Pierwsze CV do oceny

0

Witam, jestem aktualnie po maturze, a przed studiami chciałbym nabyć trochę doświadczenia na stanowisku frontend developer. Napisałem swoje pierwsze CV ale nie mam co do niego pewności. Czy mogłaby jakaś dobra i doświadczona dusza ocenić moje CV? Jeśli ktoś chciałby wejść w jeden z projektów to podaję swój GITHUB (Projekty z CV są przypięte do profilu) )

1

IMHO jest ok.

Uwagi:

 1. Wpisz nazwę uczelni.
 2. Nie dawaj pytajnika przy dacie ukończenia studiów, bo to wygląda, jakbyś sam nie wiedział kiedy je skończysz :) - wpisz planowaną datę.
 3. W doświadczeniu (które u Ciebie jest personalnymi projektami) zacznij od tych najbardziej ambitnych, nie znam się na tych rzeczach, ale u Ciebie chyba na początku powinny być te projekty, które wymieniłeś na końcu.
 4. W kwestii zainteresowań możesz napisać, jaki sport konkretnie, i jakie konkretnie gałęzie programowania Cię interesują, by na rozmowie było o co konkretnie zapytać.
 5. "w dużym skrócie", "jest to pierwszy projekt [...]" - takie wtrącenia warto IMHO usunąć.
2

nie pracuje w HR i nie mam jakiegoś wiekszego doswiadczenia w tworzeniu CV ale na pewno nie powinno być literówek.
w sekcji umiejetnosci zastanowilbym sie czy nie lepszym pomyslem byloby wymienic je po przecinku jakos pogrupowane. tutaj kazda linijka zaczyna sie od "znajomośc technologii ..."

2
 1. Ten napis Curriculum Vitae wywal bo wszyscy wiedzą co to w tym HR :)
 2. Zmień zdjęcie, ja rozumiem że zdjęcie w CV nie powinno być sztywne ale bluza z kapturem? Zwykła biała koszula niezapięta na ostatni guzik jest wystarczająco elegancka i "luzacka" (czy jak to się nie mówi)
 3. Zdjęcie wyrównaj wg mnie prawa krawędź zdjęcia powinna się kończyć równo z liniami poniżej bo nie wygląda to fajnie
 4. CV (dopóki nie wymagają że ma być po polsku) lepsze po angielsku
 5. Opisy projektów na githubie fajnie żeby było chociaż wspomniane jakich technologii używasz, na pewno jest to lepsza informacja niż to że wyszukujesz w Rossmanie czy Smyku ;)
2

Co do kodu, to zwykle używamy jednego pliku index, a nie pięciu (index.css index.js itp.), nie musisz aż tak rozdrabniać css na kilka plików header, footer (redukuj requesty), możesz dać w jednym i zastosować jakąś kompresję, krótkie kawałki kodu css można nawet dodać w html.
Przy projektach daj screeny, niby pierdoła, ale może przyciągnie wzrok u pań z hr szczególnie.

Fajnym pomysłem jest podczepienie pod rozwojowe projekty na github, nawet niewielkie, najłatwiej zrobić np. wersje PL, albo drobne poprawki, a zawsze coś widać, że się dzieje, nie ma pustyni ;)

2
 1. nie podawaj pełnego adresu zamieszkania - miasto wystarczy, CV walają się w różnych miejscach, a adres niczego nie wnosi
 2. jesteś pewny dobrej znajomości JS?

Reszta wg mnie ok, krótko i zwięźle. Uczelni bym nie wpisywał i ogólnie to czy będziesz studiował czy nie to mało znacząca informacja na chwilę obecną, widać, że jesteś dopiero co po maturze

2
 • po co data urodzenia? Wywalić.
 • otwaty - literówka.
 • czy Zespół Szkół Zawodowych miał coś wspólnego z programowaniem? Jeśli nie, to można wywalić
 • rozwlekłość - "znajomość technologii", "znajomość biblioteki", "umiejętność posługiwania się" - to jest czysta źródlana woda prosto z górskiego źródła.

Co do JS - na pierwszy rzut oka strasznie rozwlekły, od groma tych plików i od groma kodu w każdym pliku.
Szczególnie, że dodatkowo piszesz to w stylu "dorzucę entery w losowych miejscach", więc jeszcze bardziej rozwlekłe się wydaje.

Poza tym:
https://github.com/Arcywojak/Chess/blob/4344b1fb2c16bd7da34443b0e17839e41ee11ce5/src/js/findMoves.js#L70
nie ma potrzeby pisać x w cudzysłowie:

 rightCoordinates = {
      "x": x + 1,
      "y": y + moveY
    },

Masz też wiele duplikacji np.
https://github.com/Arcywojak/Chess/blob/master/src/js/getSomething.js#L205

Jak rozumiem te 4 pętle for powstały tak, że zrobiłeś jedną, a potem przekopiowałeś pozostałe 3 i trochę zmodyfikowałeś.
Trochę słabo, bo duplikacja kodu. Kiepsko się potem to utrzymuje. Co jeśli będziesz chciał zmienić logikę? Wtedy musisz w kilku miejscach naraz zmieniać. Lepiej w takich sytuacjach pomyśleć, w jaki sposób można uniknąć duplikacji (czasem wystarczy wydzielić coś do zmiennej, albo wywalić jakąś linijkę kodu poza pętle, może wydzielić funkcję itp.).

1

Tak na pierwszy rzut oka, sekcja Doświadczenie zajmuje zbyt dużo miejsca, przez co sekcja Umiejętności (która to jest najważniejsza zwłaszcza dla osób bez doświadczenia komercyjnego) jest w dolnej części strony.

0
czysteskarpety napisał(a):

Co do kodu, to zwykle używamy jednego pliku index, a nie pięciu (index.css index.js itp.), nie musisz aż tak rozdrabniać css na kilka plików header, footer (redukuj requesty), możesz dać w jednym i zastosować jakąś kompresję, krótkie kawałki kodu css można nawet dodać w html.
Przy projektach daj screeny, niby pierdoła, ale może przyciągnie wzrok u pań z hr szczególnie.

Fajnym pomysłem jest podczepienie pod rozwojowe projekty na github, nawet niewielkie, najłatwiej zrobić np. wersje PL, albo drobne poprawki, a zawsze coś widać, że się dzieje, nie ma pustyni ;)

Screeny w CV? Czy to nie zajmowałoby zbyt dużo miejsca?

2

Samo CV wygląda dobrze, jeżeli zastosujesz te zmiany, o których wspomnieli poprzednicy.

Ale w kodzie są niedoróbki, np:

if(password.length < 3){
    return res.status(400).json({msg:"the name is too short"})
  }

Widać, że było kopiuj wklej i nie sprawdziłeś tego co zostało wklejone.

Kolejną kwestią jest to, czy nadajesz się na juniora, czy ktoś byłby zainteresowany zatrudnieniem Ciebie.
Te projekty które masz obecnie wyglądają na projekty 1 dniowe.
Póki co nie masz niczego bardziej zaawansowanego.

Umiałbyś wyjaśnić Twój kod ?
Np.

const emailValidator = /^(([^<>()[\]\\.,;:\s@\"]+(\.[^<>()[\]\\.,;:\s@\"]+)*)|(\".+\"))@((\[[0-9]{1,3}\.[0-9]{1,3}\.[0-9]{1,3}\.[0-9]{1,3}\])|(([a-zA-Z\-0-9]+\.)+[a-zA-Z]{2,}))$/;

Po drugie nazwa zmiennej jest błędna, wprowadzająca w błąd.
To nie jest validator. To jest validationPattern.

Kto to jest junior ? Junior to osoba która umie wykonać zlecone zadanie pod nadzorem.
Póki co projekty, które pokazujesz są za proste.
Zrób coś bardziej zaawansowanego, poducz się, np. brakuje mi jakiejkolwiek informacji o tym, że znasz REST, że wiesz jak testować kod, że znasz jakąkolwiek metodologię pracy (np. scrum).

Więc spokojnie, dużo nauki przed Tobą, ale też masz bardzo dużo czasu, bo dopiero jesteś po maturze.
Bardzo dobrze, że już teraz jesteś na takim poziomie. To bardzo dobrze rokuje na przyszłość.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1