CV do oceny

0

Siemka. Mam takie pytanie do Was, doświadczonych :D poprzednie CV zmieniłem na coś takiego jak w załączniku. Chciałbym spytać was co sądzicie o takim CV, czy ujdzie w tłumie? Dodam, że opis projektów, które zrobiłem dodałem bo tak to by świeciło pustką :D Nie wiem czy dobrze robię i czy jest okej. Na razie tylko jedna firma odezwała się mając "takie" coś przed oczyma. Reszta firm cisza ale nie wiem czy to wynika z tego że w Kielcach nie szukają takich jak ja albo ja po prostu nie spełniam jakiś warunków. W cv jest też odnośnik do gita więc możecie (jeśli chcecie i macie czas) to pohejtować moje projekty. Jestem otwarty na każdą krytykę więc piszcie swoje uwagi i spostrzeżenia. Ogólnie wiem, że nie jestem jakiś najlepszy ale zastanawia mnie co sądzicie.
Z góry dzięki za hejt :D

0

Wydrukuj to najpierw na czarno biało i zobacz czy coś widać. Nikogo nie interesuje Twój adres zamieszkania na etapie wysyłania cv tak samo jak data urodzenia.

2

Usuń te kropki bo ani to nic nie znaczy, ani skali nie ma ani miernika. Ify i klasy poznajesz przy 1 czy 2 kropce? Zreszta przez efekt Dunninga-Krugera wprowadzisz tylko ludzi w błąd.

0

jak wyżej, te kropki są bez sensu. Np IntelliJ 3/5, co to oznacza? Znasz 60% skrótów klawiszowych?

Najważniejsza informacja w tym cv o tym, że pracujesz teraz jako programista jest na samym dole w rogu

0

W "Doświadczenie" masz wypisane co robiłeś, ale dla mnie to byłoby mało mówiące. Wolałbym żebyś napisał dokładniej w jakich technologiach - jakie rozwiązania stosowałeś. Np te obrazki, 5 razy jest napisane coś o algorytmach o obrazkach, ale żadnych szczegółów takich jak np. nazwa tego algorytmu. Ja czułbym się lepiej wiedząc jaki to algorytm, z jakich elementów składały się te aplikacje w c/javieFx, jakich narzędzi korzystałeś, etc..

PS: "Projektowanie baz danych"? Co to w ogóle znaczy? Lepiej napisz dokładnie co z nimi robiłeś. Znasz jakiegoś klienta (phpMyAdmin?), uruchamiałeś migracje, pisałeś jakieś czarodziejskie sql'e z palca? Opisz to.

1
mati220 napisał(a):

Lepiej to dodać na Gicie czy w CV? W CV myślę, że mało miejsca jest na takie coś a nie chciałem rozbijać go na dwie strony. Apropos algorytmów to tam było kilka więc nie pisałem też w CV jakie to były.

Na szczegóły nie było miejsca, ale ten shit poniżej już było miejsce?

 • Data urodzenia i miejsce zamieszkania
 • Całą kolumnę z "Języki obce" z jednym wpisem
 • Całą kolumnę "Zainteresowania" - którą każdy jeden rekruter będzie miał w d****.
 • "Umiejętność" JSON? - btw, wywal to
 • "Umiejętność" GitHub? Co to w ogóle znaczy że umiesz github?
 • Lanie wody z:
  • "Algorytm do przetwarzania obrazów" (i co z tego? Rekruter nie będzie na tej podstawie w stanie ocenić Twojego skilla w tej dziedzinie)
  • "Prosta aplikacja do przetwarzania..." bla bla bla. Długi opis o tym co robiłeś, ale jednocześnie brak jakikolwiek szczegółów mogących pomóc ustalić cokolwiek nt Twoich umiejętności.
  • "Zaprogramowanie interfejsu i logiki..." bla bla. Dzięki. Super informacja. Myślałem że projektujesz programy bez interfejsu i logiki, ale teraz wiem że jednak tak nie jest! :)
  • "Aplikacja klienta..." - Co z nim? W czym ten klient, z jakich technologii/severa/API korzystał?

Tak na prawdę jedyny sensowny wpis to jest to "Rozwinięcie aplikacji bazy kontaktów. GUI w czymś tam, reszta w czymś tam". Przynajmniej jest jeden szczegół.

Poza tym, jak się martwisz o miejsce to zagospodaruj ten środkowy pusty pasek między kolumnami.

0
mati220 napisał(a):

Okej, dzięki za spore info :) co do aplikacji klienta to jest napisane wyżej w nagłówku, że jest to Java/JavaFx, niżej jest napisane też że aplikacja serwera portalu i też wyżej, że był to Spring Boot / Hibernate :) ale faktycznie lepiej to przeorganizować.

Ja bym na Twoim miejscu zrobił to CV od nowa. Najpierw podaj dane kontaktowe (telefon, mail, github, linked in. Adres zamieszkania i date urodzenia możesz olać). Potem wstaw kolumnę z doświadczeniem, która ma zawrzeć tyle miejsca ile musi. Jak już to masz to wpisz szkołe i tą Twoją tabelkę z kropkami (które musisz zmniejszyć jeśli chcesz się zmieścić).

0

Po pierwsze, CV powinno być po angielsku.
Po drugie, kolor jest mało przejrzysty, jasnoniebieski na białym jest bardzo słabo widoczny, zmień na czarny.

sumienność, pracowitość, samodzielność
Ja bym to wywalił, to są tylko puste słowa

Ja bym pogrupował umiejętności, a nie mieszał wszystko razem.

Oracle DB, Web Services

Na jakim poziomie to znasz? Poza tym to jest zbyt ogólnikowe. Co zaczy Oracle DB? Znasz PL/SQL ?

SQL Developer

Co to oznacza? Czy chodziło ci o znajomość SQL?

1

Moim zdaniem fatalny układ CV. CV powinno być podzielone na 2 częśći - po lewej stronie mała kolumna z mniej istotnymi informacjami. Po 2 stronie szeroka kolumna z najważniejszymi informacjami w takiej kolejności:

 1. Doświadczenie komercyjne - czas trwania, nazwa i opis stanowiska, za co byłeś odpowiedzialny, czego się nauczyłeś.
 2. Doświadczenie niekomercyjne - opis projektów, czas trwania (ważne jest ile robiłeś dany projekt), narzędzia, opis co dany projekt robi (krótko, ale szczegółowo, aplikacja do przetwarzania obrazów totalnie nic nie mówi, lepiej to zmienić na - Aplikacja okienkowa z użyciem X,Y,Z do przetwarzania obrazów typu A.B,C z użyciem algorytmów D,E,G)
 3. Wykształcenie
 4. Klauzula

Aczkolwiek moim zdaniem za bardzo skupiasz się na CV. Zacząłbym od skupieniu się na poprawy projektów. Masz tam naprawdę sporo błędów, złe nazewnictwo pakietów, wymieszanie języka polskiego z angielskim, niepousuwane zbędne komentarze. Miejscami masa spagetti kodu. CV to ma być twoja wizytówka, ale w pierwszej kolejności popraw ten kod, poczytaj o dobrych praktykach, prawidłowym nazewnictwie klas, pakietów itd. Separacji odpowiedzialności - powinieneś mieć wydzielone klasy, które odpowiadają za jedną rzecz np wartstwa dao/repository, która komunikuje się z bazą danych, zamiast tego w niektórych serwisach operujesz EntityManagerem. A teraz pomyśl, że musisz zmienić bazę danych na MongoDB - w dobrym projekcie po prostu zmieniłbyś warstwę repository / DAO, u siebie używałeś EntityManagera w serwisach, więc oprócz zmiany repozytoriów musisz też zmieniać serwisy. Nadałeś niektórym klasom po prostu zbyt wiele odpowiedzialności.

0
mati220 napisał(a):

Okejka, to pozmieniam ale i tak już do tych firm co trafiło to CV to nie będę wysyłał wersji poprawionej bo to byłoby nie zbyt mile widziane (takie natręctwo).

Najpierw wysyłasz CV, a potem pytasz o review? ;o

2
corray napisał(a):

Po pierwsze, CV powinno być po angielsku.

Troszkę bzdura. Nie musi być, chyba, że wysyłasz do zagranicznej firmy. Jak ktoś nie prosi o angielskie, lub ogłoszenie nie jest po angielsku to zawsze wysyłałem po polsku i zawsze z sukcesem się ze mną kontaktowali.

0

Według mnie niepotrzebnie skupiłeś się na tym, żeby CV zmieściło się na 1 stronie - przez to powstały 2 kolumny i nie wiem co czytać jako pierwsze - czy najpierw całą lewą kolumnę, czy trochę lewej trochę prawej i dopiero jechać niżej

2
somedev napisał(a):

Usuń te kropki bo ani to nic nie znaczy, ani skali nie ma ani miernika. Ify i klasy poznajesz przy 1 czy 2 kropce?

baant napisał(a):

jak wyżej, te kropki są bez sensu. Np IntelliJ 3/5, co to oznacza? Znasz 60% skrótów klawiszowych?

Kropki, gwiazdki, serduszka jak najbardziej mają sens. One służą do pokazania w których z wymienionych pozycji dana osoba czuje się mocniejsza, a w których słabsza. Jak sobie ktoś wpisze 15 technologii to wątpliwa sprawa żeby każdą z nich znał w takim samym stopniu, bo jednak nasze mózgi mają ograniczoną pojemność ;).

Także kropki z jednej pozycji są odnośnikiem w stosunku do kropek z pozostałych pozycji, bez sensu jest interpretowanie pojedynczej pozycji w oderwaniu od kontekstu.

1

Od siebie mogę dodać, że jest nowa klauzula dotycząca danych osobowych, z 2018 roku, a Ty wpisałeś tę z 1997 roku, więc to też może być powodem, że nikt do ciebie nie dzwoni.

1

Java 4/5 to zmień, bo tylko śmiechną w firmie jak to zobaczą. 4/5 to sobie nie dają wymiatacze 15+ lat w branży występujący na JUGach. Z resztą to jakaś plaga chyba jest, bo u nas w firmie tyle już tych juniorów wysłało CV z Javą 4/5, że na hasło Java 4/5 lecą ogromne salwy śmiechu na sali przez następne 10 minut. A jak jeszcze się wyświetli zadanie rekrutacyjne takiego 4/5 na dużym ekranie to już w ogóle nie da się pracować.

6
 1. Zla klauzula, teraz jest nowa z RODO
 2. Moim zdaniem podawanie daty urodzin zbędne
 3. Co to ma być masz obecną pracę Programista i nie wiadomo co w niej robisz. Jaki język, jakiego typu projekty - to jest esencja - jakie masz doświadczenie praktyczne. Dając tu szeroki opis zwiększasz swoje szanse, ale szeroki nie oznacza lania wody, tylko wymienić technologie i za jakie elmenty systemu byłeś odpowiedzialny, jakie narzędzia używałeś itp. Główna rzecz jak mniemam czyli portal randkowy opisałeś jednym zdaniem :( Czyli twoje doświadczenie komercyjne sprowadza się do jednego zdania. Nie widzę gdzie użyłeś tych wszystkich wymienionych technologii a mniemam, że skoro oceniasz tak wysoko, to użyłeś tego spring boota, JPA itd. Dla mnie sekcja doświadczenie jest najważneijsza, rozwazyłabym powiększenie czcionki do normalnego rozmiaru i zmniejszenie innych rzeczy.
 4. Analogicznie ze stażem, bo mogłeś tam kawę parzyć albo robić coś co mozesz sprzedać, bez tego to ten staż nic nie znaczy na papierze.
 5. Tam gdzie masz doświadczenie, to przeniosłabym do odpowiednich pozycji staż/praca i zastanowiła się czy nie ograniczyć zabawne projekty studenckie (ale moze coś z tego zostać jako projekty własne)
 6. zamiast github umiejętność git
 7. część kropkujesz a część nie, bądź konsekwentny
 8. Ktoś napisał, żebyś zweryfikował jak cv będzie wyglądać jak wydrukujesz czarno-białe i to sensowna uwaga, bo widziałam jak na rozmowie, moje kropki zamalowane nie różniły się specjalnie od niezamalowanych :D
 9. Nie jestem przekonana czy w kontekście opisu doświadczenia ten układ jest korzystny (dwukolumnowy), ale to zobaczysz jak wyedytujesz treść.

Powodzenia!

0

CV jest kompletnie nieczytelne i w sumie bez sensu. Myslisz że kogokolwiek interesuja te badziewne kropeczki ? Najważniejsze dla rekrutera informacje (doświadczenie) są małe ściśnięte i nieczytelne.

0

O wiele lepiej. Dałbym tylko czarna czcionkę (w zasadzie to te CV podsunie HR'ka programiście pod nos wydrukowane na laserówce w trybie eko jak dorwie go koło kawopoju, więc kolory nie są konieczne). Doświadczenie dałbym wyżej niż projekty (to mnie najbardziej interesuje, a nie projekty ćwiczebne). Jakbyś zrobił mniejszy margines, może całość zmieściłaby się na 1 stronie. Wyjustuj tekst. Niemniej to drobne uwagi i już teraz wygląda przyzwoicie.

0

Okej, poprawione. Wziąłem wasze rady do siebie. Bez przesadnego lania wody, w projektach napisane co z nich wyniosłem, to samo ze stażu, w miejscu obecnej pracy napisałem za co jestem odpowiedzialny, usunięte kropki, zmieniona klauzula i inne :D Wywalona pstrokata kolorystyka a zastosowanie raczej tekstowej żeby nie było przerostu formy nad treścią. Oceńcie teraz :D
Sory za usunięcie poprzedniego komentarza ale wkleiłem złe CV gdzie źle nałożyły się pola tekstowe.

0

Dużo lepiej jeśli chodzi o treść, choć ja akurat nie jestem fanem ubogich graficznie cv, w końcu mamy 21 wiek i cv to wizytówka, więc moim zdaniem warto trochę fantazji zostawić (wiem, że wyżej pisali inaczej).

 1. Wywal curriculum vitae - nic to nie wnosi, a może sie potem zmieści na jednej stronie, a nawet jak nie to będzie wiecej wolnej przestrzeni
 2. Doświadczenie
  Zaczynasz od ostatniej pracy, potem staż, potem inne projekty.
  Generalnie opisy twojej pracy i stażu, całkiem spoko :)
  Nadal mam wrażenie, że wymienianie wszystkich projektów ze studiów w sekcji doświadczenie nie wnosi za wiele, np. nie ma róznicy że wykropkujesz drugą aplikację do przetwarzania obrazów, nie wnosi to merytorycznie nic. Skróciłabym tę sekcję o niepotrzebne elementy. I jeżeli szukasz pracy jako java developer, to pod stażem najpierw projekty spring, potem projekty javaFX, potem inne.

P.S.: Z CV po polsku możesz szukać pracy w polskich firmach pracujących dla polskich klientów. Jeżeli szukałabyś w zagranicznym korpo czy outsorcingu, to standardem jest cv po angielsku.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1