CV do oceny

0

Chciałbym poprosić o ocenę CV (poziom stażysta/junior).
Część danych osobowych i firmowych została zmieniona.
W oryginalnym pliku PDF znajdują się hiperłącza do stron www.

4

Tak na szybko:

 • popraw literówki i inne błędy - np. co to jest Themyleaf?
 • postaraj się o trochę ładniejszą angielszczyznę, bo brzmi to trochę jak Urgh być potężny ogr, on zrobić wielka maczuga i zatłuc drugi ogr, jeśli naprawdę znasz angielski na poziomie B2 to chyba stać Cię na więcej :P
 • Stackoverflow to nie forum dla programistów, tylko serwis Q&A
 • w zasadzie to poziom B2 to jest Upper-intermediate - Intermediate to B1.
 • po co podawać numer semestru studiów? Tym bardziej, jeśli zaczęły się w tym roku i nawet niezbyt inteligentny człowiek domyśli się, że nie obskoczyłeś w pół roku 3 semestrów? :P
 • napisz cokolwiek więcej o tych projektach albo je przemilcz, jeśli nie ma o czym, bo nawet praca inżynierska brzmi jak zrobiłem restowego CRUDa. Nie napisałeś, jakie tam były ficzery, co to robiło, ot - jest CRM, jest forum, dobranoc.
 • wyrzuciłbym te "Using of", "Experience with" z sekcji o skillach :P
1
 1. CV zwięzłe i estetyczne - to na plus.

 2. Rozważyłbym sprecyzowanie stanowiska, roli. Nie trzeba zaraz wstawiać całej sekcji z osobistym "profilem" (choć angielska konwencja ją obejmuje), ale kto ty w ogóle jesteś? "Junior Java Developer"?

 3. A ja swoje z uporem maniaka - patrz stopka posta ;) Pisanie "Phone" przed "+48 522 522 522" albo "GitHub" przed* "github.com/jakubpietrzak"* jest bez sensu.

  A jeżeli ma sens... to dlaczego w nagłówku jest samo "Jakub Pietrzak", a nie "Imię i nazwisko: Jakub Pietrzak"?? Czy na pewno czytający sam zorientuje się, co to za dana osobowa? :))

 4. Jeśli całe "Professional experience" zamyka się w paru miesiącach, to zrzuciłbym je niżej, pod "Completed projects". Po co pchać na pierwszy plan swoje słabsze punkty?

 5. Jak wytknął kolega @superdurszlak, poprawiłbym angielski. Kwiatki w stylu "using of Git" czy "IDEs of JetBrains" rażą.

 6. https://trello.com to jest twój "completed project"??

  Przydałaby się przy tym jakaś informacja, gdzie można te projekty zobaczyć. Jeśli są na GitHubie, linkowałbym bezpośrednio. Bo tak, to ja zrobiłem podwójne salto jak nikt nie patrzył :)

  Podobnie z "participation in a few hackathons". Brzmi to mętnie, a - co gorsza - nonszalancko. "Panie, już dwa miesiące w tym rzeźbię, a gdzie to ja jeszcze nie programowałem, to nawet nie będę mówił, bo sam bym nie zliczył..." ;) Już nie mówiąc o tym, że wymienienie kilku konkretnych hackatonów daje świetne punkty zaczepienia do ewentualnej rozmowy.

Z drobiazgów:

 • Zapis dat z ukośnikiem jest chyba niezgodny z konwencją - i polską, i angielską. Ja bym użył estetyczniejszej formy "Apr 2019" itp.
 • "JIRA" pisze się "Jira", to nie jest akronim.
 • "Cracow (Poland)" - really? :) Nowy Jork to nie jest, ale tyle to chyba wiadomo.... Zakładam - sądząc po obecnośći wymaganej polskim prawem klauzuli - że CV choć po angielsku, jest na użytek krajowy. A jeśli CV miałoby być pierwszym krokiem do relokacji... to siłą rzeczy opuszczałbyś Cracow (Poland), co też pozbawia tę informację znaczenia ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1