CV do oceny

0

Witam,
Mam tutaj CV do oceny - komu się nie chce czytać może pominąć resztę posta i po prostu oceniać samo CV.

Przed pisaniem przeczytałem parę artykułów / filmików gdzie oceniają cv lub wypowiadają się na ten temat (min. Filmiki pana M. Aniserowicza - siłą rzeczy na 4 wyniki po wpisaniu cv programisty 3 filmiki są jego) przesłuchałem nawet 2 podcasty, wniosek z tego taki, że nie ma receptury na idealne cv, jedni mówią, że to i to powinno się znajdować w cv, inni mówią, że nie.

Starałem się w nim nie nakłamać, wszystkich technologi używałem w mniejszym lub większym stopniu, cień wątpliwości rzuca JS, zresztą napisałem w nawiasie jQuery, bo tak naprawdę samego JS'a nie dotykałem, używałem wszędzie jQuery (chociaż nie miał bym problemu z podstawowymi rzeczami w JS i znalezieniem tych bardziej zaawansowanych odpowiedników z jQuery), oraz nie używałem jakoś bardzo MySLQ - głównie dlatego, że potrzebowałem tylko prostych zapytań, ale coś bardziej zaawansowanego nie było by dla mnie problemem.

Kolejna sprawa to zastanawiam się czy jest w sekcji zrealizowane projekty zostawić tak jak jest czyli "samodzielnie zrealizowany projekt KLIKALNY LINK DO PROJEKTU" czy może napisać nazwę, krótki opis i pod spodem ciurkiem wypisać używane technologie?

W sekcji edukacja wpisałem też kwalifikacje zawodowe z opisem za co odpowiadają (pewnie nawet większość nie wie co to jest), te kwalifikacje nie są praktycznie żadnym wyznacznikiem ale postanowiłem to wpisać bo jednak te egzaminy sprawdzają podstawową-podstawową wiedzę. Zastanawiam się czy tego nie wywalić, wydaje mi się że z tego szczególnie można wywalić E12, bo kogo obchodzi, że ja potrafię kompa złożyć.

W filmach pana Aniserowicza mówiono, że w CV warto zamieścić kim jesteśmy a bardziej za kogo się uważamy - czyli np. Janusz Kowalski (pod spodem) programista JAVA, nawet jeśli dana osoba nigdy nie pracowała komercyjne. Co o tym sądzicie?

Zastanawiałem się nad wpisaniem IDE z których korzystałem ale ostatecznie tego nie zrobiłem, bo nie uważam żeby obsługa IDE była skomplikowaną sprawą.

Nie wpisałem też, vagranta bo to też taka nikła umiejętność potrafię go pobrać, pobrać boxa, zrobić prosty skrypt bashowy i wpisać vagrant up, no i ajaxa też sobie darowałem, ponieważ go mało używałem.
Pominąłem także znajomości zasad SOLID czy standardów kodowania PSR-1/PSR-2 ponieważ pisząc mam je gdzieś z tyłu głowy ale stosowanie ich nie było u mnie na pierwszym miejscu - aby kod działał :)
Generalnie starałem się nie wyjść na jakiegoś buraka który wypisuje, że zna to to i to i tamto i jeszcze kupę tego a na rozmowie okazuje się, że sporo nakłamał, pisałem to z takim podejściem ze względu na to, że troszkę się naczytałem o fali juniorów którzy nic nie potrafią a uważają, że im się to należy, bo potrafią.

Co do kodu projektu, już poprosiłem o ocenę nawet na tym forum jak i innych i kod będzie sukcesywnie poprawiany i rozwijany.

5

W filmach pana Aniserowicza

Jeszcze napisz że uczyłeś sie z kursów pana Mirka Z. i uznam że nie ma dla ciebie żadnej nadziei...
Anyway: aplikuj na https://www.smartrecruiters.com/CERN/743999675404724-technician-training-experience-tte- !

Co do CV to:

 1. Angielski :)
 2. Lejesz trochę wodę, ale rozumiem że z pustego stosu i Salomon nie zdejmie
 3. napisać nazwę, krótki opis i pod spodem ciurkiem wypisać używane technologie++, nikt nie ma czasu na klikanie w linki, szczególnie jak wydrukuje to CV
0
Shalom napisał(a):

W filmach pana Aniserowicza

Jeszcze napisz że uczyłeś sie z kursów pana Mirka Z. i uznam że nie ma dla ciebie żadnej nadziei...

Tak myślałem, że będzie taki odzew na temat pana Aniserowicza :)

Co do CV to:

 1. Angielski :)
 2. Lejesz trochę wodę, ale rozumiem że z pustego stosu i Salomon nie zdejmie
 3. napisać nazwę, krótki opis i pod spodem ciurkiem wypisać używane technologie++, nikt nie ma czasu na klikanie w linki, szczególnie jak wydrukuje to CV
 1. Co jest nie tak z angielskim? Napisałem w taki sposób żeby osoba czytająca CV wiedziała dokładnie na jakim jest poziomie u mnie.
 2. W CV czy w poście? bo w CV chyba nie przesadzałem.
1

Jeżeli znasz tylko jQuery, to zdecydowanie nie oznacza, że znasz JS. W sekcji zrealizowane projekty powinieneś jednym, dwoma zdaniami opisać projekt oraz wypisać technologie. Inne wyjście to umieszczenie w sekcji doświadczenie informacji o swoim projekcie np. "styczeń 2018 - obecnie: rozwijanie hobbystycznego projektu o nazwie" i opisać projekt jednym, dwoma zdaniami. To nie jest doświadczenie komercyjne, ale w twoim przypadku jedyne doświadczenie. Link może zostać, ale w formie jawnej http:// tak żeby był widoczny po wydrukowaniu.

1

nie wiem po cóż miałbyś startować do cernu, wszak tam angielski raczej zaawansowany, bo inaczej co miałbyś tam robić? parzyć kawę?
cv na początek wystarczy po polsku (chociaż kopie po en możesz z czasem zrobić)
możesz startować do firm front/php czasami szukają do klepania templatek czy crudów więc szansa jest nawet bez komercyjnego, równolegle coś tam wrzucaj na githuba, przynajmniej nie będzie pustyni

4

Moim zdaniem to CV jest wizaulniw obleśne i zatrzymales się na 2000 roku, teraz Ha eR lubi kolorowe CV ze zdjęciem, sekcjami, odpowiednie formatowaniem itd.
Weź zrób ładne kolorowe CV - to ma być twoja wizytówka, zadbane i schludne a nie tekst niczym z notatnika ...
https://cdn-assets.interviewme.pl/images/_im/interviewme-kreator-online-cv-pdf.jpg

2

PHP(OOP), JavaScript( jQuery )

 • Zrób spację przed nawiasem otwierającym
 • Nie rób spacji wewnątrz nawiasów
 • Sekcję umiejętności w ogóle bym jakoś przeorganizowała, bo słabo to wygląda, szczególnie powtarzanie słowa "znajomość". To jest jakby w domyśle, że jak wpisujesz jakąś technologię do CV, to znaczy, że ją znasz.

Doświadczenie:
Komercyjne: brak

A nie miałeś żadnych praktyk w technikum? Cokolwiek związanego z komputerami byłoby OK, nie musi być od razu programowanie. Ja w pierwszym CV miałam wpisaną pracę w sklepie, z podpunktem "programowanie kasy fiskalnej" :D :P

2

Niekoniecznie kolorowe, ale interpunkcja i podobne błędy aż odrzucają:

 • GitHub:_github.com -- spacja na początku linku
 • PHP(OOP) -- brak spacji przed nawiasem
 • JavaScript( jQuery ) -- spacje w środku nawiasu
 • pomieszane fonty szeryfowe i bezszeryfowe
 • niektóre nagłówki mają odkreślenie, niektóre nie (języki obce)

CV bardzo niechlujne

Za to na plus: nie próbowałeś rozwlekać na dwie strony.

0

Niestety rzeczywistość wygląda tak, że dupa z tą uniwersalną templatką: musisz tworzyć nową klauzulę dla każdego pracodawcy.

4

Zajrzałem z automatu na git a tam: "Delete styleshit.css Latest commit 70708da 22 hours ago". Niezbyt szczęśliwy dobór nazwy pliku :). Mieszanie polskiego i angielskiego w commitach (trzymaj się już angielskiego). Możesz dać też kilka słów wytłumaczenia. Na przykład: "Updated Readme.md. Added section about .." żebyś wiedział dlaczego w ogóle wykonałeś daną zmianę.

Ja bym nie wypisywał "dobra znajomość..", "znajomość". Wypisz projekty, które wykonałeś z opisem użytych technologii a na końcu dodaj sekcje z lista słów kluczowych, frameworków i języków. Wypisałeś jeden projekt (przydałoby się więcej) - dodaj informacje o nim. Wielu rekruterów przejedzie wzrokiem po CV i przejdzie dalej bez zaglądania na github. Prawo jazdy raczej nie interesuje nikogo z tej branży :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1