CV do oceny

0

Witam,
Mam tutaj CV do oceny - komu się nie chce czytać może pominąć resztę posta i po prostu oceniać samo CV.

Przed pisaniem przeczytałem parę artykułów / filmików gdzie oceniają cv lub wypowiadają się na ten temat (min. Filmiki pana M. Aniserowicza - siłą rzeczy na 4 wyniki po wpisaniu cv programisty 3 filmiki są jego) przesłuchałem nawet 2 podcasty, wniosek z tego taki, że nie ma receptury na idealne cv, jedni mówią, że to i to powinno się znajdować w cv, inni mówią, że nie.

Starałem się w nim nie nakłamać, wszystkich technologi używałem w mniejszym lub większym stopniu, cień wątpliwości rzuca JS, zresztą napisałem w nawiasie jQuery, bo tak naprawdę samego JS'a nie dotykałem, używałem wszędzie jQuery (chociaż nie miał bym problemu z podstawowymi rzeczami w JS i znalezieniem tych bardziej zaawansowanych odpowiedników z jQuery), oraz nie używałem jakoś bardzo MySLQ - głównie dlatego, że potrzebowałem tylko prostych zapytań, ale coś bardziej zaawansowanego nie było by dla mnie problemem.

Kolejna sprawa to zastanawiam się czy jest w sekcji zrealizowane projekty zostawić tak jak jest czyli "samodzielnie zrealizowany projekt KLIKALNY LINK DO PROJEKTU" czy może napisać nazwę, krótki opis i pod spodem ciurkiem wypisać używane technologie?

W sekcji edukacja wpisałem też kwalifikacje zawodowe z opisem za co odpowiadają (pewnie nawet większość nie wie co to jest), te kwalifikacje nie są praktycznie żadnym wyznacznikiem ale postanowiłem to wpisać bo jednak te egzaminy sprawdzają podstawową-podstawową wiedzę. Zastanawiam się czy tego nie wywalić, wydaje mi się że z tego szczególnie można wywalić E12, bo kogo obchodzi, że ja potrafię kompa złożyć.

W filmach pana Aniserowicza mówiono, że w CV warto zamieścić kim jesteśmy a bardziej za kogo się uważamy - czyli np. Janusz Kowalski (pod spodem) programista JAVA, nawet jeśli dana osoba nigdy nie pracowała komercyjne. Co o tym sądzicie?

Zastanawiałem się nad wpisaniem IDE z których korzystałem ale ostatecznie tego nie zrobiłem, bo nie uważam żeby obsługa IDE była skomplikowaną sprawą.

Nie wpisałem też, vagranta bo to też taka nikła umiejętność potrafię go pobrać, pobrać boxa, zrobić prosty skrypt bashowy i wpisać vagrant up, no i ajaxa też sobie darowałem, ponieważ go mało używałem.
Pominąłem także znajomości zasad SOLID czy standardów kodowania PSR-1/PSR-2 ponieważ pisząc mam je gdzieś z tyłu głowy ale stosowanie ich nie było u mnie na pierwszym miejscu - aby kod działał :)
Generalnie starałem się nie wyjść na jakiegoś buraka który wypisuje, że zna to to i to i tamto i jeszcze kupę tego a na rozmowie okazuje się, że sporo nakłamał, pisałem to z takim podejściem ze względu na to, że troszkę się naczytałem o fali juniorów którzy nic nie potrafią a uważają, że im się to należy, bo potrafią.

Co do kodu projektu, już poprosiłem o ocenę nawet na tym forum jak i innych i kod będzie sukcesywnie poprawiany i rozwijany.

5

W filmach pana Aniserowicza

Jeszcze napisz że uczyłeś sie z kursów pana Mirka Z. i uznam że nie ma dla ciebie żadnej nadziei...
Anyway: aplikuj na https://www.smartrecruiters.com/CERN/743999675404724-technician-training-experience-tte- !

Co do CV to:

 1. Angielski :)
 2. Lejesz trochę wodę, ale rozumiem że z pustego stosu i Salomon nie zdejmie
 3. napisać nazwę, krótki opis i pod spodem ciurkiem wypisać używane technologie++, nikt nie ma czasu na klikanie w linki, szczególnie jak wydrukuje to CV
0
Shalom napisał(a):

W filmach pana Aniserowicza

Jeszcze napisz że uczyłeś sie z kursów pana Mirka Z. i uznam że nie ma dla ciebie żadnej nadziei...

Tak myślałem, że będzie taki odzew na temat pana Aniserowicza :)

Co do CV to:

 1. Angielski :)
 2. Lejesz trochę wodę, ale rozumiem że z pustego stosu i Salomon nie zdejmie
 3. napisać nazwę, krótki opis i pod spodem ciurkiem wypisać używane technologie++, nikt nie ma czasu na klikanie w linki, szczególnie jak wydrukuje to CV
 1. Co jest nie tak z angielskim? Napisałem w taki sposób żeby osoba czytająca CV wiedziała dokładnie na jakim jest poziomie u mnie.
 2. W CV czy w poście? bo w CV chyba nie przesadzałem.
1

Jeżeli znasz tylko jQuery, to zdecydowanie nie oznacza, że znasz JS. W sekcji zrealizowane projekty powinieneś jednym, dwoma zdaniami opisać projekt oraz wypisać technologie. Inne wyjście to umieszczenie w sekcji doświadczenie informacji o swoim projekcie np. "styczeń 2018 - obecnie: rozwijanie hobbystycznego projektu o nazwie" i opisać projekt jednym, dwoma zdaniami. To nie jest doświadczenie komercyjne, ale w twoim przypadku jedyne doświadczenie. Link może zostać, ale w formie jawnej http:// tak żeby był widoczny po wydrukowaniu.

1

nie wiem po cóż miałbyś startować do cernu, wszak tam angielski raczej zaawansowany, bo inaczej co miałbyś tam robić? parzyć kawę?
cv na początek wystarczy po polsku (chociaż kopie po en możesz z czasem zrobić)
możesz startować do firm front/php czasami szukają do klepania templatek czy crudów więc szansa jest nawet bez komercyjnego, równolegle coś tam wrzucaj na githuba, przynajmniej nie będzie pustyni

4

Moim zdaniem to CV jest wizaulniw obleśne i zatrzymales się na 2000 roku, teraz Ha eR lubi kolorowe CV ze zdjęciem, sekcjami, odpowiednie formatowaniem itd.
Weź zrób ładne kolorowe CV - to ma być twoja wizytówka, zadbane i schludne a nie tekst niczym z notatnika ...
https://cdn-assets.interviewme.pl/images/_im/interviewme-kreator-online-cv-pdf.jpg

2

PHP(OOP), JavaScript( jQuery )

 • Zrób spację przed nawiasem otwierającym
 • Nie rób spacji wewnątrz nawiasów
 • Sekcję umiejętności w ogóle bym jakoś przeorganizowała, bo słabo to wygląda, szczególnie powtarzanie słowa "znajomość". To jest jakby w domyśle, że jak wpisujesz jakąś technologię do CV, to znaczy, że ją znasz.

Doświadczenie:
Komercyjne: brak

A nie miałeś żadnych praktyk w technikum? Cokolwiek związanego z komputerami byłoby OK, nie musi być od razu programowanie. Ja w pierwszym CV miałam wpisaną pracę w sklepie, z podpunktem "programowanie kasy fiskalnej" :D :P

2

Niekoniecznie kolorowe, ale interpunkcja i podobne błędy aż odrzucają:

 • GitHub:_github.com -- spacja na początku linku
 • PHP(OOP) -- brak spacji przed nawiasem
 • JavaScript( jQuery ) -- spacje w środku nawiasu
 • pomieszane fonty szeryfowe i bezszeryfowe
 • niektóre nagłówki mają odkreślenie, niektóre nie (języki obce)

CV bardzo niechlujne

Za to na plus: nie próbowałeś rozwlekać na dwie strony.

0

Niestety rzeczywistość wygląda tak, że dupa z tą uniwersalną templatką: musisz tworzyć nową klauzulę dla każdego pracodawcy.

4

Zajrzałem z automatu na git a tam: "Delete styleshit.css Latest commit 70708da 22 hours ago". Niezbyt szczęśliwy dobór nazwy pliku :). Mieszanie polskiego i angielskiego w commitach (trzymaj się już angielskiego). Możesz dać też kilka słów wytłumaczenia. Na przykład: "Updated Readme.md. Added section about .." żebyś wiedział dlaczego w ogóle wykonałeś daną zmianę.

Ja bym nie wypisywał "dobra znajomość..", "znajomość". Wypisz projekty, które wykonałeś z opisem użytych technologii a na końcu dodaj sekcje z lista słów kluczowych, frameworków i języków. Wypisałeś jeden projekt (przydałoby się więcej) - dodaj informacje o nim. Wielu rekruterów przejedzie wzrokiem po CV i przejdzie dalej bez zaglądania na github. Prawo jazdy raczej nie interesuje nikogo z tej branży :)

1
 1. wygląd formatowania nawet dla mnie - minimalisty - jest słaby
 2. popraw opis HandGExpert:
  Zamiast: Projekt dla graczy niszwoej gry Heroes and generals na którym uczę się pisania.
  Daj: Projekt dla graczy niszowej gry "Heroes and Generals" na którym uczę się pisania.
0
vpiotr napisał(a):
 1. wygląd formatowania nawet dla mnie - minimalisty - jest słaby

Jestem właśnie w trakcie zmieniania wyglądu, na ten moment wygląda to tak: https://scr.hu/qY6DvB

0

Moja rada: Na razie sobie daruj, bo wyślesz gdzieś CV, gdzie teraz Cię nie przyjmą, a jak poprawisz błędy to będziesz miał dużo większe szanse.
Kiedyś każdy sobie mógł wpisać, że zna JS, a teraz to nie przejdzie. Skoro się uczysz to wywal z projektu jQuery i napisz to wszystko w JS. Nie dość, że zrobisz dużo większe wrażenie to będziesz miał podstawy pod jakieś frameworki JS. Nie mówię, że jQuery to g**no, ale tu chodzi o to, że tej biblioteki można się w godzinę nauczyć.
MySQL - jak masz okazję to pisz te trudne zapytania, bo zwykłe selecty też na nikim wrażenia nie zrobią.
W projektach wpisz technologie.
Kwalifikacje zostaw, przecież to ważne. A złożenie kompa może się przydać pod takim względem, że zawsze ktoś do pomocy z komputerami się przyda.
"kim jesteśmy a bardziej za kogo się uważamy " - odpuść
Wpisz Vagranta, bo to duża różnica moim zdaniem. I tak w pracy głównie proste rzeczy Ci się w nim przydadzą, a zrobisz wrażenie.
SOLID i PSR - o ile SOLID na początku można wybaczyć to sorry, ale PSR nie. W Twoim kodzie jest pełno złamanych zasad i według mnie to podstawa. Jak już ktoś dopuści juniora do projektu to nie chce poprawiać wszystkiego co on napisze. Kiedyś by to też przeszło, ale teraz nawet w PHP się czasy zmieniły. Zresztą o SOLID Cię mogą pytać na rekrutacji. Skoro piszesz sobie sam projekt to zastosuj do niego wszystkie te techniki. Patrząc obecnie na githuba ja bym Cię nie przyjął. SOLID łatwy nie jest, ale potem Ci będzie łatwiej pisać, a w dodatku w większości firm jest wymagany.
Ogarnij jakieś testy.

0

Ech...

Za 20zł przez PP mogę Tobie zrobić modern CV, bez kolorów, koordynaty ręcznie obliczane!, wszystkie pięknie będzie.

0

W przyszłym roku będę startował po technikum na juniora (prawdopodobnie php, Symfony). Od siebie mogę dodać:

 • samo CV jest okropne, tak jak Ci inne osoby napisały, jest wiele błędów itd.,
 • spojrzałem na "projekt" HandGExpert. Na jakie stanowisko chcesz aplikować? Do pracy? Czy na praktyki? Bo ja zrobiłem ostatnio swój drugi projekt w Symfony i jest on nieporównywalnie lepszy od Twojego z CV ;x
  Co mi się się tam mniej więcej rzuciło w oczy?
 • brak ogarniętego formatowania kodu,
 • mieszanie polskiego, angielskiego,
 • komentarze jak wyżej, do nawet prostych rzeczy pisanie komentarza po polsku, gdy np. klasy i resztę masz po angielsku,
 • dużo zbędnego kodu,
 • zero serwisów, wszystko upakowane w folderze Controllers,
 • wygląd ze zdjęć projektu również jest dosyć słaby,
 • masz sporo javascriptu, który też w sumie jest kiepskiej jakości,
 • mieszasz sposoby nazywania plików raz exampleName a za chwile cos_podloga_exampleName... albo folder public i nagle jak obok css, js folder dużymi literami JS.
 • o kolejna rzecz np. w cssie klasa ".elo" w projekcie umieszczonym w CV haha :) (już pomijając stylesheetMain.css)
.cursor-arrow{
  cursor: default !important;
}
.cursor-text{
  cursor: text !important;
}
.btn-statistics-panel{
  background-color: #303130 !important;
  color:white!important;
  box-shadow: 0px 0px 4px 0.1rem white !important;
}
.box-shadow-orange:focus{
  box-shadow: 0px 0px 4px 0.2rem #9c7d02 !important;
}
.box-shadow-orange-active{
  box-shadow: 0px 0px 4px 0.2rem #9c7d02 !important;
}

Nawet CSSa masz strasznie napisanego.

Dalej nie chce mi się pisać. Krótko mówiąc,

Generalnie starałem się nie wyjść na jakiegoś buraka który wypisuje, że zna to to i to i tamto i jeszcze kupę tego a na rozmowie okazuje się, że sporo nakłamał, pisałem to z takim podejściem ze względu na to, że troszkę się naczytałem o fali juniorów którzy nic nie potrafią a uważają, że im się to należy, bo potrafią. >

Moim zdaniem rzeczy, które wypisałeś w CV masz opanowane można powiedzieć na poziom napisania "hello world" (jeszcze z poradnikiem hehe).

0

Poprawione CV w załączniku, starałem się zastosować do uwag. Nie jest to jeszcze chyba wszystko co należy poprawić.
Zrobiło mi się nagle sporo miejsca :D Wciąż wątpliwe jest dla mnie pisanie tylko znanych technologii bez samooceny, przydało by się też je chyba pogrupować.

0

MySQL? To SQL nie umiesz? Tylko My?

0

CV nadal brzydkie jak noc, naprawdę poszukaj darmowych wzorów w necie a nie tworzysz takie potworki.

0

Już nawet nie wzorów, poszukaj inspiracji w google grafika, odpal libreoffice prezentacje i zrobisz. To na prawdę łatwe. Może nawet i przyjemne.

0

Potraktuj moją opinię z przymrużeniem oka, bo w Ameryce nazwali by mnie zapewne aesthetically challenged, ale generalnie te rzeczy bym tu zmienił w pierwszej kolejności:

 • użył kroju bezszeryfowego, szeryfowy wg mnie wygląda OK w artykułach które są pisane czarno na białym wyjustowanym tekstem, ale w CV już niekoniecznie gdzie tekstu jest trochę tu, trochę tam, kolorki na jęzorki i co tam jeszcze
 • wywalił domyślne formatowanie linków, jeśli już ma jakieś być to wyróżnij je jakimś bardziej stonowanym, wpasowanym w styl CV kolorem, a nie tym paskudnym, podkreślonym niebieskim
 • zmienił kolorystykę tej kolumny po lewej, nie używał czarnego tekstu na takim szarym tle - i zastanowił się w ogóle nad potrzebą istnienia tej kolumny, bo jest w niej na tyle mało informacji (dane kontaktowe i github) że mogłyby przejść na górę CV do osobnej sekcji.
 • jeśli boczna kolumna musi koniecznie zostać to na pewno nie zostawił bym jej w tej formie co teraz, to centrowanie kłuje w oczy, dane kontaktowe wrzucił bym w osobnej sekcji, linki do GH, jakichś social media jeśli masz konto na linkedin / SO w drugiej, może dorzucił jakieś podsumowanie żeby nie było tam tak pusto - i wiem że dużo osób jest tego przeciwnikami, ale żeby ta kolumna była "po coś" dodałbym jednak zdjęcie - tylko jakieś schludne, zrobione u fotografa, a nie selfik / profilowe z twarzoksiążki ;)
0

Przy następnym poszukiwaniu pracy zrobię testy A/B. Do połowy pracodawców wyślę obleśne czarno-białe CV bez zdjęcia, a do pozostałych piękne kolorowe CV z foteczką. Zobaczymy czy kolorowe będzie bardziej rozchwytywane. Aha i kolorowe chyba będzie musiało być na kilku stronach, bo swoje stare czarno-białe mam na jednej stronie czcionką 7 bez interlinii.

0

Hej,
generalnie za dobrze nie jest. Zacznij od wykształcenia. Nie pisz o braku doświadczenia komercyjnego, tego się raczej nie pisze. Napisz trochę o projekcie, z czego się składał, jakie etapy, z kim współpracowałeś. Ale tak mnie więcej w dwóch, trzech zdaniach. No i najważniejsze chyba. Prawo jazdy chyba nie jest Technologią IT jeszcze ?? :) Możesz ewentualnie napisać jeszcze o swoich zainteresowaniach. Rozwiń trochę może umiejętności. Same nazwy niewiele mogą mówić, szczególnie osobom z HR, niestety (ale może trochę za bardzo uogólniam). :) Wbrew pozorom, każde słowo jest ważne. :)

1

Znów literówka ci się wkradła ;) Doctrione

0

Już nawet praca.pl lub pracuj.pl (nie pamiętam) ma wspaniały generator CV. Darmowy.

0

Dobra, w załączniku wstawiam wersje A, czyli to co było wcześniej z pomarańczowymi kolorkami oraz wersję B z bardziej 'profesjonalnymi' kolorkami.
Oraz daję ankietę bo, to juz raczej takie ostateczne wersje, obie mi się podobają a kolejne zmiany już nie mają sensu, bo powoli czuję się tak: www.youtube.com/watch?v=SugMFf9uns8

Ankieta: https://www.strawpoll.me/16320944

0

Moim zdaniem

Imię Nazwisko
Bez doświadczenia
Technik informatyk

lub

Imię Nazwisko
Bez edukacji oraz doświadczenia

tyle wystarczy jeśli chodzi o opis.
No chyba, że tam w tym serwisie samochodowym, to faktycznie przekracza technika.

Rocznik i miasto - nie pełen adres i pełna data.

Podaj dokładny lvl znajomości języka, bo będą do Ciebie dzwonić i sprawdzać, a na rozmowach tel to jeszcze gorzej może Tobie wyjść, niż potrafisz.
Pewnie A2 lub B1, ale i tak duża szansa, że zadzwodznią, jeśli nie potrafiłeś sam ocenic.

0

Jeszcze takie pytanie - czy to aby na pewno dobry pomysł, żeby wypisywać tak te wszystkie technologie bez samooceny? Widziałem masę CV w których jest samoocena, czyli przykładowo dobra znajomość: tego i tego, podstawowa znajomość: tego i tego

0
Meybea napisał(a):

Jeszcze takie pytanie - czy to aby na pewno dobry pomysł, żeby wypisywać tak te wszystkie technologie bez samooceny? Widziałem masę CV w których jest samoocena, czyli przykładowo dobra znajomość: tego i tego, podstawowa znajomość: tego i tego

też wpisuj samoocenę, jak rzucisz że znasz pętle to HR nie wie czy to jest "wow senior" czy to "kolejny junior". Więc jak najbardziej dawaj swoją ocenę swoich umiejętności.

3

Jakieś propozycje jak to fanie zrobić?

Ja w swoim CV zrobiłam to graficznie:

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1