CV do oceny

0

Cześć,
co mogę według Was poprawić w swoim CV? Mimo dość długiego doświadczenia nie mogę znaleźć pracy (aż tak rynek się zepsuł?).
Moje CV (wyciąłem dane osobowe, nazwy firm):

screenshot-20240506162951.png

screenshot-20240506162930.png

5

Tak, rynek się trochę zepsuł, trochę poszedł w inną stronę, remote jest zapchany przez OE. CV nie wygląda poważnie pisane zdaniami w pierwszej osobie i z tą sekcją hobbies ("Fast Cars" :D ), nie masz skończonych studiów, brakuje doświadczenia z cloud, AI, masz bardzo podstawowy i najbardziej popularny stack, piszesz banały w opisach pozycji, ale nawet jak to wszystko poprawisz to na remote konkurujesz z setką miliardów hindusów ( :) ). Parę lat temu by to przeszło i byłbyś rozchwytywany, ale rynek pracownika się skończył, musisz się czymś wyróżnić i mieć szczęście żeby ktoś w ogóle spojrzał na Twoje cv.
Zwiększysz swoje szanse tysiąckrotnie szukając pracy z biura.

0

Pablo, jest jeden problem, stawka jaka zadowoli hindusa nie zadowoli Ciebie.

2

Co do mojej opinii to nie jest zle, ale takie lekko nie eleganckie:

 • Hobbies do wyrzucenia i sprobuj upchac reszte na jednej stronie, bo jezyki mozesz napisac tak: English - B2+, German - B1/B2. Polish nikogo nie obchodzi.
 • W tym "profile" nikogo nie obchodzi kiedy zaczales i jaka jest twoja historia, bardziej w czym sie specjalizuejsz i czego oczekujesz. Tutaj mozesz tez swoje zainteresowania wpisac, typu "devops", albo jakas matma finansowa. Taki skrót twojego CV.
 • Daj edukacje na sam dół, bo masz tylko inżyniera. No i jak chcesz to zostawiac to napisz temat pracy inżnierskiej.
 • W doświadczeniu napisz nazwy firm. To akurat ważne.
 • Uściślij trochę techstack, bo imo za dużo. No chyba, że tak wyglądają realia Javowca obecnie.

Niemniej jednak imo powody odrzucen, albo brak odezwu to nie CV, bo jest wystarczajace jakby kogos szukali na już.

2

Moim zdaniem no.. słabo to wygląda. Np. sekcja z doświadczeniem jest ważniejsza niż sekcja z edukacją i skillami, a jest ona dopiero piąta "w kolejce". A sekcja z doświadczeniem, ona nic nie mówi. Brak jest info o firmach w których byłeś zatrudniony oraz jakie projekty realizowałeś. Czy były one z domeny bankowości czy turystyki? Tego tam nie ma. Sekcje z umiejętnościami wgl. bym wywalił, bo gdybyś wylistował w CV, firmy i projekty/klientów (jeżeli pracowałeś w kontraktowni) to umiejętności i technologię przyporządkowałbym do konkretnego projektu.
IMHO to powinno wyglądać tak:

 • Firma A - java developer
  • projects:
   • app1 - aplikacja w domenie bankowości
    • implementacja rest api
    • utrzymanie i bugfixing
    • inne zdanie realizowane w projekcie
    • Technologie: java, jira, git... itp.
   • app2 - aplikacja w domenie ubezpieczeń

Rekruter jak ma klienta np. z branży medycznej to raczej zwróci uwagę na to czy w CV, któryś z kandydatów nie miał już wcześniej takiego projektu.
IMHO całe to CV to jest do zaorania, lepiej poszukać sobie w Google "java developer CV example" i się wzorować na standardowych szablonach.

Edit:
Języki obce jak znasz to podajesz w standardowych levelach np. A2. B1. C1 - "working knowlage" to twoja subiektywna ocena. A jak wpiszesz np. b2 to możesz mówić że w robocie miałeś lekcje angielskiego i nauczyciel Cię zakwalifikował na poziom B2.

1
 1. Powinny być trzy sekcje: Skills, Experience i Education (w takiej kolejności). Hobbies, Languages i Profile do wywalenia, Links obok telefonu i maila.
 2. Skills i Languages to powinny być 2-3 linie tekstu w jednej sekcji, u ciebie zajmują 1/3 CV.
 3. Bullet pointy w czasie przeszłym, w formie bezosobowej
 4. Jeden bullet point kończy się kropką, a drugi nie
 5. Bardzo niechlujne CV z błędami, co to znaczy Lódź, to polski czy angielski? Famillar?
 6. Infantylny angielski i gramatyka, ale nie będę podawał przykładów, bo sam słabo znam ten język i nie chce wyjść na głupka. Warto skonsultować CV z nativem, albo chociaż ChatemGPT
 7. Prawie każdy bullet point jest do poprawy, niżej dwa przykłady:
 • Implemented load balancing techniques, to brzmi jakbyś zaimplementował load balancer
 • Famillar with CI/CD: git, Jenkins, Docker, to chyba powinno być w sekcji skills? Pomijam to czy Git i Docker to CI/CD.
0

Ja mam jedna uwage, ktora mi sie rzuca w oczy to opis tego co robiles w projektach. Mam wrazenie ze to takie lanie wody. Pisalem restowe API, robilem code review i pisalem testy jednostkowe. Przeciez to jest opis, ktory moglby pasowac do pracy 90% osob stad. Mnie by bardziej interesowaly jakies konkrety ? Co w tym projektach osiagnales jako dev ? Jaka byles wartoscia dodana itp itd.

Plus nie do konca uklada mi sie w glowie ten timeline. Zaczales pracowac jeszcze przed studiami tak ? Te 2017-Present, to jak sie ma do tego ze masz inne firmy wpisane w pozniejszym okresie ?

0

Gdzie aplikujesz? Czy na pewno twoje skille odzwierciedlają to, czego chcą pracodawcy?

Uprościłbym też język.

Pewne sformułowania są niepotrzebne.

I wrote unit and integration tests before deploying the application to production

To before deploying the application to production bym skasował. Nic nie wnosi. Chyba, że samą umiejętnością deploya chcesz się pochwalić.

Albo np. gdzieś indziej masz mądre słowo utilized zamiast krótszego used

Albo:

implemented load balancing techniques

Ja bym tutaj techniques wywalił, też nic nie wnosi.

Ogólnie robisz wszystko, żeby twoje CV było trudne w czytaniu / przeglądaniu. Również często 1 rzecz określasz 3-5 słowami np.
unauthorized Apple device service center
game server management applications

Czyli utrudniasz czytanie.

integrated advanced features
A to już nic nie znaczy w zasadzie.

2

Według moich ostatnich doświadczeń przeniesienie sekcji z umiejętnościami na górę poprawiło response rate. Ale u Ciebie brakuje jednej ważnej rzeczy - wpisanych lat doświadczenia przy każdej technologii. HRy niczego innego nie rozumieją, te opisy przy stanowiskach to dla nich zwykły bełkot, a przy obecnej sytuacji rynkowej nie możesz liczyć, że wstępny screening będzie robił ktoś techniczny.

No i nie rozdrabniaj się tak, rzeczy takie jak REST albo JIRA do wywalenia. Do tego opisy mało ciekawe. Napisz konkretnie, co osiągnąłeś i co te projekty robiły. W Springu można pisać CRUDy, a można też pisać skomplikowane systemy, tutaj trudno zgadnąć, z czym miałeś do czynienia.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1