CV - Wasze opinie i oceny

0

Witam

Proszę o ocenę mojego CV wszelka konstruktywna krytyka mile widziana.

 1. Wersję w jezyku angielskim stworzę zaraz po dopracowaniu w języku ojczystym.
 2. Waszym zdaniem lepiej stworzyć proste CV bez zdjęcia czy ten typ może zostać?
 3. Co można poprawić aby było bardziej efektywne :)
1

Tragedia, zmień ten szablon. CV przypomina strony internetowe z lat 90-tych.

1

Zastosuj jakiś gotowy wzór, bo na kilometr widać, że projektowanie graficzne to nie Twoja bajka. Wywal ten cel bo co to kogo obchodzi. Sekcja "umiejętności" też straszne tania - każdy tak pisze. Szkoda, że nie pokazałeś jak opisałeś projekty, bo to ważna sekcja. No i inglisz panie, w końcu wpisałeś średniozaawansowany.

4

Jak wyżej. CV musi być estetyczne. Nie umiesz zrobić tego ładnie sam? W necie jest masa szablonów które wystarczy wypełnić i gotowe.

Ja z tego CV wyczytałem tyle że umiesz kilka rzeczy po trochu, ale nie masz żadnej mocnej strony. Lejesz wodę i podajesz informacje które w ogóle nie są interesujące z punktu widzenia pracodawcy.

Poszukuję stażu/pracy na stanowisku...
Jeżeli koniecznie chcesz coś takiego dodać to powinno trafić do listu motywacyjnego.

Umiejętności to czyste lanie wody i każdy może sobie to napisać. Jeżeli dodajesz taką informację to znak że musisz na siłę zapchać czymś CV. To stawia ciebie w świetle przestraszonej osoby która nie wie jak wejść na rynek pracy więc dodaje szum byleby wyszła ta strona.

Zainteresowania Jedyny sensowny zapychacz, ale dodaj max 2 punkty gdzieś na dole. Jeżeli brakuje Ci już miejsca na inne sekcje to ta idzie pierwsza do kasacji.

Technologie przemianowałbym właśnie na umiejętności. Nie podawaj tutaj czegoś co tylko liznąłeś. Wiesz jak konfigurować Tomcata czy tylko postawiłeś na nim aplikację do developmentu? Jeżeli wpisałeś sobie tego skilla, to znaczy że jesteś gotowy porozmawiać o tym przez 10 minut. I to nie może być wyciąganie informacji na siłę, tylko luźna rozmowa.

Narzędzia Ta sekcja nic nie mówi i jest do wywalenia. Narzędzia charakteryzują się tym że są łatwe w obsłudze. Każdy głupi potrafi używać tego co wymieniłeś.

Projekty Sekcja klucz. Napisałeś coś swojego? No i genialnie. To napisz o tym jak najwięcej. To z tego miejsca można właśnie wyczytać na jakim poziomie jesteś i co realizujesz sam. Ja prywatnych projektów nie mam, ale w CV posiadam sekcję Doświadczenie i tam opisuje te komercyjne w których brałem udział. I jest to 60-70% objętościowo CV. Serio. Ostatnio zmieniałem firmę więc mogę powiedzieć że to był bardzo dobry pomysł.

Doświadczenie i Wykształcenie Jeżeli te rzeczy nie są związane z stanowiskiem na które się ubiegasz to ich nie pisz. Wyobraź sobie że jesteś producentem gier i chcesz zatrudnić nowego programistę. Czy interesuje Cię że skończył Geodezję i Kartografię i pracował jako Automatyk/Elektryk?

0

Dzięki za uwagi. Stworzę lepsze Cv na podstawie waszych uwag i dam do ponownej oceny.

0

W pełni popieram komentarz powyżej. Od siebie dodam tylko:

 • dokładny adres - zbędny. Wystarczy miejscowość.
 • sekcja umiejęności - napisałeś "nic ciekawego". Poza tym, zbędna sekcja chyba że masz dodatkową parę rąk, a najlepiej jesteś bezsenną ośmiornicą i pisanie kodu 24/7 na czterech kompach to Twój atutu - każda korporacja marzy o takim developerze ;)
 • języki obce - poziom określ stosując jeden z standardowych, międzynarodowych stopni (tj. od A1 do C2). Słowo "średniozaawansowany" nie ma punktu odniesienia.
 • zainteresowania - super że je masz, ale zredukuj do max 2. To jest co najwyżej temat na rozmowę po angielsku z hr.
0

Mam pytanie co do tego wykształcenia. Czasami w ofertach jest wymagane wykształcenie wyższe, niekoniecznie kierunkowe, ale po prostu wyższe. Więc czy na pewno wtedy wywalać skończony kierunek z CV ? Ja np skończyłem farmację.

0

Jak kolega wyżej przy wymaganiu ukończenia kierunku technicznego nie trzeba podawać uczelni?
I druga rzecz doświadczenie - nie zajmuje wiele miejsca a daje informację że już gdzieś pracowałem niektóre rzeczy są wspólne

 • praca zespołowa
 • rozwiązywanie problemów
 • odpowiedzialność
 • kultura pracy

Jesteście pewni że nie warto informować o tym?

0

niby lanie wody z drugiej strony HR są zwykle nietechniczni, a mają jako pierwsi kontakt z CV więc coś tam trzeba im napisać, strzelić wykres umiejętności, tabelkę, czy kółeczka ;)

0

Ok stosując się do części rad przygotowałem nowe CV.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0