Od C do STM32. Od czego zacząć?

0

Witam serdecznie.
Potrzebuje pomocy w rozpoczęciu nauki programowania w jezyku C. W przyszłości docelowo chciałbym zająć się programowaniem STM32.
Problem polega na tym że nie wiem od czego mam zacząć. Elektroniki uczę się już 8 rok (aktualnie studia) a więc wydaje mi się że jakies pojęcie o niej mam. Dodatkowo bawiłem się wcześniej sporo w Arduino oraz znam podstawy C++ chociaż nie wiem czy ma on dużo wspólnego z C.
Zależy mi na tym, aby mógł ktoś wskazać kilka dobrych książek oraz wyznaczyć mi drogę którą powinienem przejść aby osiągnąć cel. Nie chciałbym kupić książki która będzie napisana w sposób niejasny dla osoby zaczynającej oraz która mnie w ten sposób zniechęci, natomiast nie chce też brnąć przez dziesiątki kartek opisu rzeczy mało istotnych. Może jest jakaś pozycja która pomoże mi od razu wejść w STM32 przy okazji tłumacząc zagadnienia z języka C?
Zakładając że przestudiuje kilka książek i zdobędę podstawową wiedzę, to czego uczyć się dalej?

3
Zandaa napisał(a):

Witam serdecznie.
Może jest jakaś pozycja która pomoże mi od razu wejść w STM32 przy okazji tłumacząc zagadnienia z języka C?
Zakładając że przestudiuje kilka książek i zdobędę podstawową wiedzę, to czego uczyć się dalej?

Bez praktycznych doświadczeń ciężko bawić się w mikrokontrolery.
Skoro już bawiłeś się z Arduino to teraz zainwestuj zamiast książki do STM32 w Nucleo STM32 ( https://botland.com.pl/pl/374-stm32-nucleo ) tylko wybierz jakiś sensowny uC żeby faktycznie odczuć różnicę względem AVR(Arduino) ja mam np.: https://botland.com.pl/pl/stm[...]32f446zet6-arm-cortex-m4.html

Potem instalujesz sobie STM32 Cube IDE (https://www.st.com/en/development-tools/stm32cubeide.html) i zaczynasz zabawę.
Najlepsze książki / materiały by nauczyć się C na STM32 to:

  1. dokumentacja wybranego mikrokontrolera np.: dla zaproponowanego wyżej Nucleo będzie to https://www.st.com/resource/en/datasheet/stm32f446ze.pdf
  2. Oraz jakakolwiek książka do C lub może jednak lepiej C++ w takim STM32 już warto używać np. programowania obiektowego.
2

W poniższym linku masz do dyspozycji wiele PDF-ów dotyczących STM32:
https://www.pdfdrive.com/stm32-books.html

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0