Od czego zacząć?

0

Witam.
Mam 14 lat i chciałbym powoli zacząć uczyć się programowania stron internetowych a potem może zainteresować się innymi językami.
Czy ktoś mógłby mi pomóc w tym zakresie i podpowiedzieć od czego zacząć ?
Próbowałem się uczyć na własną rękę z tutoriali i wpisów z różnorodnych stron lecz mi to nie wyszło ponieważ wszędzie inaczej tłumaczą i tego nie rozumiem.
Czy ktoś podpowie mi jakie książki przeczytać i w jaki sposób się tego skutecznie uczyć?
Dziękuję serdecznie i pozdrawiam.
Jakub

0

Wybierz ludzką technologię backendową, kup książkę, w międzyczasie czytaj o wzorcach projektowych, twórz dużo projektów jednocześnie oszczędzając palce, myśl co robisz i pamiętaj - jak nie patrzysz, przychodzi strzyga i sika w nieprzetestowany kod, powodując jego wykrzaczenie.

W pigułce.

0

Jedyny i słuszny kurs programowania stron www dla zielonych w HTML, CSS, Java Script i PHP jest tu:

http://www.miroslawzelent.pl/

To jest wszystko tak przejrzyście wytłumaczone, że po przerobieniu tych wszystkich filmów wideo, z pewnością da się zrobić swoją prostą stronkę w PHP. Są to jednak podstawy podstaw, no ale od tego się chyba zaczyna. I nie to żebym reklamował tego bloga. I nie gadajcie mi tu o google, rozproszenie tych wszystkich kursów w sieci i ich ilość jest taka, że faktycznie znaleźć jakąś perełkę (taką którą jeszcze można zrozumieć) może być ciężko. DJANGO albo Railsy nie są dla 14-latków, moim zdaniem za wysoki próg wejścia.

0

ja bym ci polecił książke ,,HTML5 przewodnik encyklopedyczny", masz tam i html5 od podstaw i css i js chociaż js to lepiej już z innej książki się uczyć

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0