Wątek przeniesiony 2020-10-16 23:31 z C/C++ przez kq.

Od czego zacząć?

0

Witam,

chce zacząć nauke w C/C++, ponieważ będę miał ten język na studiach i chce poznac juz jakies podstawy lub umiec coś stworzyć przed zajęciami.
Znam javascript, od czego najlepiej zacząć, jakis kurs udemy/yt lub kupić książke?

0

Książki Praty i Stroustrupa?

1

Nie wiem, na ile znasz programowanie (w JavaScipcie lub nie). Pominę tutaj materiały, książki, kursy. Z mojej perspektywy – mógłbyś zadać sobie pytanie, co w tworzeniu oprogramowania najbardziej lubisz. Lub, jeśli jeszcze nie tak dobrze je znasz, to tak bardziej wychodząc w przód: co wydaje ci się najbardziej interesujące, obiecujące – prywatnie, dla Ciebie samego.

Po co zadawać sobie to pytanie? Być może dzięki temu będziesz mógł – teraz i w przyszłości – zbudować lepszy obraz tego, co chcesz robić w danym momencie. Na przykład, będziesz mógł łatwiej rozwiać swoje ewentualne wątpliwości w przyszłości: czy przerabiać kurs bardziej koncentrujący się na tworzeniu grafiki, czy na sterownikach? Albo: czy iść w C, czy w C++ (być może napotkasz moment, w którym będziesz chciał te dwa języki rozgraniczyć)? A może zechcesz kiedyś rozwijać standard C lub C++?

Jeśli nie masz ochoty odpowiadać sobie na to pytanie teraz – myślę, że będzie jeszcze wiele okazji. Zresztą ja traktuję to jako proces – za każdą zmianą w pracy programisty, małą lub wielką, mogę je sobie zadać. I czasami zadaję; i myślę, że nie przestanę, dopóki programowanie będzie się rozwijać (więc wciąż będzie coś nowego do "lubienia najbardziej"). :)

Ale to tylko taka moja luźna sugestia.

Ponadto: jeśli planujesz te języki znać "tak po prostu", a nie tylko "na zaliczenie", polecam zapoznać się z ich historią (teraz lub później; chyba lepiej wcześniej). Jeśli nie jesteś "into history" za bardzo, to przynajmniej skrótowo.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0