Czy programowanie jest dla mnie?

0

Przerabiam Język C++ Szkoła Programowania (Prata) przebrnąłem przez pierwszy rozdział do ćwiczeń programistycznych, mimo, że rozdział ten czytałem dwukrotnie, a niektóre fragmenty wielokrotnie pisząc wczoraj programy z ćwiczeń programistycznych miałem problemy z ich napisaniem i pojawiła się frustracja czy programowanie jest dla mnie.

Też mieliście takie problemy ucząc się programowania? Ogólnie udało mi się napisać te programy, ale musiałem szukać trochę w sieci, żeby zobaczyć jak to wygląda (patrzyłem na programy wykonane w ramach tej książki przez inne osoby).

Z tym programowaniem to mam same przygody jak nie, że kupiłem książkę do Ruby pełną błędów (nie ort), a w kodzie prezentowanych programów to teraz znów pojawiła się frustracja - choć wiem, że często towarzyszy ona programistom.

Zastanawiam się nad tym czy jednak nie pozostać na ścieżce BA i w tym kierunku dalej podążać.

0

Nie

0

Do Ruby jest pełno dobrych książek, tyle że po angielsku a ta książka z błędami i złymi praktykami jest chyba najgorszą jaka istnieje. Powinieneś najpierw skończyć kurs Ruby a dopiero później brać się za C++. A najlepiej brać się za C++ tylko w ostateczności, no chyba że potrzebujesz pisać oprogramowanie dla mikrokontrolerów albo masz to na studiach.

0
  1. nie od razu Krakwów zbudowano
  2. na te durne pytanie sam musisz sobie odpowiedzieć, bo w internecie odpowiedź będzie zawsze jedna (patrz wyżej)
  3. co do błędów w książkach powiem tak: byt tu taki jeden autor książek wydawanych przez Helion. Gość głównie promował swoje książki i poglądy polityczne. Jednak gdy zadał parę technicznych pytań na forum, stało się dla mnie jasne czemu parę razy zmarnowałem kasę na niektóre książki o programowaniu.
0

Pewien Senior, który mnie kiedyś uczył mówił, że programowanie to 99% frustracji i 1% radości (proporcje pewnie inne, ale mniej więcej coś w ten deseń). Zrobisz jakiegoś feature'a, chwila radości, zielone testy, zaczynasz następnego i nagle frustracja, bo 1. sposób jednak nie zadziała w tym przypadku, 2. nie zadziała bo jest problem z wersją jakiejś biblioteki, 3. zadziałałby, ale będzie zbyt wolno, 4. nie działa, ale powinien (!) itp. itd.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1