[PHP + MySQL] Jaka książka dla mnie?

0

Witam!

Jestem programistą samoukiem (nie liczę podstaw poznawanych w Technikum Informatycznym) i bardzo lubię programowanie. Nauczyłem się już bardzo dobrze Pascala - jest to język od którego zaczynałem naukę i który poznałem najlepiej. Znam też Delphi (poświęciłem mało czasu i zabrałem się za C/C++), w miarę dobrze C i dość dobrze (więcej czasu poświęciłem) C++. Myślę, że nadeszła pora (możliwość) na nauczenie się czegoś nowego - postanowiłem zabrać się za PHP.
Składnia PHP jest podobna do C++owej więc można by uznać, że nie jestem aż tak początkujący - jednak teoretycznie nie znam w ogóle tego języka (nigdy nic nie robiłem) więc trzeba brać to pod uwagę. Nie zajmowałem się też nigdy tworzeniem WWW więc html jest mi obce (no może nie do końca, wiem tyle co każdy) i MySQL też - MySQL chciał bym się uczyć równolegle z PHP (ale to chyba logiczne :D).

Uwzględniając powyższe mam do Was pytanie: Jaka książka jest dla mnie odpowiednia? Jaką książkę powinienem wybrać aby nauczyć się jak najwięcej o PHP+MySQL?
Czego oczekuję od książki?

  1. Nauki od podstaw (podstawy mogą być okrojone, jeśli moja wiedza C/C++ wystarczy aby je zrozumieć)
  2. Nauki do jak najbardziej zaawansowanego poziomu (oczywiście nie musi być - i wątpię, że jest - książka "od podstaw do super-pro")
  3. Wielu szczegółów i ciekawostek (opcjonalnie, mile widziane)
  4. Wielu zagadnień - PHP+MySQL i mile widziane JavaSkrypty oraz AJAX (opcjonalnie)

Cena nie gra roli (tzn na pewno będzie miała jakiś wpływ na wybór, ale teraz chcę wyłonić najlepszą a nie jakość/cena)!

Jeżeli nie będzie jednej książki zawierającej PHP+MySQL (+dodatki) to proszę o podanie kilku pozycji:

  • PHP
  • MySQL
  • JavaSkrypty i AJAX

Czytałem już wiele postów na wielu forach i mam pewnych faworytów jednak nie chcę nic nikomu sugerować - podajcie co uważacie za słuszne i proszę nie sugerujcie się wypowiedziami poprzedników (najlepiej ich w ogóle nie czytajcie! ;p).
Zależało by mi też na w miarę szybkiej odpowiedzi (za parę dni jadę do Bydgoszczy - będzie okazja do kupna).

Z góry dziękuję wszystkim którzy się wypowiedzą
Pozdrawiam, Mateusz!

edit:
WAŻNE: Zależy mi na polskim wydaniu (Angielski znam zaledwie na poziomie komunikatywnym).

edit2:
Jest jeszcze jedna sprawa: W przypadku wymagania kupna 2 lub więcej książek pewnie będę musiał zakup jednej pozostawić gdzieś na wrzesień (tak bywa - krucho z kasą). W związku z tym jeżeli podacie więcej niż jedną pozycję proszę o podanie (jeśli to możliwe), którą z nich kupić najpierw - resztę mogę na razie zastąpić kursami dostępnymi w internecie (jeżeli w tym przypadku będziecie mieli jakiś link/namiary na dobry kurs internetowy będę również wdzięczny!).

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1