Wątek przeniesiony 2014-01-31 15:00 z Newbie przez somekind.

Nauka 2 języków jednoczęsnie

0

Witam wszystkich. Jestem studentem drugiego roku informatyki. Sporo osób mnie pyta czy jest sens jak i możliwość nauki 2 języków programowania jednocześnie. Chciałbym poznać wasze opinie na ten temat. Sam jestem w trakcie nauki JAVY i PHP. Moja zdanie na ten temat jest następujące, możliwość jest ale dużo osób nie zdaje sobie sprawy ile czasu trzeba na to poświecić. Jestem osobą która najpierw czyta, uczy się dość dobrze teorii i po tem teroie przekłada na praktykę. Ja swoją przygodę na poważnie można powiedzieć, że zacząłem teraz wcześniej była, nauka takich języków jak HTML, CSS, trochę skubnąłem JS i VB. Na samym początku był PASCAl :) Mam paru znajomych którzy mówią, że uczą się 4 języków ale dla mnie to jest śmiech na sali... Jaka jest wasza opinia na ten temat?

2

Zbyt duży multitasking wcale nie zwiększa efektywności, a może ją nawet zmniejszać. Natomiast nauka 2 języków programowania jednocześnie to wcale nie jest dużo, no chyba, że masz jeszcze sporo innej nauki.

0

Na niektórych uczelniach, na I semestrze pisze się projekty w sześciu językach.
Jak trzeba, to można wszystko. ;)

1

Ja bym spytał tylko: uczysz się programować, czy uczysz się 2 języków a programować już umiesz? Bo jeśli ktoś umie programować to nauka kolejnego języka jest prosta. Ale jeśli ktoś programować nie potrafi to nauka 2 języków na raz może nie być do końca efektywna.

0

somekind:
Tylko, że niewiele się z tego wynosi. Ja np miałem programowanie funkcyjne i logiczne (w jednym semestrze), ale ani Haskella ani Prologa nie ogarnąłem dobrze, tzn nie byłem po nich w stanie pisać nietrywialnych programów (w miarę normalnym tempie).

0

Nauka dwóch języków jest ok ale połączenie PHP i Javy to raczej nie bardzo.
Może lepiej połączyć coś innego(zakładam, że HTML i CSS znasz):

  • PHP, SQL/noSQL
  • Java, SQL/noSQL
0

MySQL już znam :) Tzn potrafię tworzyć bazy danych, teraz planuję się podszkolić w kwestii bezpieczeństwa MysQL jak i PHP. Powiem szczerze, że bardzo polubiłem JAVE jako język wysokiego poziomu ale żeby dobrze ją ogarnąć to długa droga przede mną...

[email protected]
Moje zdanie co do kwestkii nauki paru języków jest takie. Można poeksperymentować ale jeżeli ktoś już na poważnie chce poznać jakąś technologie to nie da rady poznawać 3 czy 4... Cieżko jest ogarnąć już 2 :/

0

Przepraszam, że się tak wcinam w temat, ale widzę że dyskusja wygasłą a ja nie widzę potrzeby zakładania takiego samego tematu. Problem polega na tym że nie mogę się dokładnie skupić na jednej technologi... tzn. moim ulubionym językiem jest C++ a fascynuje mnie Qt i właśnie im poświęcam najwięcej czasu, ale interesują mnie też bardzo inne języki np. Java i bardzo C# z technologią NET. I teraz pytanie czy faktycznie olać te pozostałe języki i skupić się na C++ mimo nieopanowanej chęci poznawania pozostałych języków, czy rozdzielić czasowo naukę?

Druga sprawa że interesuję się trochę web masteringiem, nie żebym chciał wiązać przyszłość z tym zawodem, ale ciekawi mnie to. Czy warto poznać przynajmniej podstawy Web Masteringu czy sobie odpuścić?

0

No jak sie robi w jakiejs javie/c# to podstawy js/html/css trzeba znac (oczywiscie jesli chodzi o web). Co do nauki dwoch jezykow, to jesli nie jestes poczatkujacym, to jak najbardziej to normalna praktyka.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0