Wątek przeniesiony 2018-11-06 12:52 z Newbie przez furious programming.

Nauka kilku technologii jednocześnie

0

Mam taki problem - pracuję w integracji czyli znam ale jednocześnie rozwijam wiedzę z szyny danych, a dodatkowo muszę doszkolić Javę, ponieważ znam tylko podstawy Javy SE, którą muszę sobie przypomnieć a jednocześnie muszę się nauczyć Springa.
Niedawno wpadłem też na pomysł start-upu, który wymagałby ode mnie znajomości front-endu, czyli zacząłem się uczyć developmentu html, css, musiałbym jeszcze zabrać się za JS i jakiś framework. Następnie cos do backendu - tutaj mógłbym korzystać z Javy ale ciężej i drożej mi to będzie postawić na hostingu niż PHP a dodatkowo PHP do prostych CRUDów będzie prostszy w nauce i szybszy do developmentu niż Java.

Myślicie że to ma sens pociągnąć tyle srok za ogon jednocześnie? Nauka do pracy esb, javy a jednocześnie prywatnie front-end plus PHP?

1

Jak ogarniasz jedną technologię - język, ale i deployment, frameworki itp. to jest sens poszerzania horyzontów i rozwoju. Jak nie ogarniasz żadnego dobrze to nauka kilku naraz będzie tylko powodem do frustracji.

0

to zostaje wordpress :)

1

Napisz backend w Node.JS to do nauki będziesz miał tylko JS.

0

Moim zdaniem nie ma sensu. Lepiej skupić sie na jednej rzeczy a poźniej na innej...

0

Wordpress odpada, bo musiałbym zrobić później wersję na smartphona. A node.js jakoś nie brałem pod uwagę, bo w JS nawet może się nie będę za bardzo zagłebiać - frontend miałem zamiar napisać jako prototyp tak żeby wytestować back-end i mieć prototyp aplikacji, a później wziąć do frontu może kogoś żeby zrobił to ładniej.
Najbardziej to się zastanawiam nad back-endem czy brnąć w Javę która mi się przyda w pracy czy robić PHP który będzie prostszy a jednoczesnie łatwiej i taniej będzie go wrzucić na hosting

0

Zamiast się zastanawiać zacznij kodzić. Nie bądź jak bracia Winklevoss, bądź jak Zuckerberg, który siada i robi, tak jak potrafi. Technologia jest drugorzędna, jeżeli znasz Javę pisz w Javie. Jeżeli chcesz w PHP, którego nie znasz, nie ma problemu pisz w PHP. PHP jest podobne trochę do Javy, jest dużo tutoriali, jest @czysteskarpety, który będzie twoim mentorem.

0

W przypadku backend Java musisz doliczyć z 150-200zł za VPS, który dodatkowo musisz skonfigurować (czas), trochę taniej na mydevil wychodzi Django, RoR, Node.js, jakieś 150zł, jak masz bogatych klientów i duże projekty to luz, jak chcesz na tym trzaskać wizytówki to raczej konkurencyjny nie będziesz.

0

No to zostaje mi nauczyć się PHP - może do CRUDów i wystawienia RESTa do frontu będzie w miarę prosto w to wejść.

0

Ja ostatnio zrobiłem CRUD w express.js i jestem mega zadowolony. Na froncie angular7. Baza mongoDB. Mam to lokalnie i razem z kumplem rozwijamy apke. Jednym zdaniem: pisz w czym chcesz tylko to rób!

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0