Nauka dwóch języków jednocześnie

0

Witam,
Uczę się aktualnie programowania w języku swift na platformę iOS (zanim zaczniesz się spinać ze Apple to gowno itp. jestem świadomy swojego wyboru i jest wiem o wszystkich zaletach i wadach tego języka oraz platformy, jeżeli mimo to zamierzasz napisać krytykujący komentarz na temat mojego wyboru to opuść proszę wątek bo ilosc hejtu jakiego się nasłuchałem na ten temat juz mi wystarcza). Ostatnio zauważyłem ze tak samo jak pisanie aplikacji na iOS interesuje mnie pisanie stron internetowych. Zastanawiam się jednak czy jednoczesna nauka dwóch rożnych języków (a nawet kilku bo strony samym HTMLem sie nie pisze) jest dobrym pomysłem. Czy nie bedzie to za trudne do ogarnięcia i dobrego przyswojenia obu tych rzeczy ? Czy nie będą mi sie mylić rożne nazwy itp ? Czy jest to dobry pomysł uczenia sie dwóch rzeczy? Czy moze lepiej skupić się na jednej i ją bardzo dobrze znać ?
Ps. Jeżeli jest to jakaś ważna informacja to mam 15 lat i programowanie jest dla mnie czystą zabawą, wiążę z tym przyszłość ale na razie na to zbytnio nie patrzę. Umiem tez C++

0

W Apple nikt w Polsce praktycznie nie pisze, usuwają apki ze sklepu Apple Store według własnego widźimisie , nikt nie chce i nie lubi w tym pisać. Wiesz ile usunęli osttanio palikacji, co taki dev ma powiedzieć jak jego aplikacja została chamsko tak potraktowana? Rezygnuje z tego badziewia, wybiera inną technologie, uczy się innego języka.

0

Jeśli nie masz wielkiego doświadczenia z programowaniem, to ja bym trochę przystopował i poznał jedną działkę ale lepiej, a potem co najwyżej przechodząc do kolejnej działki programowania.

Bo potem może być tak, że ani nie będziesz umiał programować na iOS, ani robić stron, jeśli by się okazało, że za bardzo się rozdrobniłeś (chociaż wydaje mi się, że wraz z doświadczeniem człowiek może być bardziej wszechstronny jeśli chodzi o programowanie - w końcu wiele rzeczy z wielu języków jest podobne i wiedza się kumuluje - chociaż na początku może ci się faktycznie wszystko pomieszać)

Z drugiej strony kto wie? Może nauka obu rzeczy to wcale nie jest zły pomysł, sam musisz sprawdzić.

0

Właśnie tego się boję najbardziej, że za jakiś rok okaże się że niby umiem pisać strony i aplikacje ale w praktyce w żadnym z tych rzeczy nie jestem dobry. Jednak tak jak pan mówi moze okazać się inaczej, nauczę się do pewnego stopnia swifta(tak żeby znać dobrze składnie, Xcode i w miarę samodzielnie pisać aplikacje które przyjdą mi do głowy) i dopiero obok będę uczył się webu. Jest to chyba najbezpieczniejsza i najbardziej "wydajna" opcja. Moze wypowie się ktos jescze kto kiedyś próbował takiej nauki

0

Na twoim miejscu skoncentrowalbym sie na jednym z jezykow. Dodatkowo jezeli dodatkowym atutem sa dla Ciebie strony i wchodzisz w html, to jeszcze bedziesz musial poznac css, js, php gdzie na Apple zabraknie Ci po prostu czasu. Naucz sie porzadnie z 1-2 lata jednego pozniej bierz sie za drugie.

0

I chyba tak właśnie zrobię, wydaje się to najrozsądniejszą opcją. Szkoda tylko ze będę musiał na tyle odłożyć pisanie stron :P. Jakoś się będę "musiał" zadowolić samymi apkami :P

0

Jeżeli chodzi o Twój przypadek to myślę, że jesteś jeszcze bardzo młody i powinieneś z tego korzystać. Baw się dalej programowaniem i spróbuj różnych rzeczy po trochu żebyś później świadomie rozwijał się w swoim kierunku.

Na Twoim miejscu zaczął bym od tego swifta i tam skupił się na poznaniu solidnych podstaw.
Później na spokojnie pobaw się trochę suchym frontem w HTML/CSS i zobacz, czy w ogóle Ci się to podoba. Jeżeli tak i poczujesz się nieco pewniej to sięgnij po jakiś język do backendu. Po podstawach jednego języka (swifta) dość szybko odnajdziesz się w innym (np. wspominany PHP). Z pomocą pierwszego lepszego poradnika powinieneś świadomie postawić bardzo prostą, interaktywną stronę.

Mając już ogólne pojęcie o programowaniu nie powinno Ci to zająć myślę dłużej jak 2-3 tygodnie, więc inwestycja czasu w inne języki nie będzie kolosalna, a da Ci to jakoś podstawowy obraz jak wygląda budowanie stron. Wtedy sam zdecydujesz co dalej chcesz robić bo być może jedna z opcji wyda Ci się znacznie ciekawsze od drugiej (swift vs. webdev).

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0