Wątek przeniesiony 2021-02-26 21:33 z Off-Topic przez Patryk27.

Nauka dwóch języków programowania równolegle

1

Witam. Uczę się obecnie C++. Myślałem też nad Pythonem ze względu na Django, pisanie skryptów pod linuksa oraz contributowanie do oprogramowania open-source napisanego w tym języku. Nasuwa mi się pytanie czy nauka dwóch języków równolegle w tym przypadku to dobry pomysł czy lepiej porządnie opanować C++ i potem się douczyć drugiego języka.

2

Musisz po kolei przejść przez wszystkie podstawowe, średnio zaawansowane i zaawansowane koncepcje. Szybsze będzie skupienie się na jednym języku, ponieważ nie będziesz się martwić o dwie oddzielne składnie i osobliwości każdego języka.
Nacisk na koncepcje, ponieważ kiedy już zrozumiesz koncepcję, możesz ją łatwo zastosować w różnych językach.

5

Pytanie brzmi: czy umiesz juz programować? Bo jest kolosalna różnica między nauką programowania a nauką języka programowania. Jak umiesz programować i chcesz złapać nowy język to myśle że spokojnie możesz uczyć się obu. Ale jak nie umiesz programować, to wtedy to średni plan.

3

Obecnie jestem poniekąd "zmuszony" by używać trzech języków. Jeden używam dla siebie hobbistycznie, drugi mam na zajęciach na studiach, trzeci na zajęciach dodatkowych. Dwa są bardzo podobne i wszystko mi się knoci ze sobą, trzeci też już mi się zaczyna knocić. Bardziej mam wrażenie, że uczę się czytać dokumentacje, plus kopiować/rozpracowywać kod z SO niż korzystać z własnej wiedzy czy przyswajać coś nowego.

EDIT: właściwie zapomniałem o Octave, na jeszcze jednych zajęciach, ale ten akurat olałem i nie przykładam się. Ale to akurat nawet ciekawe było, bo zupełnie inne programowanie niż dotychczas.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0