Boostrap - czy warto?

0

Hej, swoją przygodę z frontendem dopiero zaczynam. Po przebrnięciu przez html(+5) i css(+3), początkach js i jquery. Doszedłem do moment , że zaciekawił mnie temat Boostrapa. W wielu ogłoszeniach o pracę widziałem wymaganą znajomość jego.

W związku z tym mam pytanie, czemu tak często wymagane jest używanie niego? Rozumiem, że przyśpiesza zapewne pracę bo to zbiór gotowych rozwiązań, ale oprócz tego dlaczego jest lepszy niż standardowe napisanie strony od 0?

0
asd123dsa321 napisał(a):

Rozumiem, że przyśpiesza zapewne pracę bo to zbiór gotowych rozwiązań

I to jest chyba główny powód. Bootstrap istnieje od dosyć dawna, został sprawdzony przez masę frontendowców, większość osób, które bawiły się w "robienie stron" przynajmniej słyszało o Bootstrapie. Zamiast bawić się w pisanie cssów i javascriptu odpowiedzialnych za responsywność można się skupić na samym wyglądzie. Czas to pieniądz więc jeśli coś można zrobić szybciej to czemu z tego nie skorzystać ;)
Przygotowanie layoutu pod responsywność to nie jest bynajmniej trywialna sprawa, więc zamiast próbować przewidzieć wszystkie przypadki i poświęcać czas na testowanie i poprawki lepiej użyć czegoś co po prostu działa.

0

Zdecydowanie warto. Przyjemnie buduje się w oparciu o Bootstrapowy grid system.
Poza tym wiele narzędzi do budowania HTML jest oparta na Bootstrapie, przykładem są SchemaForm, czy Angular-Formly.

0

Do tego co koledzy napisali dodałbym, że Bootstrap jest prosty. Skoro znasz html i css to poznanie Bootstrapa w stopniu pozwalającym coś stworzyć zajmie Ci kilka godzin, więc nie "stracisz" dużo czasu a jak sam widzisz - jest popularny, więc to plus podczas szukania pierwszej pracy w zawodzie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1