Czy dorobić studia

3

A ja się zastanawiam nad inna kwestią. Skąd wiesz że raptem po roku studiowania nauczysz się więcej sam w domu (nie programowania, ale samej informatyki)?

Pierwszy rok to przedmioty ogólne, brak specjalizacji, częściowo jakieś przedmioty zapychające. Dopiero na 3-4 roku przy wyborze specjalizacji zaczyna się robić ciekawie :)

Ja poszedłem w druga stronę i zacząłem studiować również po ok. 3 latach w branży, ale z czystej ciekawości i chęci zdobycia ogólnej wiedzy informatycznej. Jest mnóstwo tematów które mogą Ci się przydać, a których na pewno w domu nie przestudiujesz bo albo nie będziesz miał czasu, albo nie będzie Ci się chciało albo uznasz ze to co przeczytałeś w Internecie wystarczy ;)

3
Sebox napisał(a):

Podsumowując, moje pytanie jest takie: na podstawie waszych obserwacji w pracy i na rynku czy myślicie, że brak wykształcenia wyższego może wpłynąć jakoś bardzo negatywnie na "karierę" programistyczną i tak czysto orientacyjnie, macie w teamach osoby bez studiów?

Jak najbardziej może negatywnie wpłynąć, bo często jest to wymagany element, czy to przez pracodawcę, czy to przez rząd w przypadku wiz.

Ponadto piszesz, że już pracujesz. Moim zdaniem nie da się porównać pracy ze studiami, w obu przypadkach można marnować czas jak i świetnie się rozwijać. Ja na pewno bym swoich pięciu last studiów nie wymienił na pięć lat klepania w korpo/software house'ach, studia są o wiele bardziej rozwijające.

0

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, z tego co widzę zdania są mocno podzielone. Zostało mi 2-3tygodnie do podjęcia decyzji, muszę sobie to jeszcze przemyśleć.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0