Studia czy kurs?

Odpowiedz Nowy wątek
2018-12-06 09:35
0

Witam wszystkich. Jako że jestem nowy to się przedstawię, Daniel 25 lat, obecnie Szczecin.
Kończę niebawem szkolę policealną na kierunku Informatyka. Większości rzeczy sam się uczyłem więc poszedłem do tej szkoły tylko aby mieć papierek. Zastanawiam się nad studiami ale mam dylemat czy wybrać studia czy jakiś konkretny kurs. Od jakiegoś czasu stwierdziłem że chciałbym zostać programista. Sporo czytam tylko nadal nie wiem czy back-end czy front-end. Co możecie mi polecić? Warto iść na studia czy skończony dobry kurs + jakieś małe projekty własne zrobią wrażenie na pracodawcach? Jeśli studia to poleci ktoś ze Szczecina dobra uczelnie zaoczna? Jeśli kurs to jaki polecacie?

Pozdro dla wszystkich :)

Pozostało 580 znaków

2018-12-06 10:04
2

czy jakiś konkretny kurs.

Konkretny to słowo-klucz, a znalezienie dobrego kursu, na którym nauczą Cię myśleć samodzielnie i rozwiązywać problemy, a nie lecieć do "mentora", może być wyzwaniem samym w sobie ;)

Studia mają tę wielką zaletę, że musisz się czasem nieźle nakombinować, żeby w ogóle ustalić czego klient (prowadzący) od Ciebie chce, nie mówiąc o realizacji tych wymagań - a te potrafią być oderwane od ziemi ;) to się potem przydaje. Na typowym kursie nauczysz się robić aplikację od stempla, ale nie będziesz miał okazji nauczyć się radzić sobie z problemami z d**y.


Blocker wiszący od miesiąca? Mówisz o tym criticalu z zeszłego tygodnia? A, tak, zalogowaliśmy przedwczoraj tego minor buga. Pewnie, zajmę się ASAP tym enhancementem. Nie ma sprawy, jak tylko podomykam taski to wezmę się za ten ficzer, tylko go jeszcze wyestymujemy przed kolejnym sprintem.
No i są juwenalia - "Kto nie skacze ten z agiehu! HOP! HOP! HOP!" - Satanistyczny Awatar 2018-12-06 11:00
Słaby troll :p Raz poszedłem na pochód, zbiórka oficjalnie pod stadionem Wisły, a tu jakaś smutna grupka przebrana w 49% za lekarzy i w 49% owinięta we flagi UJ + wioska Gallów. Nieoficjalnie cała reszta Krakowa szła 300m za sztywniakami i startowała spod Kapitolu. Rok później nawet się nie fatygowałem pod stadion. - superdurszlak 2018-12-06 13:27

Pozostało 580 znaków

2018-12-06 12:23
3

Bootcamp, im droższy tym lepszy bo pokażesz pracodawcom że Tobie bardzo zależy

Pozostało 580 znaków

2018-12-06 21:18
0

A jakieś konkretne bootcampy godne polecenia? Sprawdzone przez kogoś ze na prawdę uczą?

Pozostało 580 znaków

2018-12-06 22:36
2

Sprawdź tutaj


"HUMAN BEINGS MAKE LIFE SO INTERESTING. DO YOU KNOW, THAT IN A UNIVERSE SO FULL OF WONDERS, THEY HAVE MANAGED TO INVENT BOREDOM."

Pozostało 580 znaków

2018-12-06 23:05
0

Cześć,
też jestem ze Szczecina i znam tam trochę rynek IT.
Jeżeli chodzi o wybór studia czy kurs, to proponuję studia z kilku powodów:
1.Są tam zajęcia z wielu dziedzin informatyki i będziesz mógł sprawdzić co naprawdę ci się podoba.
2.Studia uczą cię systematyczności pod względem nauki oraz uczą cię przyswajania dużej ilości wiedzy w niewielkim czasie co jest dużym atutem u programisty.
3.Niektóre firmy (głównie korpo) oczekują zdanych studiów.
4.Jako student masz możliwość odbycia praktyk z uczelni w firmach IT (niektóre firmy współpracują z uczelniami).

Niestety przy wyborze studiów musisz być przygotowany na to ,że programowania będziesz musiał się douczać głównie w domu.

Jeżeli chodzi o Szczecin to proponuję oczywiście ZUT,a jeżeli interesuję cię tylko zdobycie papierka to jakąś uczelnie prywatną np.ZPSB.

Z doświadczenia w rozmowach rekrutacyjnych wiem ,że pracodawcy głównie patrzą na doświadczenie i wykonane projekty.
Studia nie są tutaj MUST HAVE ,ale rekruterzy w pierwszej kolejności raczej wezmą kogoś po studiach i z doświadczeniem niż bez studiów (to tylko moje osobiste spostrzeżenie).

Jak masz jakieś jeszcze pytania to możesz pytać mnie na priv.

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0