Studia czy Kursy

0

Cześć
Mam do was pytanie odnośnie kursów jak i studiów. (Dwa zdania o mnie które mam nadzieję pomogą w pewnym stopniu zrozumieć moją ciekawość jak i zakłopotanie) Interesuję się już od dłuższego czasu cyberbezpieczeństwem oraz sam uczę się Pythona pracuje również w lokalnej firmię świadczącej usługi napraw komputerów itd.

Czy jeżeli kończąc szkołę średnia mam do wyboru pójść na studia lub zrobić kurs co będzie bardziej korzystniejsze z perspektywy aby jak najszybciej rozpocząć pracę. Oraz czy jest ktoś w stanie polecić mi miejsce gdzie mogę ukończyć kursy po których naprawdę czegoś się nauczę oraz zwiększą one moją atrakcyjność na rynku pracy (Śląsk).

1

Najszybciej pracę? prawdopodobnie kurs, chociaż wiele zależy jak jest zorganizowany, więc nic pewnego, raczej nie polecam.

Na dłuższą metę? prawdopodobnie studia, ale może też być tak, że na końcu uznasz, że duża część kursów podczas studiów to była strata czasu i w tym czasie wolałbyś uczyć się czegoś innego, ale generalnie jest to bezpieczniejszy wybór.

Ewentualnie studia zaocznie + kurs + praca ;)

Masz wtedy papier, jakieś ogarnięcie tego całego Computer Science oraz wielu innych dziedzin typu Fizyka/Matma/Elektronika oraz z kursu jak to wygląda w "prawdziwym świecie" jeżeli ten kurs był faktycznie dobry, a jak uda Ci się znaleźć szybko pracę, to jeszcze doświadczenie* :D

* - podobno niektóre firmy z np. USA nie respektują doświadczenia zdobytego podczas studiów

2

Czy jeżeli kończąc szkołę średnia (...) aby jak najszybciej rozpocząć pracę.

Masz już przecież pracę - pracuje również w lokalnej firmię świadczącej usługi napraw komputerów itd., więc coś tam zarabiasz, więc nie rozumiem tego pędu, żeby już "jak najszybciej". Wbicie się w jakikolwiek specjalistyczny zawód wymaga czasu. Dobrze dać sobie kilka lat na naukę jakimkolwiek sposobem.

A jak chcesz naprawdę przyśpieszyć rozpoczęcie pracy, to:

  1. musisz umieć coś technicznie (innymi słowy musisz regularnie zapieprzać i pisać programy). Wtedy twój poziom będzie coraz większy. Kursy czy studia mogłyby pomóc, ale koniec końców i tak musisz przede wszystkim samemu pracować w mrocznej piwnicy, żeby mieć jakikolwiek większy poziom.
  2. warto chodzić na rozmowy o pracę, nawet jak jeszcze mało wiesz (bo raz, że ćwiczysz umiejętność chodzenia na rozmowy, pewność siebie itp., dwa, że masz kontakt z rynkiem, od razu widzisz, z czego cię pytają, jakie umiejętności są wymagane na rynku pracy (nie wszystkie są wymienione w ogłoszeniach!), a po trzecie a nuż się uda i przypadkiem cię zatrudnią gdzieś.
0

Kurs+praca/staz+studia zaoczne.

1
Sohan napisał(a):

Oraz czy jest ktoś w stanie polecić mi miejsce gdzie mogę ukończyć kursy po których naprawdę czegoś się nauczę oraz zwiększą one moją atrakcyjność na rynku pracy (Śląsk).

Może na Śląsku też to będzie aktualne, nie wiem.
ZTM Warszawa organizuje kursy dla kierowców autobusów miejskich. Uczą naprawdę konkretnych rzeczy, refundują kurs, dają można powiedzieć gwarantowaną pracę od razu. Zaraz po kursie 4500 zł.

4500 z pamięci + google, pasażerowie są bombardowani reklamami pracy i szkoleń w warszawskiej komunikacji miejskiej. "Zostań kierowcą autobusu!"

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0