Czy warto?

0

Jestem początkujący i zastanawiam się czy uczyć się dobrze js czy wystarczą podstawy i przejść już do innego języka np.php ?

0

Znajomośc JS nigdy nie zawadzi :-)

Mozna sie uczyc obu jednoczesnie :)

0

PHP i JS są innymi językami działającymi na innych zasadach. Jeden działa po stronie serwera a drugi po stronie klienta - stąd ich inne możliwości i zastosowania. Trudno jest je porównywać. Ale że składnia obu jest zbliżona do C więc nie będzie problemu w nauce podstaw jednego po nauczeniu drugiego.

0

Ja się uczę PHP od jakichś... 3 dni. I moim zdanie warto było!
Ale JS też ma bardzo wiele zalet.
Po pierwsze: JS jest językiem dynamicznym, tzn. możesz umieścić kod JS w jakimś zdarzeniu (np. Click) i wykonać skrypt podpięty pod to zdarzenie w momencie kiedy user jest wywoła (np. clicknie)
Po drugie: PHP jest językiem działającym po stronie servera, przez co niektóre rzeczy są wywoływane o WIELE szybciej. Np. jakaś tablica (powiedzmy ASCII) w PHP będzie wygenerowana w czasie krótszym niż 1s. W JS ta sama tablica będzie generowana ok. 10sek
Po trzecie: PHP ma możliwość bezpośredniego odczytu i zapisu do plików NA serverze.

Po powyższym: IMHO JS jest językiem bardzo dobrym do 'przyozdobienia' strony, natomiast PHP do jej 'stworzenia' i upraktycznienia.

PS> co z tego, że to się nikomu na nic nie przyda. Ja miałem satysfakcję z napisania postu - i to mi wystarcza:)

0

PHP jest językiem działającym po stronie servera, przez co niektóre rzeczy są wywoływane o WIELE szybciej.

...zwłaszcza, gdy siedzisz przed P4 2,4GHz, a serwer to P200.

oba języki są skryptowe, tzn. interpretowane w trakcie wykonywania, więc i tak prędkości nie są optymalne. różnica polega - tak jak Maciek powiedział - na zastosowaniu. JS do robienia ozdóbek i ułatwień (które i tak nie zawsze będą działać, bo obsługę JS mają IMHO tylko ie i nn), PHP do prawdziwej pracy.
Polecam PHP.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1