Gdzie wrzucić własnego bloga django (najlepiej za darmo)?

2

Na pythonanywhere jest dziwna nazwa, ja chcę coś normalnego w nazwie, a nie, żeby miało taki długi zły dopisek. Chcę mieć normalnego bloga, w normalnym serwisie, z normalną nazwą domeny, normalny hosting. Coś łatwego, najlepiej jeszcze z jako taką instrukcją co i jak. Mam stronkę, ale dawno nie robiłem w django i to były takie podstawy. Co możecie polecić (nie musi być polskojęzyczne, ale fajnie by było). No i fajnie by było jakby było wyjaśnione jak to wrzucić co i jak - jak dla de*ila. Wrzucałem stronkę, ale sam frontend - czyli pliki html i css i zrobiłem to na odwal się http://sztucznainteligencja.pev.pl/

Gdzie wy wrzucacie swoje hobbystyczne strony w django?

2

Polecam MyDevil: https://www.mydevil.net/oferta.html
Możesz podpiąć dowolną ilość własnych domen i masz wszystko ładnie napisane jak skonfigurować: https://wiki.mydevil.net/Django

Ja sobie tak skonfigurowałem przez PuTTY, że aktualizację stronki zaciągam z GIT'a, a tam gdzie ma być folder stronki w mydevil jest dowiązanie do folderu tego repo (polecenie ln). Potem już tylko robię pull'a, kiedy chcę zaktualizować.

2

@spine - ale czemu polecasz hosting od 10 zł miesięcznie, skoro za 13 netto masz na OVH serwer VPS w pakiecie "starter" - https://www.ovh.pl/order/vps/[...]~(DE~1)~pricingMode~'default) ?

Na VPS masz o wiele większą elastyczność, brak limitu domen, ograniczeń co do języków albo wersji aplikacji itp.

1

Fajny blog btw. Jakby jeszcze coś o programowaniu AI było to już w o ogóle super :).

2

Za darmo możesz mieć AWS na rok - jakiś free tier or sth. Poguglaj też innych dostawców VPSów, niektórzy udostępniają jakieś free-tiery tak samo jak AWS.
Polecił bym jednak, zamiast DJango, użyć jakiegoś SSG i hostować np. na gitlab/github pages. Django dla prostego bloga to overkill.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0