Jak wrzucic bitmape do Canvas?

0

No wlasnie, jak? Wiem, ze mozna to zrobic ladujac grafe najpierw do TGraphic i takie rozwiazanie bardzo by mi odpowiadalo. Niestety ten kod nie dziala:

aa:= 'grafa/male_litery/a.bmp';
Grafa:= TGraphic.Create;
Assert(Grafa <> nil);
assert(FileExists(aa) = True);
Grafa.LoadFromFile(aa);
Grafa.Free;

Sypie sie na probie zaladowania grafy
Ewentualnie jakies inne sposoby tez moga byc. Zalezy mi przede wszyskim na szybkiej odpowiedzi, bo musze to zrobic na jutro.

0

Bitmapę do Canvas ?
Nie wiem
czy o o Ci chodzi:

var
Bit: TBitmap;
begin
Bit := TBitmap.Create;
Bit.Canvas.LoadFromFile := 'sciezka pliku';
//tu morzesz ustawić jeszcze kilka innych rzeczy...

Nie wiem czy kod zadziała. Pewno wymaga kilku poprawek (nie sprawdzałem go bi jestem na WinXP a na nim nie Mam Delphiego ;-( )

Pozdrawiam

0
ort!możesz? No... Jak ktoś lubi pływać, to może i morze... Ale wracając do sprawy... Mówiąc szczerze nie sądzę, żeby o to chodziło... Z pytania zrozumiałem, że chodzi o walnięcie bitmapy na Canvas FORMY, a nie kanvas TBitmap'a... Jeżeli się nie mylę, to możnaby to zrobić piksel po pikselku, ale to niezbyt rozsądne rozwiązanie (Działa wolno, ale przy pojedynczym załadowaniu do programu a nie ładowaniu 200 razy/sek. może być...) Oprócz tego nie wiem, czy to może być, ale nie można po prostu walnąć TImage na formie i w tym TImage.LoadFromFile? Jeżeli to rozwiązanie jest możliwe, ale nie możesz tego zrobić z góry, tylko dynamicznie, to winno być coś takiego (mniej więcej, nie sprawdzę bo świeżo zreinstalowałem windę i nie mam jeszcze Delphi): ```delphi var Image: TImage; begin Image:=TImage.Create(Form1); //Tworzenie - bardzo ważna rzecz... Image.Top:=25; Image.Left:=25; //Przykładowa pozycja Image.LoadFromFile('plik.bmp');//Lub TImage.Bitmap.Load... - Nie pamiętam Image.Free;//Nie jestem pewien, czy można tak zrobić już teraz, ale chyba tak... end; ``` Pozdrówka... Już wróciłem!! :)
0

ale kombinujecie...

begin
   bmp := TBitmap.Create;
   bmp.LoadFromFile('plik.bmp');
   form1.Canvas.Draw(x, y, bmp);
   bmp.free;
end;

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0