Ocena layoutu bloga

0

Hej, ostatnio wziąłem się za pisanie w ASP'ie bloga którego docelowo chcę gdzieś uruchomić i prowadzić. Ponieważ jeżeli chodzi o grafikę i projektowanie layoutu jestem lekko mówiąc do tyłu, proszę o ocenę i wskazanie mi elementów które mógłbym poprawić. Pozdrawiam!

ff54c9a5fa.png

04ed5751e9.png

1

Tak amatorskim okiem:
1.Cień powinien być delikatniejszy (mniejszy).
2.Ta szara ramka otaczająca przyciski menu razi w oczy, ale z kolei bez niej suche przyciski też nie będą wyglądać dobrze - może zacznij od usunięcia tego ich zaokrąglenia (ale tylko tych kilku buttonów).
3.Wydaje mi się, czy to tło za napisem Tagi (to niebieskie) jest trochę mniejsze niż oddzielająca elementy poniżej szara obwódka?

Poza tym nic szczególnego nie rzuciło mi się więcej w oczy.

0

Gracias :) Cień zmniejszony z 13 do 7px, zaokrąglenie pozycji w menu usunięte, ramka poprawiona.

9af6417aa4.png

1

Wciąż trochę te przyciski w menu średnio pasują - imhp lepiej by było, gdyby miały jednolity kolor.

1

Osobiście polecam wklepanie w google "blog webdesign inspiration" i szukanie pomysłu bo do mnie to nie przemawia ;)

0

@Patryk27 - poniżej poprawiona wersja z innym menu, przesuniętym górnym paskiem i dodanymi ikonkami. Na moje oko jest chyba lepiej.
@Markness - nie wiem czy to tylko ja ale patrząc na te wszystkie pomysły mam wrażenie że wszystkie są jakieś takie za bardzo udziwnione. Może po prostu jestem tradycjonalistą :) Wzorowałem się na tych popularniejszych Polskich blogach programistów. Zresztą layout to sprawa drugorzędna, chcę to szybko przejść i zająć się pisaniem back-endu.

ba073993e6.png

1

Skoro uderzasz w stronę niebieskiego to mi się akurat podobają:
http://1.bp.blogspot.com/-PrY[...]+3+columns+blog+templates.png

http://designdisease.com/wp-c[...]ortfolio/fwt-compositio-3.png

A co do kolorystyki to można skorzystać z Kuler'a od Adobe ;)

2

A moze lepiej wziac jakis gotowy szablon? ;)

0

@Markness - te przykłady jakoś do mnie nie przemawiają. Ale za Kulera mega thx, zawsze szukałem czegoś takiego, a kombinowanie na własną rękę nigdy mi na zdrowie nie wychodziło. Dzięki! :)

@Coldpeer - wiesz, wzięcie gotowego szablonu to pójście trochę na łatwiznę. Ta stronka jest pisana głównie by się czegoś nauczyć, opublikowanie jej to sprawa drugorzędna. Więc wiesz o co mi chodzi ;)

EDIT. Poniżej poprawiona wersja:

1403737813.png

1

W przerwie między pisaniem kodu CMSa/bloga, postanowiłem zrobić coś z jego wyglądem. Zgodnie z sugestią @Coldpeer (za dużo 'lajków' dostał Twój post:)) poszukałem czegoś gotowego, a swoje "umiejętności" pisania w CSS'ie użyłem tylko i wyłącznie na delikatne zmiany + dodanie kilku elementów których brakowało w gotowym szablonie. Co o tym sądzicie, porównując z poprzednią wersją (http://alfaleporis.cf/)? ;)

photon1.png
photon2.png

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0