Emigracja programisty do USA

0

Jaka jest najlatwiejsza droga dla programisty (5 lat doswiaczenia, znajomosc C++ oraz Java) do emigracji na stale do USA?

0

Żonka w USA.

2

Po co emigrować? Chcesz pracować w USA to znajdź firmę, która zatrudni Cię zdalnie. Jeśli Twoja motywacją są zarobki, to trudno o lepszy układ niż zarabianie w USA i wydawanie w Polsce. I odpada cały ten biurokratyczny bajzel z wizami.

0

Za jakiś czas też będę miał ten dylemat. Wyjeżdżam na J2 do USA na jakieś 2 lata i powoli zastanawiam się co ja tam będę robił.

2
MiL napisał(a):

Za jakiś czas też będę miał ten dylemat. Wyjeżdżam na J2 do USA na jakieś 2 lata i powoli zastanawiam się co ja tam będę robił.

Spróbuj zapisać się do Armii Zbawienia. Możesz też zostać drugim białym raperem. Google udowodnił że bycie drugim też czasami ma sens.

0

Jakie polecasz sposoby na ogarnięcie pracy za granicą? mam wrażenie ze takie układy są.dostępne tylko dla tych najlepszych senior-wymiataczy. Świeżynką jeśli chodzi programowanie nie jestem jednak nie widzę ofert na stronach z remote.jobami w które myślę że bym.się wpasowal

0

znalezienie pracy dla firmy ktora ma oddzialy w usa, bycie dobrym, request o przeniesienie. realnie do zrobienia w 2 lata (z relacji znajomych, nie interesuje sie tematem)

1

Jest też inny plan ale twoja żona musi mieć dobry timing. Plan jest prosty - twoja żona zachodzi w ciążę (kwestię ojcostwa pomińmy dla jasności przekazu), odczekujecie te +/- 9 miesięcy i lecicie do USA. Dziecko przychodzi na terenie USA (czy w samolocie czy na lotnisku, nieważne), ponieważ w USA obowiązuje prawo ziemi to twój potomek nabywa z automatu obywatelstwo amerykańskie. W tym momencie wy jako rodzice obywatela amerykańskiego podpadacie pod ustawę o łączeniu rodzin (https://pl.usembassy.gov/pl/visas-pl/imigracja-w-ramach-laczenia-rodzin/) - czyli możecie z automatu ubiegać się o wizę na pobyt stały.

Mam nadzieję że pomogłem :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1