Wątek zablokowany 2015-01-30 11:36 przez Shalom.

Oszustwo na stażu w frimie

1

Witam, chciałbym nagłosić pewną sprawę, zostałem oszukany w firmie DeltaCodes. Może ma ktoś jakiś pomysł jak mogę odzyksać pieniądze?
Sprawę zgłosiłem do gazet

http://www.poranny.pl/apps/pb[...]50122%2FBIALYSTOK%2F150119583
http://bialystok.gazeta.pl/bi[...]z__a_wyszlo_tylko_250_zl.html

Firma tłumaczy się, że za mało przepracowałem i źle(Pan z inspektoriatu pracy mówił, że tak będzie bo co innego mogą mówić?). Tylko dlaczego nikt mi nie powiedział o tym wcześniej tylko dopiero przy wypłacie pieniędzy?
Trochę czuję się oszukany tymi artykułami bo przedstawiają mnie jako tego złego a nie poszkodowanego. Macie jakieś pomyśły jak odzyskać pieniądze?
5zł/h dla programisty? Przecież to w Carrefour-ze płacą lepiej na wykładaniu towaru jakieś 6,80zł/h.

0

@Gracu przepraszam ale WTF? Pracowałeś miesiąc bez umowy? Ty jesteś poważny? Nie ma umowy, nie ma pracy i tyle. A umowa powinna jasno określać warunki na jakich jesteś zatrudniony. Może po prostu źle zrozumiałeś pracodawcę? Może 800 zł to nie była kwota za praktykę tylko kwota w przeliczeniu na cały etat? ;]

Swoją drogą jeśli faktycznie pracowałeś tam bez umowy a oni się do tego przyznają to jakiś PIP, ZUS albo Skarbówka mogą się tym zainteresować. Szczególnie jak udowodnisz (albo zasugerujesz PIP) dodatkowo, że praca miała znamiona umowy o pracę, wtedy to już w ogóle pracodawca będzie miał przerąbane ;]

0

Pracowałem bez umowy bo myślałem, że dostanę ją na koniec (kiedyś tak pracowałem i nie zostałem oszukany) więc myślałem, że tu będzie podobnie. Do skarbówki dzwoniłem ale oni nie mogą nic zrobić w tej sprawie :/ spróbuję jeszcze z PIP.
edit.
Na pewno się dobrze zrozumieliśmy, 800zł za staż miesięczny. Dodatkowo na rozmowie pokazałem im dokładnie w jaki dni mogę pracować oraz godziny. A ich tłumaczenie jest bezsensu, jeśli tak im było ze mną źle to czemu mnie trzymali tam miesiąc? :D a nie wyrzucili np. po tygodniu, przecież nie mieliśmy podpisanej umowy. Masakra :/

0

To jest nielegalne, żeby nie zapłacić choćby za 1 dzień pracy, a umowa ustna, to też umowa.

http://www.infor.pl/prawo/pra[...]formie-ustnej-jest-wazna.html

0

Jasne że umowa ustna jest ważna i wiążąca, ale nie masz jak udowodnić jakie były ustalenia jeśli nie masz tego na piśmie. Poza tym za pewne nie masz też dowodu na to ile pracowałeś?

Tak czy siak moim zdaniem sfrajerzyłeś i tyle ;]

0
Shalom napisał(a):

Jasne że umowa ustna jest ważna i wiążąca, ale nie masz jak udowodnić jakie były ustalenia jeśli nie masz tego na piśmie. Poza tym za pewne nie masz też dowodu na to ile pracowałeś?

Tak czy siak moim zdaniem sfrajerzyłeś i tyle ;]

Sfrajerzyłem to prawda, ale myślałem, że to porządna firma. Dowodu nie mam ale oni sami przyznają, że było to 50h (można przeczytać w artykule do którego podałem link).

Tomasz Janiak z firmy Delta Codes potwierdza, że pan Gracjan był na praktyce.

  • Umówiliśmy się na wynagrodzenie w wysokości 800 zł netto za miesiąc pracy na umowę zlecenie.
0

No ale widzisz, on twierdzi że 800 zł był za miesiąc pracy. A miesiąc pracy to 8 godzin razy ~20-21 dni. 50 godzin to 30% więc wychodzi tyle ile zapłacili...

0

Tyle, że nikt nigdy nie powiedział, że mam przyjść w weekend odpracować godziny. Problemy zaczęły się przy wypłacie, do tamtej pory wszystko było ok.

5
Gracu napisał(a):

Tyle, że nikt nigdy nie powiedział, że mam przyjść w weekend odpracować godziny.

[rotfl]
Ile Ty masz lat? :D

Na miejscu tej firmy pozwałbym Cię o bardzo grubą kasę za bezpodstawne pomówienie i niszczenie wizerunku.

0

ja nie niszczę, chcę po prostu jakąś radę jak mogę odzyskać pieniądze

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0