Studia, praca - kilka pytań

0

Witam. Mam kilka pytań.

  1. Czy za jakieś 5-7 lat nadal będzie duże zapotrzebowanie na programistów czy też szykuję się jakaś nowa technologia, która to zapotrzebowanie w jakiś sposób może zmniejszyć ? A może problemem jest to, że będzie za dużo programistów ? Są jakieś dane, które mówią coś na ten temat ?

  2. Czy jest jakaś dosyć dobra uczelnia, na której jest kierunek programowanie, ale nie ma jednocześnie fizyki (tylko sama matematyka) ? Interesuję mnie Kraków, ewentualnie Wrocław.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

0

Jak załapiesz zaawansowaną majcę to tym bardziej podstawy fizyki nie będą stanowić żadnego problemu.

0

Nic nie wskazuje na to, by zapotrzebowanie na programistów było mniejsze. Fakt, produkuje się coraz więcej programistów, ale -- jak zawsze -- większość z nich jest cienkich. Jak będziesz dobry, znajdziesz pracę.

Jak chcesz mniej fizy a nie boisz się matmy, to chyba dobrym wyborem będzie Uniwerek. Ja byłem na polibudzie i fizy uniknąć się nie dało. Ale jakbyś tak dobrze umiał matmę i macierze, całki, liczby zespolone i rzeczy typu transformata Laplace'a byłyby dla Ciebie pryszczem, to na fizie politechnicznej (na informie, gdzie nie ma mechaniki płynów etc.) byś sobie poradził, IMNSHO.

0

Uważaj, bo w tej robocie musisz się cały czas uczyć. Inaczej będziesz cienki. Jeśli tego nie polubisz to studia tutaj nic nie pomogą, zmarnujesz tylko czas.

0

Zgadzam sie z poprzednikami. Matmy i tak się będziesz musiał porządnie nauczyć, a jak się nauczysz to fizyka straszna nie będzie ;) Bardzo dużo ludzi boi sie iść na politechniki ze wzgledu na fizykę, ale osobiście takich którzy wylecieli z powodu fizyki w zasadzie nie znam. Z reguły jak ktoś oblewał fizykę to oblewał też kilka innych przedmiotów ;)
Za to osób które oblewały różne matematyczne przedmioty znam znacznie wiecej.

0

Gorzej jak się na początku lubi, a po roku pracy przestaje się lubić, a po 2 latach się nie cierpi... :/
Mi się takie coś przytrafiło właśnie. :(

0

Jeśli patrzysz przyszłościowo, to idź na Budownictwo.
No i oczywiście mój kierunek Ci zaproponuję Mechanika i Budowa Maszyn, ale Ciebie Fizyka nie kręci więc chyba odpada ;p

0

Technologia drewna też ma przyszłość.

0

Biorac pod uwage rowniez zarobki operatorow wozkow widlowych to mysle, ze w tym kierunku mozna szukac swojej przyszlosci, ale zawsze jest wybor, pomiedzy ciagla nauka i praca non stop praktycznie (programista), a zrobieniem sobie uprawnien na cale zycie i jazdy po magazynie 8h dziennie(operator).
Oczywiscie wysilek fizyczny przy wozkach jest wiekszy, ale przewaznie nie sa wymagane wizyty u okulisty, czy ortopedy i raczej doksztalcac sie dalej nie musisz, wiec luz ;p
Jak to mowia, co kto woli.

0
t0m_k-tmp napisał(a)

Biorac pod uwage rowniez zarobki operatorow wozkow widlowych

A jaką masz pewność, że za 6 lat wózki widłowe nie wyjdą nagle z użycia, a pojawią się wózki grabiowe, tudzież motykowe? [green]

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1