Studia, matura, matematyka.

0

To mój pierwszy post na forum, jestem tegorocznym maturzystą. Maturę z matematyki napisałem... co tu dużo mówić, słabo. Obstawiam max 60% z podstawy (jeśli to ma znaczenie, liczę na jakieś 70-80%z roz. angielskiego)..Zastanawiam się nad podjęciem studiów informatycznych w Warszawie. Obstawiam że nie ma szans dostać się z takim wynikiem na studia dziennie (w sumie biorę pod uwagę jedynie UKSW i SGGW). Moja przygoda z programowaniem to właściwie zrobienie kalkulatora BMI w C++ i nic poza tym. Nie do końca jest tak, że matematyki nie rozumiem lub sprawia mi kosmiczne trudności. Za przygotowania do matury wziąłem się 3-4 tygodnie przed egzaminem. To była kwestia problemów osobistych i rodzinnych. Lubię rozwiązywać zadania, mówiono mi że jestem umysłem ścisłym i czuje że przy solidnej porcji samozaparcia poradzę sobie z matmą na studiach. Chciałbym prosić was o jakieś porady: czy warto próbować dostać się na studia niestacjonarne (wyżej wspomniane SGGW lub UKSW) na infę, a w międzyczasie uczyć się na własną rękę? Czy jednak lepiej jest po prostu pójść do jakiejś pracy / wybrać jakiś kierunek "dla legitymacji" i poprawić maturę za rok? Z góry dziękuję za odpowiedzi

0

Też jako tegoroczny maturzysta mam obawy, czy dostanę się na studia, chociaż dobrze napisałem podstawkę, a z rozszerzonej matmy zawaliłem.
Jeśli twój angielski jest na dobrym poziomie to już połowa sukcesu. Szlifuj jeszcze jakiś język programowania i praca się znajdzie :)
A na studia to zawsze można na zaoczne :D
Mimo wszystko życzę powodzenia ;)

0

70-80% z angielskiego to jest poziom B1, minimum funkcjonalne to raczej B2, chyba że masz kontakt z klientami to C1.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0