Raz jeszcze: przekwalifikowanie się żółtodzioba na programistę

0

Hej,

Jak w temacie: postanowiłem w wieku 27 lat przekwalifikować się na programistę z zawodu nie mającego nic z informatyką. Programowania wcześniej jedynie liznąłem na kilka lat temu na studiach informatyki z których musiałem zrezygnować po pierwszym roku (przyczyny niezwiązane z niedawaniem sobie merytorycznie rady). Z wcześniejszych podejść odnoszę wrażenie, że najbardziej do mnie przemawia język JAVA i późniejsza nauka programowania na systemy Android. Jestem w stanie poświęcić na naukę 15-20h tygodniowo.

Pierwsze tygodnie chcę uczyć się całkowicie samodzielnie przypominając sobie/ucząc się podstaw JAVA, a następnie znaleźć (płatnego niestety) Mentora, z którym spotykałbym się raz-dwa razy w tygodniu, aby ukierunkować dalszą naukę i rozjaśniać wątpliwości.

Czy macie jakieś sugestie jak zacząć naukę? Może jakieś godne polecenia kursy JAVA online? Język angielski nie jest problemem.

2

Dejavu. Przejrzyj wcześniejsze posty dotyczące tego samego. Poczytaj dokumentacje, popatrz na tematy w dziale java dotyczące książek. I pamiętaj ze programowanie to przede wszystkim zdolność do rozwiązywania problemow.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1