Wątek przeniesiony 2023-03-01 11:20 z Off-Topic przez Riddle.

Do kogo się zwrócić z pytaniem o otworzenie firmy

0

Nie sprawdzajcie w internecie tylko jak mozecie napiszcie do kogo isc zeby otworzyc firme?

2

a) wróżki
b) psychiatry
c) kochanki

Sposób zadania pytania "do kogo" sugeruje, że lepsze jest pytanie "czy" .

3

Do Mamy ?

3

do otwieracza

4

Do:

  • urzędu miasta
  • księgowej
  • banku
0
moskitek napisał(a):

do otwieracza

otwieracza flaszek ? Ale to na końcu

4
chomikowski napisał(a):

Nie sprawdzajcie w internecie tylko jak mozecie napiszcie do kogo isc zeby otworzyc firme?

Ale to bez sensu, bo Ty czytając odpowiedzi w tym wątku de facto sprawdzasz w Internecie. A my nie możemy.

0

W pierwszej kolejności poszedłbym do osoby z internetem, żeby mi to znalazła.
W drugiej to do urzędu miasta lub gminy - tak mi jakoś podpowiada intuicja.
W trzecim to do USu bo pamiętam, że stałem w kolejce z VAT-R w ręce.

2

Do nikogo, wszystko zrobisz z domu.

1

Dobra dziei wielie, chodzilo w tym pytaniu o to ze nikomu zaladanie firmy nie kojarzy sie z prawnikiem. nikt nie mowi: idz do prawnika ja chcesz otworzyc spole czy firme, tylko zawsze z ksiegowym ktory aurat nie ma pojecia jak ogarnac spolke od prawnej strony ale przeonanie w nas jest tak silne ze nie ma bata by to zmienic. chcialem pokazac znajomej jak mysla wlasnei ludzie. ona ogarnia prawo i zajmuje sie zakladaniem spolek, chce teraz ruszyc projekt z tym zwiazany i zlecila mi to zadanie.

Mi osobiscie ierwsze co przychodzi na mysl to ksiegowa

5

W takim razie - pytanie nie zostało dobrze sformułowane. Bo "założenie firmy" jest pojęciem bardzo szerokim. Zawiera sie w tym zarówno otworzenie JDG, jak i spółki z o.o. z kapitałem wynoszącym 20 milionów i posiadającej 14 wspólników/udziałowców.

I o ile w przypadku zakładania spółki, albo tworzenia czegoś bardziej skomplikowanego niż JDG rzeczywiście - wypada temat omówić z prawnikiem, to przy "zwykłej" działalności księgowa jest pierwszym punktem do rozmowy. Bo tutaj prawnik niczego nie powie (ewentualnie na późniejszym etapie, jak pojawi się kwestia zleceń/umów), za to księgowa jest ważna, bo wybierze najlepszą formę opodatkowania, powie jak skorzystać z niższego ZUS itp.

1

Trzeba było zadać konkretniejsze pytanie. Na tym forum jeżeli ktoś coś zakłada to w 99% jest to JDG więc jakich odpowiedzi się spodziewałeś?

0

No wlasnie takie bylo zalozenie zeby nic nie sugerowac. Nawet jakbym pwoiedzial ze spolka to kazdy by i tak pomyslal o ksiegowej

0

W sumie tu i tak masz małą próbę.

0
chomikowski napisał(a):

Nie sprawdzajcie w internecie tylko jak mozecie napiszcie do kogo isc zeby otworzyc firme?

Jeśli nie chcesz sam zajmować się sprawami urzędowymi, to podpisz umowę z księgową, większość powinna mieć w ofercie założenie działalności, aktualizacje w CEiDG, likwidację, itd.

0

@chomikowski: piszę oddzielny post dla czytelności.

Ale umowa spolki to twoja indywidualna sprawa, wiec co ma do tego "nie do konca dobre umowy w KRS"? Krs to tylko rejestr gdzie spolka ma swoj numer nadany, a nie jakis guru ktory ci daje umowe do reki i tak ma byc xD

Zakładając spółkę trzeba zdecydować się na umowę spółki i są tu dwie opcje:
a) opcja tania - wybrać jedną z domyślnych wzorów umów dostępnych w eKRS, które nie są dobre, o tym czemu w Twoim przypadku nie są dobre powie Ci właśnie prawnik - jeden z możliwych scenariuszy - w momencie śmierci wspólnika może dojść do sytuacji gdy do spółki wejdą nieletnie dzieci Twojego wspólnika, a w ich imieniu musi działać sąd rodzinny co w praktyce oznacza, że będzie mocno utrudnione i blokowane prowadzenie spółki. Lepszym rozwiązaniem jest umowa, gdzie to wspólnik dziedziczy udziały umierającego wspólnika i jest zobowiązany do wypłacenia rodzinie wspólnika ich równowartości w określonym czasie.
b) opcja dobra - dostarczyć własną umowę spółki i tę umowę konstruuje właśnie prawnik.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1