tester kurs - czy warto?

1

Cześć, są tu jacyś testerzy? Warto szkolić się w kierunku testera?

Pochodzę z małego miasta we wschodniej Polsce,gdzie generalnie z pracą ciężko, a coś lepszego, to głównie po znajomości. Dostałem się na kurs testera w mieście oddalonym o 6 h jazdy pociągiem. Generalnie za ten kurs trzeba zapłacić z 6-7 tys., a ja miałbym go za free. Dobrze poszły testy i znalazłem się w gronie osób, które mogą mieć go za darmo. Musiałbym się przenieść na 6 miesięcy do innego miasta - plus jest taki, że jest jakieś stypendium podczas szkolenia, bo normalnie ten kurs będzie odbywać się w dni powszednie przez 8 h dziennie, także żadnej innej pracy w tym czasie już mieć nie można.

Dodatkowo po kursie pomagają zdobyć jakiś staż, co jest plusem. Warto iść w te testerstwo? Jak wygląda wynagrodzenie w pracy jako tester oprogramowania? Jak wygląda rynek IT ( i szanse na pracę jako tester w Olsztynie czy Białymstoku)?

Alternatywą jest praca w social media - w Olsztynie zaoferowali 1060 netto miesięcznie na pół roku jako staż (jakieś dofinansowanie Z UP). Innych ofert w social media w regionie też niewiele. Więc sam nie wiem, czy bym coś znalazł.

Jestem raczej małomiasteczkowy, wolałbym mieszkać w moim 50 tys mieście, ale jak z pracą ciężko to i człowiek dopuszcza wyjazd do jakiegoś większego, pobliskiego miasta. Opcjonalnie taki Olsztyn czy Białystok to max, jeśli chodzi o potrzeby rozrywki i miasto do życia. Dopuszczam też pracę za granicą, oczywiście, jeśli byłaby taka możliwość (ostatnie pół roku spędziłem w UK w pracy biurowej (erasmus +)).

Warto iść w tego testera? ;)
P.S, Mam 28 lat, studia niezwiązane z IT

3

Jeśli chcesz zostać testrem dla pieniędzy to sobie odpuść. Znudzi Ci się po pół roku pracy. Czy warto iść na darmowy kurs? Jeżeli to dużo nie komplikuje w Twoim życiu to warto. Czy testerzy mają przyszłość? Manualni moim zdaniem nie bardzo, natomiast SDET myślę, że mają fajną perspektywe, ale nikt nie jest Ci w stanie powiedzieć jak branża IT będzie wyglądać za 10 lat.

3

dobry tester zarobi tyle ile developer. Więc sam sobie odpowiedz czy warto,

5
tomson_pl napisał(a):

Dostałem się na kurs testera w mieście oddalonym o 6 h jazdy pociągiem. Generalnie za ten kurs trzeba zapłacić z 6-7 tys., a ja miałbym go za free. Dobrze poszły testy i znalazłem się w gronie osób, które mogą mieć go za darmo. Musiałbym się przenieść na 6 miesięcy do innego miasta - plus jest taki, że jest jakieś stypendium podczas szkolenia, bo normalnie ten kurs będzie odbywać się w dni powszednie przez 8 h dziennie, także żadnej innej pracy w tym czasie już mieć nie można.

6 godzin pociągiem z Mazur? Jak nie Pendolino do Wrocławia czy Krakowa to chyba chodzi szkolenie w Warszawie?

Jak nie Warszawa, to sorry, pomiń mój wpis.
Jak Warszawa, to "darmowe" szkolenie "odrobisz u dziedzica" przez 24 miesiące za 2 zł na godzinę ponad płacę minimalną i będziesz się cieszyć, że nie jest to praca na dwie zmiany i nie poznajesz uroków dojazdów metrem o piątej rano.

Wynajem mikro kawalerki liczone razem z mediami to 1600 i więcej o ile nie jest to jakieś komunikacyjne zadupie.
W Warszawie za kasę testera z lojalką nie utrzymasz się wynajmując nawet tylko pokój. W Krakowie, Wrocławiu pewnie tak samo.

Taka firma nie tworzy "puli szczęśliwych wybrańców kariery w IT" w prowincjonalnych miasteczkach żeby im pomóc w rozwoju tylko ściąga na wszystkie sposoby naiwnych do pracy na śmieciowych warunkach, bo w Wa-wie nawet Ukraina w Biedronce nie pracowałaby za taką kasę jaką pewnie dostaniesz po tym "szczęśliwie zakwalifikowanym" i "darmowym" szkoleniu.

belzebub269 napisał(a):

dobry tester zarobi tyle ile developer. Więc sam sobie odpowiedz czy warto,

Dobrym testerem nie będzie się po firmie która potrzebuje wyrobników do prostych prac a całe szkolenie to wiedza domenowa w dziedzinie klienta a nie szkolenie IT.

BTW, Kraków, świeży wątek na 4P
Jak szukamy pracy dorywczej na wieczory pn-pt, gdy za malo zarabiamy na etacie w it?

0

Dzięki za odpowiedzi, szkolenie nie jest w Warszawie i prowadzi je firma szkoleniowa, a nie programistyczna.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1