Rozwój Java Junior Developera

0

Pracuję komercyjnie juz prawie 7 miesięcy w firmie zajmującej się webówka w javie.
Dostałem się na stanowisko juniora z wiedza na temat javy, podstawowa znajomoscia springa, hibernate, troche js i htmla.

Zastanawia mnie w jakich obszarach się rozwijac (w domu!) by optymalnie się rozwijac. W jakim kierunku? Mocniej do javy/springa czy przylozyc sie troche do js? moze Angular2?

Pisać własne projekty? Ale kto wtedy będzie mi mowil ze to i to jest zle albo naruszam jakies zasady SOLID albo kiss/dry/yagni itd?

Pozdrawiam

0

Identycznych pytań było już tak wiele, że odpowiadanie na nie jest co najmniej nudne.
Jak ktokolwiek ma Ci pomóc skoro tylko Ty wiesz tak naprawdę czym się w pracy zajmujesz ? Wszyscy Ci tu polecą powiedzmy JS bo jest hype a się okaże że w pracy w JS robisz czasami jakieś pierdoły bo więcej czasu musisz poświęcić na coś innego.
Jeśli pracujesz to widzisz czym się zajmujecie, co piszecie, z czym sobie nie radzisz i idź w tym kierunku.
Wielu początkujących leci na ilość. Chcą się uczyć Javy, Js, html, angulara, css, springa bla bla bla bo mając 3 miesiące doświadczenia chcą już być full stack. Bezsensu. Jeśli pracujesz w Javie na codzień to na pewno jest to wystarczający język żeby nauczyć się pisać sensowny kod.

Przeczytaj tez Czysty Kod i np. Software Craftsman.

0

Może dołącz do jakiegoś open sourcowego projektu? Pisanie do szuflady jest IMO trochę słabe, sam zamierzam coś poszukać. Tym bardziej że Java 9 nadchodzi więc pewnie trzeba będzie unowocześnić projekty :) :) :)

1

Wykonuj algorytm poniżej, zamiast liczyć na mamusię, która będzie mówić Ci co jest złe lub dobre. Po kilku latach zaczniesz rozumieć to co piszesz.

while(you.areNotRich() || you.areNotDead()){
    you.writeCode();
    you.readBooks();
    you.improveYourCode();
}

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1