CV junior java developera

0

Hej, możecie ocenić i jak coś wytknąć błędy w moim CV na stanowisko junior java developera? Mam jeszcze pytania:
-Czy jakieś małe programy i typowe projekty zaliczeniowe warto dodać do nowej kategorii Doświadczenie czy może po prostu zostawić opisane na githubie?
-Czy podawanie informacji typu znajomość zasad SOLID jest już zbytnim rozdrabnianiem czy jednak na początku liczy się zasygnalizowanie zainteresowania estetyką tworzenia kodu?

1

Albo mi się wydaje, albo masz czysty github.

 • Napisz jakoś nowocześniej wyglądający papier, przecież to jakiś MS Word 98.
 • Zainteresowań nie pisz;
 • Podstawowa znajomość zagadnień SQL ? Co to znaczy? Albo umiesz albo nie.
 • XMLa to bym nie pisał, bez przesady podobnie jak log2j;
 • Spring dzieli się na różne moduły. Rozbiłbym to jakoś. (Chyba, że tylko MVC umiesz)

Wrzuć na github projekty i je opisz. To chyba podstawa.

0

Ten opis na githubie można sobie darować, bo nie dość że nic nie wnosi to jeszcze ma błędy.

2
 1. Adres imo niepotrzebny
 2. Wykształcenie i znajomość języków przesuń poniżej Umiejętności. To co umiesz jest chyba ważniejsze niż to, do jakiej szkoły chodziłeś?
 3. Rosyjski A2? Do wywalenia, A2 oznacza, że nie dasz rady się nawet porozumieć w tym języku więc bez sensu pisać.
 4. Co to znaczy znajomość Java EE7? Jakbyś na prawdę znał kobyłę jaką jest Java EE (w którejkolwiek wersji), to nie startowałbyś na Juniora.
 5. W ogóle cała sekcja umiejętności jest do wywalenia i do zastąpienia max. 2 linijkami.
 • C/C++? Serio znasz oba i startujesz na junior deva?
 • Znajomość XML do wyrzucenia z oczywistych względów.
 • "Umiejętność przeprowadzania testów jednostkowych przy pomocy biblioteki JUnit"? Ta biblioteka służy do pisania testów a nie ich "przeprowadzania", cokolwiek by to miało znaczyć.
 • Log4j to biblioteka do tworzenia logów, a nie żaden dziennik zdarzeń.
 • Bazy danych: MySQL, Oracle - serio znasz detale wyróżniające dokładnie te 2 silniki? IMO do zastąpienia jednym słowem SQL.
 • "Znajomość wzorców projektowych i zasad SOLID" wyrzuciłbym, nic konkretnego to nie znaczy. Jak umiesz pisać clean code to pochwal się projektami, które to obrazują.
 • "W trakcie nauki Spring MVC i Hibernate" - pisanie w CV czego się teraz uczysz nie wygląda poważnie.
 • "Inne: prawo jazdy" - jak już chcesz pochwalić się prawem jazdy (raczej bez sensu), to chociaż napisz, jaka kategoria.

Podsumowując, sekcję umiejętności zastąpiłbym czymś takim:
Java 8, Maven, JUnit, SQL, Git
Jeżeli rzeczywiście znasz wyżej wymienione to na Juniora powinno wystarczyć, bez wydziwiania z jakimiś Java EE.

 1. Najważniejsza rzecz, brak sekcji Projekty. To powinna być główna siła twojego CV, bez projektów nie masz ŻADNEGO poparcia tego co tam powypisywałeś w sekcji Umiejętności.

Jeszcze co do dodatkowych pytań:

-Czy jakieś małe programy i typowe projekty zaliczeniowe warto dodać do nowej kategorii Doświadczenie czy może po prostu zostawić opisane na githubie?

Czy warto dodać "małe programy"? Jeżeli masz jakieś większe to może i nie, ale coś musisz w tej sekcji mieć koniecznie. Jeszcze raz powtórze, sekcja Projekty to podstawa CV Juniora.

-Czy podawanie informacji typu znajomość zasad SOLID jest już zbytnim rozdrabnianiem czy jednak na początku liczy się zasygnalizowanie zainteresowania estetyką tworzenia kodu?

Moim zdaniem do wyrzucenia, to sobie może wpisać każdy. Chociaż pewnie są rekruterzy, którym by się to spodobało.

0

Ten pusty Github aż razi w oczy. Jak tak ma wyglądać to lepiej go chyba nie dodawać do CV, bo w takim stanie pokazuje tylko tyle, że umiesz założyć tam konto.

0

Na ch*j osobny temat, jak to po prostu byle jakie CV? Jak nie masz jakiegoś niestandardowego CV to lepiej wrzuć sam link do GH, bo na prawdę kilka tematów dziennie z czymś takim nie wnosi nic ciekawego.

0

Niby dane do linkedina ukryte, ale link działa...

1
 1. Nie lej tak wody z tymi skillami. Serio, to jest po prostu głupie. My wiemy co to jest JUnit czy Maven albo Log4j, nie musisz ich opisywać.
 2. Jak widzę u kogoś znajomość JEE albo Springa a jednocześnie ZERO doświadczenia lub większych projektów to już wiem ze to jest ściema. Przyznaj sie, była na studiach jedna laborka z JEE i Glassfisha?
 3. Piszesz ze znasz MySQL oraz Oracle, wiec dwa pytanie ode mnie: jak wybrać zapytaniem pierwszych 10 rekordów z tabeli X w tych bazach, jak stworzyć tabelę z polem id które będzie automatycznie podbijać się o 1 kiedy dodajemy do tej tabeli rekordy. Jeśli nie umiesz na te pytania odpowiedzieć to znów wiadomo ze ściema i CV leci do kosza z dopiskiem "Oszust" i taka informacja idzie w eter do wszystkich znajomych z innych firm, jakbyś przypadkiem aplikował też gdzieś indziej... ;)
0
Shalom napisał(a):

Jeśli nie umiesz na te pytania odpowiedzieć to znów wiadomo ze ściema i CV leci do kosza z dopiskiem "Oszust" i taka informacja idzie w eter do wszystkich znajomych z innych firm, jakbyś przypadkiem aplikował też gdzieś indziej... ;)

ciebie chyba pojebalo xD

0
Shalom napisał(a):
 1. Piszesz ze znasz MySQL oraz Oracle, wiec dwa pytanie ode mnie: jak wybrać zapytaniem pierwszych 10 rekordów z tabeli X w tych bazach, jak stworzyć tabelę z polem id które będzie automatycznie podbijać się o 1 kiedy dodajemy do tej tabeli rekordy. Jeśli nie umiesz na te pytania odpowiedzieć to znów wiadomo ze ściema i CV leci do kosza z dopiskiem "Oszust" i taka informacja idzie w eter do wszystkich znajomych z innych firm, jakbyś przypadkiem aplikował też gdzieś indziej... ;)

Rozwaliłeś mnie na łopatki tym "Oszustem" haha :D nie że głupie, tylko że zabawnie wyszło.

A co do tych baz danych - różnic pomiędzy konkretnymi systemami zarządzania bazą danych jest więcej niżby się mogło wydawać... jak dla mnie fajnie jakbyś wpisał np SQL - using Oracle in SQL Developer and MySql in ...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1