Java junior

0

Co musi/powinien umieć programista javy, idąc do pierwszej pracy ? Prosiłbym o konkretne odpowiedzi.

5

Programować w Javie.

0

pralki?

0

to wszystko zależy jakim programistą chcesz być. Na pewno składnię, semantykę języka. Podstawowe biblioteki, tak jak w każdym języku.
Jeśli chcesz pisać gry w postaci appletów musisz umieć Swing itp.
Jeśli chcesz tworzyć web serwisy to SOAP, Servlety, JSP, JDBC itp.
Można tak wymieniać w nieskończoność. Poczytaj oferty prac i wtedy sam zobaczysz.

0

Do tego można dodać znajomość jakichś podstawowych algorytmów, np. quicksort.

4

Powinien:

  1. znać podstawy języka i mieć ogarnięcie w podstawowych technologiach: servletach, spring, JEE.
  2. umieć i chcieć się uczyć.
  3. znać przynajmniej z widzenia podstawowe narzędzia jak debugger, profiler czy mavena, anta itp.

Tak i tak po tygodniu odkryjesz, że nic nie potrafisz.

0

Up: tyle to powinien umiec szanujacy sie 'senior developer', a przynajmniej takie mam wnioski po CV ktore do nas przychodza ;d

0

@mućka, na Confturze spotkałem się z ciekawym podejściem do "problemu seniora". Otóż senior developer to osoba, która nie tylko posiada dużą wiedzę popartą doświadczeniem, ale przede wszystkim osoba, która się tą wiedzą dzieli. Zresztą jak patrzę na to z perspektywy czasu, to rekrutacja "na seniora" nie ma większego sensu ponieważ stając twarzą w twarz z nowymi projektami w nowym miejscu, szczególnie w korpo-projektami liczącymi setki modułów, każdy zgłupieje.

0

Zgadza sie. Ja tylko nabijam sie z samozwanczych seniorow, ktorych i na tym forum nie brakuje. A pozniej zala sie w tym czy innym temacie ze 'głupi pracodawdca, gupia rekrutacja' czy inne. Nie wiem czy bierzesz udzial w rekrutacji w waszej firmie, ja w naszej biore, i powiem jedno - masakra. Dodam tylko ze to Niemcy, a oni bardzo lubia przesadzac ze swoimi umiejetnosciami i doswiadczeniem; mam nadzieje ze w Polsce jest nieco inaczej.

4

@JavaJunior

  1. Przewal wszystkie zadania z dowolnego podręcznika.
  2. Zrób 2 małe projekty w dowolnej kombinacji technologii. Najlepiej coś, co przyda się Tobie samemu (dobra motywacja + znajomość problemu).
  3. Jako bonus przeprogramuj własną pralkę na pranie pieniędzy (mało prania, dużo suszenia = patynowanie). Wtedy w CV dopisz sobie, że umiesz wyprać kasę przy pomocy Javy. Szansa, że się nie zainteresują - minimalna. ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1