CV Junior Java Developera

0

Cześć, prosiłbym o ocenę tego CV oraz ewentualny feedback nt. tego co jest zrobione źle i czego trzeba się douczyć/co doszlifować (a może w ogóle projekty są "be"?). Ukryłem tylko dane osobowe. Z góry dzięki i pozdrawiam.

Screen 1: https://i.imgur.com/gTklKED.png
Screen 2: https://i.imgur.com/amXc1bq.png

1

Mam w sumie 4 uwagi (od najważniejszej do mniej ważnej)

 1. CV powinno być po angielsku
 2. Mi osobiście nie podobają się umiejętności wypisywane w tej samej linijce, jest to mało czytelne. Lepiej pogrupować je (np Maven i Gradle jako np build tools) i dawać każde od nowej linijki
 3. Języka polskiego jako ojczystego raczej się nie wymienia
 4. Sekcja Języki nad Wykształcenie? Trochę dziwnie.. aczkolwiek dobrze, że sekcję Umiejętności dałeś pierwszą

Portfolio nie sprawdzam nawet, bo i tak nikt tego nie sprawdza xd napiszesz super clean code w architekturze hexagonalnej ale dasz CV po polsku i klapa.

2

Tu Pani Jolanta pisze, a patrzę na github, a tam facet. To może rekrutera wprowadzić w błąd xd

3
 1. Zrób po angielsku
 2. Daj większe to intro, jest spoko. Na juniorze najważniejsza jest chęć rozwoju
 3. Dodaj foto
 4. Z zainteresowań usunąłbym "programowanie" (naprawdę)
 5. Portfolio - nikt (a już na pewno nie inżynier) nie będzie robił code review 2000 osobom na wejściu
 6. Dobrze byłoby dodać, że bierzesz czynny udział w jakiejś inicjatywie/projekcie na studiach, na pewno są opcje - korzystaj.

Generalnie ładna struktura, zwięźle i na temat. W technologiach na pierwszym miejscu tandem "Java, Spring, Hibernate" - bdb, reszta nie ma znaczenia tak naprawdę, ale nie usuwaj. Powodzenia.

1

Stan emocjonalny Pana Jolanta może być problemem. Pan Jolanta na pierwsze, drugie pytanie odwali: "To po ch*j ...." i będzie koniec miłej rozmowy z Panem Jolantem.

2

Generalnie spoko.

 1. Większość firm wymaga cv w języku angielskim
 2. Brak mi jakiegoś opisu ogólnego na samym początku (niby można się spodziewać że szukasz pracy jako java developer ale przed tmy laniem wody mógłbyś napisać jakiś konkret)
 3. Brak opisu, który zachęciłby żeby zajrzeć w linki z portfolio - w sensie opisz dwoma zdaniami co tam są za projekty
1

Biblioteki do testowania jakieś znasz? jak tak to warto to wymienić

3

@part: "To po czym hr-ka odsiewa, jest prawdopodobnie największą tajemnicą IT. "

Zdradzę ci największą tajemnicę IT. :)
HRka z firmy haerowej ma wypłatę podstawową (nieduża) i prowizję.
HRka odsiewa według wymagań klienta, bo jak nie odsieje to tym razem nie zarobi.
Kiedy dostatecznie długo nie będzie odsiewać to nie będzie "wyrabiać planów sprzedażowych" i nie będzie HRką.

Prowizja i plan sprzedażowy dla seniora z nietypowymi atutami/technologiami jest na tyle perspektywiczna, że Hrka zadzwoni do kandydata, powie jakie są braki i zapyta czy kandydat nie zechciałby przesłać nowej wersji dokumentów.

W przypadku wszystkich z githubem wbijających branżę firma HRowa pracuje jak filtr antyspamowy. Gdyby nie HR to odpowiedniki "wygrałeś iPhone" albo "masz do odebrania robot kuchenny" chodziłyby po firmach na rozmowy techniczne.

Technicznie przetestuje sobie kandydata klient, zapłaci za to czasem swoich pracowników.
Firma HR bierze kasę za znalezienie kandydata, zachęcenie do złożenie CV, odsiania na wstępie nierokujących przebranżowionych.
Najchętniej juniorami w IT firma HR w ogóle by się nie zajmowała, bo pracy dużo, kasy mało.

2

Ja bym chciał tam zobaczyć gdzieś jakiś jeden własny duży projekt chociaż. Żeby było o czym rozmawiać na interview przynajmniej. Teraz masz wpisane ze znasz kilka technologii, a ja się pytam skąd? :)

0

Czyli zaczynasz teraz drugi rok studiów? To zgłoś się na praktykę a nie do pracy.

Aha portfolio to będziesz mieć jak coś sprzedasz klientom.

1

tytułowanie się Junior Java Developer mysle, ze mozna dopiero jak sie ma lub miało jakąś pracę wcześniej, teraz to co najwyżej możesz być kandydatem

1

@gjmreborn: Twoje CV? Wpisz sobie te systemy co tam zacząłeś dłubać o ile coś skończyłeś.

0

Dobra, poprawione CV wg. Waszych uwag.

Co sądzicie o CV? Jeśli chodzi o coś na studiach (jakieś kółko/projekt) to jak się październik zacznie to gdzieś się zapiszę, ale liczę że jeszcze przed październikiem uda mi się gdzieś zacząć pracować w IT. :)

Jeśli chodzi o fotkę, to jutro podmienię na bardziej elegancką (bo jutro fotograf), ale to na teraz mało istotne chyba.

Pozdrawiam

1

Po poprawkach znacznie lepiej. Dodatkowo usunąłbym liceum, nikogo to raczej nie obchodzi.

0

Okay, delikatnie poprawione jeszcze raz. Wysyłam do firm. Jeszcze mam takie pytanie, by się upewnić, uważacie, że jakie kompetencje powinien mieć Junior Java dev?

Pozdrawiam

4
gjmreborn napisał(a):

Okay, delikatnie poprawione jeszcze raz. Wysyłam do firm. Jeszcze mam takie pytanie, by się upewnić, uważacie, że jakie kompetencje powinien mieć Junior Java dev?

Pozdrawiam

Musisz znać DDD, BDD, TDD, CQRS, BDSM... a tak serio to każda firma ma inne wymagania co do stanowiska juniorskiego. W obecnej firmie starczyła mi znajomość standardowego combo java + spring + hibernate. Od września z kolei idę do firmy gdzie dodatkowo na rozmowie miałem internalsy jvm, dużo o testowaniu, architekturę oprogramowania i nacisk na wydajność. Też stanowisko juniorskie.

0

Jak to jest ze zgoda RODO? Trzeba w CV zamieszczać czy nie, czy gdzie (i ew. Jaka)?

3

To zdanie, że w pracy chciałbyś się rozwijać technicznie i interpersonalnie bym wywalił, bo nie po to Cię ktoś chce zatrudnić. Idziesz do pracy aby swoją pracą podnosić wartość firmy.
Druga sprawa to brak odpowiedzi na 100% pytania, czyli SOLID, nic nie ma o bazach danych, bo samo SQL to jak "znam się na programowaniu". Zamiast tego napisz z jakich baz korzystałeś.
Kolejny pewniak - microserwisy, REST, też o tym nie ma nic. Jeżeli jeszcze tego nie przerabiałeś, to poświęć na to czas i dopiero aplikuj, bo przecież pracodawca zatrudni Cię do pracy, a nie do pomocy. Do pomocy są Interni.
Dopisz też GitFlow.
Zdjęcie dobre, w zasadzie może być, ale jeszcze lepiej gdybyś wrzucił zdjęcie luźniejsze, nie do dowodu czy paszportu. Tak, możesz wrzucić zdjęcie zrobione smartfonem, byle pokazywało Ciebie w dobrym otoczeniu (tzn. nie na imprezie). To zdjęcie profilowe np. odpada całkowicie :)
Nie pisz, że się uczyłeś, tylko pisz co umiesz. Czyli umiesz web development, Clean Code, REST Api, microserwisy.
Brakuje mi też IDE które znasz.
Co do projektów - fajnie, że je opisujesz. Ale mniej pokory, więcej głowy do góry.
Nie pisz o trudnościach, ale o osiągnięciach. Piszesz "multi user web application", a w CV ani słowa o multithreading, thread safe.
Albo uzupełnij CV o to, albo przerób projekt na single user, bo inaczej sam się wkopujesz w kłopoty. FileCloud - za mało danych w opisie.
Gdzie były przechowywane pliki, w bazie danych ? Jeśli tak to jakiej. U dostawcy cloud ? Jakiego, jak się z tym łączyłeś, jak autentykowałeś użytkownika.
To są ważne elementy, które mogą zapunktować.
Nie pisz, że miałeś problemy z wysyłaniem maili, bo to oznacza, że z jakimkolwiek zadaniem client-serwer też będziesz miał problemy.
W summary dodaj React i mobile development, jeżeli rzeczywśicie chcesz się tym chwalić - jeśli nie - wywal z projektów.

2

Gdziekowiek było wydrukowane moje CV podczas rozmowy (czyt. wszędzie), tam było ono po angielsku :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1