Rekrutacja przez telefon.

0

Jak wygląda rekrutacja przez telefon?
Wysłałem CV do firmy odległej o kilkaset kilometrów(mam zamiar się przeprowadzić) i dziś zaproponowali mi pierwszy etap rekrutacji przez telefon. Jak to mniej więcej wygląda? gość zadaje mi bardziej teoretyczne pytania związane z programowaniem? Pyta o doświadczenie itp. Rozmowa ma trwać 1h.

0

Na pewno zbada twój angielski ;) A z technicznych to pewnie czy masz ogólne pojęcie, no muszą być teoretyczne bo przez telefon nie powie ci "Niech mi pan tu napisze program który robi taki i taki algorytm".

0
 "Niech mi pan tu napisze program który robi taki i taki algorytm".

he..Bylem niedawno na rekrutacji..Byly trzy problemy, ktore normalnie wykonuje sie w Codility, gdzie na kazdy problem jest ok. 2 godzin.
Mialem napisac pseudokodem. Odmowilem, ale podalem slownie, jak rozwiazalbym te trzy problemy, przy zalozeniu ze na kazdy przeznaczam ok. 2 godzin.
Oczywiscie podziekowano mi i poinformowano, ze nawet gdybym na rekrutacji napisal wszystkie te trzy programy, to i tak zdecydowaliby sie na kogos z conajmniej 2-letnim doswiadczeniem na podobnym stanowisku..Po co mi zawracali glowe rekrutacja?

0

@Świetny samiec.
Czasami mam wrażenie, że patrzenie na to ile lat kto ma doświadczenia jest bez sensu. Ostatnio byłem świadkiem jak do nowego projektu wybrali osobę, która miała 2 lata doświadczenia więcej. Miał poradzić sobie z tym zadaniem lepiej. Potem okazało się, że ten młody(pracuje kilka miesięcy) poprawiał po gościu co miał 2 lata doświadczenia.

0
 Czasami mam wrażenie, że patrzenie na to ile lat kto ma doświadczenia jest bez sensu.

Oczywiscie ze jest bezsensu. Zawsze tak uwazalem. Firma do ktorej sie rekrutowalem daje szanse ludziom bez doswiadczenia, a mnie sie nie chcialo rozkminiac tych problemow w obecnosci trzech rekruterow.

0

Jak się umawiasz na rozmowy zawsze staraj się wyciągnąć jak najwięcej info. Ja standardowo zadaje pytania, kto będzie prowadził rozmowę (HR czy techniczny), w jakim języku ma się to wszystko odbywać albo ogólniej wystrzelić z pytaniem jaki charakter ma mieć ta rozmowa.

Jeśli przeznaczyli Ci godzinę to zgaduje że coś technicznego wcisną. Polecam tą lekturę, jak najbardziej aktualna chociaż sam się nie spotkałem z rozwiązywaniem codility przez telefon
https://sites.google.com/site/steveyegge2/five-essential-phone-screen-questions

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1