Telefon stacjonarny przez voip

0

Siemka
Mam taki plan, aby założyć kilka stronek na największe miastach z prezentacją oferty. Byłby też nr stacjonarny (kierunkowy z danego miasta) do mnie. Dodam, że mam biuro w Poznaniu. Zastanawiam się nad opcją VoIP. Korzysta ktoś z tego? Jakie są koszta z tym związane?

0

To dosyć powszechna praktyka w tzw wirtualnych biurach. Wykupujesz sobie adresy w największych miastach, skrzynki pocztowe, nr telefonów itd. Wszystko po to aby sprawić wrażenie, że firma jest duża i ma oddziały w różnych miastach :)

A jeżeli chodzi o telefony to tutaj https://fcn.pl/prepaid/telefon/ masz coś co mogłoby Cie zadowolić. Telefon stacjonarny na tzw prepaid.

0

Byłby też nr stacjonarny (kierunkowy z danego miasta) do mnie.
Nie wiem, czy ktokolwiek jeszcze patrzy na "kierunkowe" (nie ma już od dawna numerów kierunkowych, to tylko początkowe cyferki całego 9-cyfrowego numeru)

Wszystko po to aby sprawić wrażenie, że firma jest duża i ma oddziały w różnych miastach
Daleko nie zajedziesz z takim podejściem: albo ktoś się pozna że to mistyfikacja, albo nie pozna, potraktuje poważnie a okażesz się niepoważny (jak na dane zlecenie)

Korzysta ktoś z tego?
Korzystał kiedyś, nawet dwa razy. (w sensie: korzystałem, potem nie, potem znowu założyłem, i potem przestałem)

Jakie są koszta z tym związane?
Minimalne. Kupiłem używany router za 90 zł ze zintegrowaną bramką VoIP, potem jeszcze drugą bramkę za jakieś 50 nową. Telefon za 20 zł w Real-u. (byłem rozczarowany że stary tarczowy nie działa... większość bramek nie obsługuje wybierania impulsowego i nie można wykręcić numeru)
Koszty połączeń to grosze.

Jakość taka sobie. Lubiło przerywać, ale to już kwestia łącza.

0

VOIP to przyszłość a stacjonarki i w przewadze komórki pewnie odejdą w niepamięć. Jeszcze trochę i tak będzie. Sam korzystam z Easy calla od ok. pół roku.

0

Osobiście nie korzystałem, ale mój współlokator pracuje w actio - http://actio.pl/dla-biznesu/ tu jest cennik usług, jest też sklep z telefonami, bramkami etc: http://sklep.actio.pl/ ceny mają dość konkurencyjne, no i są z Poznania jeśli to coś zmienia. Poza tym na VoIP jest wiele innych opcji jak halonet, freeconet, ale to już pozostawiam Twojej ocenie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1