Rozmowa kwalifikacyjna przez telefon

0

Cześć, powiedzcie mi jakich pytań można się spodziewać na rozmowie technicznej przez telefon z zakresu programowania w Javie? Będzie to moja pierwsza taka rozmowa.

0

Takich samych jak na zwykłej rozmowie kwalifikacyjnej.

1

Więcej zależy od firmy, projektu, pozycji i osoby rekrutującej niż formy.

2

Spodziewaj się raczej prostych pytań. Zazwyczaj ten typ rozmów ma odsiać kandydatów z małą wiedzą przed rozmową w biurze - by nie marnować czasu. Zazwyczaj też trwa krótko i są to pytania o podstawy, ale to też zależy od firmy.

2

Sa dwa typy pytan
-O podrecznikowa znajomosc jezyka lub technologii np. "Czym sie rozni interfejs od klasy abstrakcyjnej"
-Pytania na myslenie: "Jakbys zaimplementowal/rozwiazal nastepujacy problem..."

2

Ja spotkałem się tylko z 2 typami:
1) Przez headhuntera: gadasz o wszystkim i o niczym.
2) Przez rekrutera z firmy: Tutaj miałem dokładnie tak jak mówi @gr0m, czyli sprawdza tylko czy w ogóle nadajesz się na to stanowisko. Być może napisałeś że np. Java na poziomie bdb bo przeczytałeś 'Java w 24h dla leniwych'. Chodzi o to żeby takie osoby odrzucać. Nie liczyłbym na jakieś ciekawe pogawędki na myślenie czy rozwiązywanie problemów. Zadaniem takiej rozmowy jest sprawdzenie czy pracowałeś technologiach xxx i jakie masz mniej więcej pojecie o nich. Do takiej rozmowy się nie przygotujesz. Albo będziesz coś wiedział, albo nie.

2

@scrappy w zasadzie dowolne pytania ;] Mogą być np. o różnice pomiędzy strukturami danych, o działanie jakiegoś algorytmu, o sposoby które znasz na zapewnienie bezpiecznej współbieżności, o to jak zreazlizowałbyś jakąś funkcjonalność.

0

Istna loteria. Będzie to moja pierwsze rozmowa wiec raczej potraktuje ją jako szkoleniową.

1

Ja mysle, ze oprocz technicznych pytan moga pojawic sie jakies ze "znajomosci firmy", czyli np czemu chcesz u nich pracowac, co cie do tego sklonilo, co ogolnie wiesz o firmie + jakas pogadanka po angielsku -hobby, co lubisz, czego nie itd;)

0

@FakeAccount w polsce pytania o firmę? Nigdy mi sie nie zdarzyło ;] Wręcz przeciwnie, sami opowiadają o swojej firmie.
Ale za granicą to jest faktycznie standard że pytają czemu akurat wybrałeś ich firmę i co o nich wiesz. Z doświadczenia wiem też że nie ma to najmniejszego znaczenia -> mimo że mówiłem już kilka razy, że "nie mam pojęcia, ale mają ciekawe technologie i opis projektu wyglądał interesująco", to nigdy mnie z tego powodu nie odrzucono w rekrutacji :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0