Nauka do stażu wakacyjnego

0

Cześć. W czasie poprzednich wakacji byłem na stażu w firmie która robiła sieć w nowym urzędzie miasta (kabelki, wtyczki, konfiguracja). W tym roku ponownie zaproponowali mi staż w okresie wakacji jednak ja bym chciał spróbować czegoś innego. Myślałem o stażu w firmie która zajmuje się oprogramowaniem. Czy jestem w stanie nauczyć się programowania aby wziąć udział w takich praktykach/stażu? Czy jednak dać sobie spokój i pójść do pracy do tej samej firmy a programowania uczyć się w wolnym czasie?

0

A co już umiesz z programowania?

1

Czy jestem w stanie nauczyć się programowania aby wziąć udział w takich praktykach/stażu?

Do wakacji daleko, a na stażach dla ludzi ze szkoły średniej raczej nie wymaga się cudów.

Warto próbować, ale raczej powinieneś wcześniej pisać do firm niż w lipcu, bo oni też muszę się zorganizować i ewentualnie też studynty szukają staży i mogłoby się okazać że już mają wielu praktykantów/stażystów.

1

Jeśli dobrze pamiętam to część firm już na przełomie kwietnia i maja kończy rekrutacje na staże.

2

Zarabianie skrętki nie jest takie złe. Z drugiej strony jak już zaczniesz od stażu z konfiguracja to zawsze będziesz kojarzony z praca Adminia/ sieciowca.

ja bym chciał spróbować czegoś innego.

No i tego się trzymaj, do wakacji jeszcze daleko. Nakieruj się na jaki język chcesz iść, ewentualnie co obok Ciebie jest dostępne i działaj.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0