Znalezienie stażu.

0

Witam mam pytanie. Jako że jestem na 2 roku studiów zaocznych i muszę w te wakacje odrobić dwutygodniowe praktyki zabrałem się na poważnie za naukę programowania. Tak się zdarzyło, że na studia trafiłem z przypadku bo nie wiedziałem co chcę robić w życiu a że byłem dobry z matematyki to padło na programowanie tak więc 1 rok zleciał mi głównie na nauce matematyki, fizyki i elektryki. W poprzednie wakacje zacząłem bawić się kodowaniem i odkryłem frajdę w programowaniu, jednak nie poświęcałem na to zbyt wiele czasu. Dopiero wraz z początkiem 2 semestru zacząłem się bardziej uczyć na własną rękę niż na studia i tak oto spędziłem pół roku na nauce javy - głównie podstawy języka czyli programowanie obiektowe, strumienie, lambdy, kolekcje, (teraz zaczynam wielowątkowość), przy okazji poznając dobrze algorytmikę(studia). Również zabieram się za naukę baz danych ponieważ mam ten przedmiot w tym semestrze,

Moje pytanie jest takie ile jeszcze muszę umieć aby dostać się na staż? Mógłby być nawet darmowy chciałbym po prostu zacząć powoli bawić się w programowanie na poważne. Ostatnio wysyłałem dziesiątki CV i w odpowiedzi dostawałem że zapraszają mnie jak będę na ostatnim roku studiów albo będę miał z pół roku doświadczenia komercyjnego(aby dostać się na staż, no trochę mnie to zdziwilło). Chciałem się skupić na poznaniu składni Java na tyle abym był w stanie swobodnie się poruszać. Może tu był błąd i powinienem od razu brać się za javeEE, springa, hibernate? Temat aplikacji webowych dopiero trochę liznąłem.

Tak więc jaki kierunek nauki powinienem teraz obrać? Czy jest ktoś w stanie mi powiedzieć co umiał aby dostać się na staż w języku java?

0

Wybrałeś sobie mało perspektywistyczny zawód , programowanie to przeżytek.Teraz poszukuje się ludzi z zawodowym.

0

A koniecznie musisz zostać programistą? Przecież oni teraz przyjmują ludzi po bootkampach bo studenci nic nie umieją,a takich bootcampowiec spędza po 10-12 godzin dziennie na kodowaniu przez 3 miesiące. Zawsze przecież możesz pracować na kasie, zostać sprawaczem czy operatorem wózka widłowego. Według badań rynku do 2020 może zabraknąć nawet 50.000 pracowników fizycznych! Tak więc nie ma co się pchać w programowanie, lepiej zająć się normalną pracą

0

Ale wpisałeś coś w tym CV poza studiami i technologiami? Jakieś projekty, coś co cię wyróżni, pokaże że co nieco już o tym programowaniu wiesz?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1