Szkoły programowania vs samodzielna nauka vs szukanie stażu

Odpowiedz Nowy wątek
2020-01-14 20:36
0

Siemka, aktualnie kończę inżyniera, na studiach niestety niezbyt powiązanych z branżą, niemniej lubię sobie podłubać.
M.in. moja praca inżynierska to rozwiązywanie labiryntu z ze zdjęć i przechodzenie ich (Python+OpenCV+Raspberry spięte z plotterem pisakowym).
Aktualnie jestem na stażu w firmie związanej z automatyką. Trochę programuję sterowniki PLC/panele HMI/niewielkie systemy SCADA, ale głównie jest to raczej prosta logika.
Dodatkowo ostatnio w pracy od zera napisałem w PHP (+HTML+CSS+MySQL+krztyna JS) system wypożyczeń sprzętów dla pracowników firmy, w tym zarządzenie użytkownikami, sprzętami, przekazywanie ich między sobą itd.

No i w sumie średnio wiem, co ze sobą zrobić...Korpo w którym pracuje teoretycznie chce mnie do zespołu, a z drugiej strony mam obawy, że skoro aktualnie nie chcą mi dać nawet podwyżki na stażu (aktualnie 19zł/h, z 14/h na początku, czym chyba nie muszę dodawać jestem dość mocno sfrustrowany) to myślę, że więcej jak 4K netto (a mówimy o Warszawie) nie wyciągnę na rękę (staż u nich mam od października 2018, więc w momencie obrony w czerwcu będą to prawie dwa lata), a tutaj ścieżka rozwoju kariery i pensji na pewno nie będzie tak dobra jak w typowym IT.

No i jako, że kończę studia, to zastanawiam się co zrobić dalej, z jednej strony są te szkoły programowania itd. i wiem, że "podołam", choć wiem, że są raczej drogie.
Z drugiej strony jeśli chodzi o samodzielną naukę, to mam okropną samodyscyplinę i ciężko mi się uczyć samemu, więc byłbym skłonny zapłacić za szkołę, niemniej jednak nie wiem jak duże są szanse na to, że dostanę się w jakieś ciekawe miejsce potem.
A z trzeciej jeszcze strony, mógłbym szukać nowego stażu bezpośrednio w którejś z tych technologii od razu po studiach, jednak dotychczasowe projekty robiłem raczej na czują, to znaczy i działają i ładnie wyglądają, niemniej obstawiam, że nie są zrobione tak jak powinny być zrobione.
Więc wracając może do meritum: jak wygląda sytuacja ze szkołami programowania? Idzie dostać po nich jakąś pracę jeśli się jest ogarniętym czy to tylko i wyłącznie wydmuszka i polowanie na kasę?

edytowany 1x, ostatnio: adammo94, 2020-01-14 20:37

Pozostało 580 znaków

2020-01-14 21:57
0

Można dostać prace po takiej szkole programowania. Bez szkoły programowania też można zleźć tak samo szybko.

Pozostało 580 znaków

2020-01-14 22:05
0

Tutaj masz temat odnośnie jednej ze szkół. Może Ci pomoże w wyborze własna nauka vs bootcamp ;p

edytowany 1x, ostatnio: Skoq, 2020-01-14 22:05

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0