Szybki kurs przygotowawczy do praktyk/stażu

0

Witam wszystkich, od dłuższeczo czasu przeglądam tutaj forum czytam i mam do was mega prośbę. Jestem studentem 3 roku automatyki na polibudzie śląskiej. I widzę jak bardzo uczelnia się rozmija z pracodawcami i wymaganiami rynku. Niestety dopiero teraz sobie uświadomiłem że DOBRA praca automatyka to wyjazdy tylko :/ a jednak chciałbym założyć rodzinę. Mamy na studiach dużo programowania przewijały się C,C++,SQL,PROLOG(nie rozumiem tego gówna ;o) nawet stronę robiłem w CSS/HTML/PHP/JS(zaczynając od zera) no ogólnie podstawy mam za sobą, sprawiało mi to przyjemność i na targach się pojaiwało bardzo dużo film z IT. No to myślę o uderzeniu w ten sektor niestety po krótkim rozeznaniu terenu wszyscy wystawcy z okolicy są zaintersowani C# i Java. Wybrałem C# bo języki C są jakoś mi bliższe, wiem że zaczyna się sezon na praktyki/rekrutacje robię sobie listę firm i wysyłam CV i pojawiaja się pytania o jakies portfoilio, projkety. I tutaj niestety świecę pustkami jedyne co mam to projekt na technologe internetowe - strona www na której po utworzeniu konta można zaznaczać miejsca na mapie świata z wyszukiwarką np miejsca które chce się odwiedzić i dodawać do nich opisy etc. Z C# jakieś małe bardzo małe aplikacje napisałem dla siebie. Czytam kompletny przewodnik do C# 6.0

Co powinienem się nauczyć w ten niewielki czas by załapać się na praktyki z C# ? Ogólnie jakiś zmysł programowania mam za sobą brakuje mi komercyjnych projektów bo na uczelni tylko jeden taki się trafił reszta to klepanie kodów na laborki. Mogę się pochwalić naprawdę jakimiś prostymi aplikacjami typu paint czy notatnik ? Ogólnie wszelkie rady co do praktyk są tutaj jak najbardziej mile widziane. Zależy mi na tym szkoda że muszę się uczyć C# bo nigdy z nim nie miałem styczności większej. Znajomy z inf powidział mi, że jak nie zależy mi na kokosach na praktykach to jakaś firma mnie spokojnie zatrudni ale mam jakiś syndrom nie dowartościowania się jak prównuje się do infy :/. Chcę wykorzystać jak najlepiej miesiąc marzec i proszę tutaj o jakieś rady, cokolwiek !

1

Możesz się pochwalić wszystkim co napisałeś SAM od A do Z,bez tutoriali, internetu, to ma być Twój kod.
Jeśli umiesz programować - tylko po prostu nie znasz języka C#, technologii .Net to napisz na priv, miałabym dla CB oferte pracy ;)

1

jaki jezyk nie wybierzesz to praktycznie zaczynasz od zera. To co miałem w szkole to turbo podstawy i nowy język to praktycznie tylko różnica składni bo programować jeszcze i tak nie umiesz,

1

Jezeli jestes na automie na AEiI to watpie,ze znasz te jezyki, ktore wymieniles... Znanie skladni i napisanie bankomatu w c++ o niczym nie swiadczy. Napisales strone powiadasz... pamietam jak sie pisalo ta "strone".

Powinienes temat zaczac: jestem na 3 roku,chcialbym programowac ale nie znam zadnego jezyka, jak sie dostac na praktyki?

0

Mi się wydaje, że jak ma się jakaś wiedze już to samemu się ma pełno pomysłów na to co zrobić.

0

Zacytuję kolegę ze studiów "jak przychodziłem na studia to naprawdę myślałem że jakiś przedmiot mnie zainteresuje".

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1