Powrót do programowania i szybki start

0

Sprawa wygląda tak:
Na studiach uczyłem się Javy ogarnąłem podstawy m.in. swinga, programowanie wielowątkowe, sockety itp. ale nigdy nie zastosowałem tej wiedzy w większym projekcie.
Studia przerwałem i wyjechałem za granicę przez jakieś 3 lata nie miałem do czynienia z programowaniem. Niedawno wróciłem i podjąłem się studiów zaocznych.

Zależy mi na znalezieniu możliwie jak najszybszego zatrudnienia.
Pierwsza opcja C++ którego zacząłem się uczyć na chwile przed rozpoczęciem studiów zaocznych. Wydaje mi się że jestem bardziej zainteresowany programowanie sprzętowym itp. chciałbym programowanie połączyć z elektronika (na studiach przed wyjazdem poznałem pare osób które znały się na tym i chyba własnie przez nie zainteresowałem się tym). Problem jest taki że C++ znam słabiej niż Jave a jeszcze mniej wiem o samej elektronice.
Druga opcja Java którą jako tako znałem i oferuje chyba większy wybór jeśli chodzi o pracę.

Co możecie mi poradzić kierując się możliwością najszybszego zatrudnienia?
Brnąć w C++ który chyba jednak bardziej mnie interesuje ale problemem będzie pewnie czas potrzebny by zdobyć wiedzę niezbędną do podjęcia pracy.
Czy może Java w której wydaje mi się że będzie łatwiej pod względem czasu potrzebnego na naukę + łatwiej znaleźć pracę.

0

tl;dr
Takich tematow jak Twoj bylo na tym forum w setkach. Poszukaj i oszczedz innym produkowania sie po raz 500+.
Mozesz tez skorzystac z tego tematu Jak wejść do świata IT tutorial.

@czysteskarpety chodz tu i zamykaj :-)

0

Przeczytaj to dokładniej :) albo podlinkuj mi temat dzięki któremu łatwiej mi będzie podjąć decyzję

0

Nie kolego. Nie bede czytac historii Twojego zycia poniewaz jest zbyt krotka. Gdybys zaczal od przedszkola to moze bym sie skusil...

Nie bede Ci podsuwac tematow pod nos. Jako potencjalny programista masz sam umiec szukac. Chyba, ze w pracy bedziesz kazac szukac dla siebie rozwiazan wsrod kolegow - chyle czola.

Twoj post nie rozni sie niczym od setki+ innych. Byli tu ludzie, ktorzy zmarnowali pieniadze podatnikow na studia na WSRH i szukali opcji na przebranzowienie.
Byli i tacy, ktorzy juz od embriona/u chcieli programowac tylko tak wyszlo, ze nie wyszlo.

Tak wiec gdybym chcial czytac pudelkowe biografie - siegnalbym po ksiazke Kuby Wojewodzkiego. Gdybym chcial ambitniejszej pozycji to zdecydowanie siegnalbym po Stan Lee. Człowiek-Marvel. Poza tym na forum duzo ciekawszych dyskusji niz kolejna czyichs nieistniejacych problemach.

0

To nie moja biografia tylko pare zdań aby nakreślić gdzie mniej więcej stoję z programowaniem (a dokładniej z java czy c++)
Po jaką cholerę się udzielasz?
idź kodzić i nie marnuj swojego cennego czasu na takie tematy. Jeśli któryś moderator uzna że należy zamknąć temat to zrobi to

2

Na studiach uczyłem się Javy (...). ale nigdy nie zastosowałem tej wiedzy w większym projekcie.
przez jakieś 3 lata nie miałem do czynienia z programowaniem

Czyli w zasadzie nie umiesz, bo pewnie ledwo pamiętasz składnię, a w praktyce byś tego nigdy nie zastosował poprawnie.

Moim zdaniem czas jaki musiałbyś poświecić w obu przypadkach jest porównywalny, ale obawiam się że w żadnym wypadku nie będzie to szybki start.
W ogóle trochę źle na to patrzysz. Bo nauczenie się takiego czy innego języka, szczególnie o znanym paradygmacie to serio jest trywialna kwestia. Ostatnio w pracy robimy projekt w Kotlinie, mimo że prawie nikt w zespole wcześniej w nim nie pisał i w zasadzie poszło z marszu.
Prawdziwy problem to jest ogólna umiejętność programowania - przełożenia problemu na rozwiązanie oparte o programistyczne prymitywy. To w jakim języku to potem napiszesz to jest trochę szczegół. Jeśli twoje doświadczenie nie wykracza poza jakieś laborki na studiach to obawiam się że tutaj leży twój największy problem i tego nie da się szybko przeskoczyć. Trzeba tego kodu dużo napisać i przeczytać, aż pewne rzeczy staną sie dla ciebie naturalne.

Dochodzi kwestia że w C/embedded w PL jest zwyczajnie dużo mniej pracy niż w Javie, więc potencjalnie może być o pracę łatwiej, ale nie jestem pewien czy warto tak do tego podchodzić. Może jednak lepiej żeby było trochę trudniej ale robić coś co się interesuje? ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0