Pytanie odnośnie praktyk/stażu

0

Witam

Na początku chciałbym uprzedzić, że zdaje sobie sprawę, że moje pytanie będzie bardzo amatorskie (być może nawet naiwne). Nigdy jednak nie pracowałem (jestem studentem) i najbezpieczniej jest mi o to zapytać w internecie.

Wyobraźmy sobie taką sytuację: odbywam 3 miesięczny staż lub praktyki w firmie X w branży IT. Czy na początku praktyk/stażu mogę do firmy wyskoczyć z tekstem typu "Czy gdybym się sprawdził u państwa w firmie to czy jest jakakolwiek szansa, że po praktyce/stażu mógłbym u państwa zostać?". Oczywiście wiem, że to pewnie zależy od firmy i od tego czy będę tam robił coś konkretnego czy parzył kawę. Ale czy samo takie pytanie skierowane już na początku to nie jest nietakt lub nawet bezczelność?

Dzięki.

0

jak będziesz dobry to sami Ci prawdopodobnie zaproponują, ale możliwe, że będzie tak, że sam nie będziesz chciał u nich zostać. Firmy raczej szukają ludzi na pełen etat, a praktyki (płatne) raczej dość ciężko znaleźć, chyba że w Comarchu (omijaj szerokim łukiem).

0

@krwq: trudno o płatne praktyki? Większość ludzi ode mnie z roku takowe miała. Fakt, niektóre firmy co prawda płaciły przysłowiową miskę ryżu, ale były też takie które płaciły całkiem sensownie.
@autor: pytanie jest jak najbardziej na miejscu. Tym bardziej że dzięki temu pracodawca wie że jest szansa że tam zostaniesz dlużej i w takim razie można spokojnie zacząć cię wdrażać. Jeśli pracodawca ma perspektywę że za 2 miesiące mu uciekniesz to będzie się starał zlecić ci jakieś zadanie które możesz zacząć wykonywać bez specjalnego wdrażania i które skończysz przed końcem praktyki. W związku z tym wydaje mi się że warto od razu zaznaczyć że liczysz na możliwość późniejszego zatrudnienia

0

oczywiście, że warto zapytać, ale szczerze mówiąc nie warto zbytnio się napalać :(

0

a skoro taki watek zostal poruszany to ja tez mam pytanie :) nie studiuje jeszcze ale mam zamiar zaczac. czy jest jakas opcja zebym sie juz teraz dostal gdzies na praktyki? dodam ze ucze sie caly czas programowac tyle ze nie jakos tak bardzo zawziecie bo traktu je to na razie jako hobby, ale wiadomo ze zaczynajac praktyki wziolbym sie za to konkretnie. i jeszcze jedno, czesto pisza w ofertach ze trzeba znac podstawy np javy, tylko co to sa te podstawy? bo moim zdaniem to stwierdzenie jest dosc nie precyzyjne

0

Podstawy, czyli składnia + znajomość podstawowych bibliotek danego języka.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0