Pytanie odnośnie relacji

0

Witam

Oto krótki opis rzeczywistości ( trening )

Chcę przechowywać w bazie danych E-maile od uczniów którzy będą zadawać pytania do prac klasowych które wcześniej pisali np. Dodaję pracę klasową ( swoją ) do bazy, oczywiście siebie jako ucznia, i potem piszę e-mail i wklejam.

Rozumiem, że relacja UCZEN - PRACA klasową jest relacją wiele-do-wiele jak i relacja E-MAIL -UCZEN jest relacją wiele do wiele??

Pozdrawiam

0

Nie, Uczeń-Praca jest relacją wiele do jeden, jedna praca może mieć tylko jednego autora, ale uczeń może mieć wiele prac. Tak samo e-mail uczeń.

0

a co np. kierowcy - kursy? wiele do wiele? Moim zdaniem tak.

0

jacy kierowcy i jakie kursy? Bez kontekstu nie wiadomo - może być 1..1 może być 1..n, n..1, n..m - wszystko zależy od tego co chcesz zamodelować

0

Np. Mamy kierowców i mamy kursy ( Warszawa - Mleczewo ) wiec taka relacja moim zdaniem może być wiele do wiele bo wiele kierowców może wykonać wiele kursów.

0

jesteś bardzo nieprecyzyjny. Czy pisząc kurs masz na myśli jeden konkretny w konkretnym dniu, konkretnym samochodem z konkretnym towarem i konkretnym kierowcą czy to dla Ciebie tylko trasa, jaką różni kierowcy, różnymi samochodami z różnymi towarami pokonują w różnych dniach. Widzisz teraz o co chodzi? Jeśli baza ma być dobrze zaprojektowana to przede wszystkim trzeba zacząć od dokładnego opisu rzeczywistości, którą baza ma modelować

0

Dokładnie o taki kurs:

trasa, jaką różni kierowcy, różnymi samochodami z różnymi towarami pokonują w różnych dniach

dziękuje za domyślanie się, wiem że to masło maślane. Pozdrawiam.

/// Okej już wszystko wiem, dziękuje wam.

0

to jak już wiesz co to ma być to stwierdzenie jak będzie relacja wcale nie jest takie trudne :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1