Studia informatyczne - sysadmin - Politechnika Rzeszowska

0

Siema

Zastanawiam się nad studiami na Politechnice Rzeszowskiej, bo maja teoretycznie dosyc ciekawa oferte - przedmiotowo mi sie podoba ==> Systemy i sieci komputerowe 1.st. / Systemy i sieci komputerowe 2.st.

Wygląda fajnie, ale to będą studia zaoczne.

Czy ktoś miał styczność z tymi studiami na tej uczelni? Można sie tam faktycznie nauczyć czegoś w kierunku SysAdmin / Sieci / zdobyć podstawy dla bezpieczeństwa / czy wgl nakierują mnie na to czego mam się uczyć? Czy to będą przestarzale technologie, strata czasu i strata 3k /semestr?

Sam spis przedmiotów, szczególnie na mgr wygląda mocno zachęcająco... administracja, bezpieczeństwo, modelowanie, projektowanie sieci i systemów.. nie wiem czy można wierzyć w takie rzeczy i jak bardzo xD

1

Cześć @fon96
to zależy... Bo SysAdmin, Sieciowiec, Bezpiecznik to trzy różne stanowiska :) Co do samych studiów, sylabusy przedmiotów są standaryzowane oraz stałe. Nie zmieniają się co roku, a rok w IT to bardzo dużo. Nie wiem jak na PR, ale na poznańskiej polibudzie laboratoria i ćwiczenia były na względnie aktualnych systemach (jak na moje czasy :> ) a wykłady dotyczyły przestarzałych zagadnień.

Co do samego Sylabusa, który podałeś to tutaj jest http://krk.prz.edu.pl/karta.p[...]amp;format=v1_html&C=2020 zapis, że rola RDP w Windows Server 2012 (ośmioletni system operacyjny na dziś). A co jak dojdziesz do magisterki? Patrz, że podana literatura to lata 2018, więc nie najgorzej, ale... za trzy lata to już będzie archaizm.

Najważniejsze pytanie - ile masz samozaparcia i wiedzy startowej. Czy ogarniasz podstawy? Studia zaoczne są fajne, jak wykorzystujesz wiedze ze studiów w pracy (praca zawodowa) lub wiedzę zawodową na studiach. Ja pracując w Urzędzie (Wydział Zarządzania Kryzysowego) i studiując wtedy bezpieczeństwo wewnętrzne miałem większą wiedzę dotyczącą działania systemu, którym się zajmowałem niż prowadzący zajęcia. Spoko opcją jest praca w kierunku pokrewnym dla studiów, bo wtedy nie musisz robić części praktyk lub całości.

Tak, studia pozwolą Tobie na rozpoczęcie kariery w IT, ale musisz mieć jakąś wiedzę startową oraz chęć szkolenia samodzielnego. Bo zanim dojdziesz na studiach do "mięska", które jest interesujące - zdążysz się znudzić studiami :)

Miej na uwadze, że na studiach nie będziesz miał dużo styczności z usługami chmurowymi, które teraz zyskują na popularności.

@cerrato

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0