Studia informatyczne

0

Witam wszystkich :D

Stanąłem przed ważnym wyborem, a mianowicie zbliża się maturka i muszę wybrać przedmioty, które chcę pisać. Zastanawiam się nad studiami informatycznymi.
Tylko nwm do końca jakie są wymagane przedmioty na politechnice poznańskiej i wrocławskiej oraz która z nich jest lepsza ???
Jak bym mógł mi ktoś odpowiedzieć na pytanie bym był bardzo wdzięczny :D
Ps. Jaką specjalizacje polecacie oraz polecić jakieś dobra książki do nauki ???
Z góry dziękuje :D

0

Matma i angielski rozszerzenie do tego jak chcesz to fizyka rozszerzenie. na PWr chyba jeszcze można mieć infe rozszerzoną.
Do matmy to Kiełbasa.

0

Zależy co tobie bardziej pasuje. Z infy trzeba ogarnąć sobie w miarę accessa oraz excela, funkcje itp. Sam z infy napisałem na 68% nie ucząc się. I miałem problem, gdyż nie znałem funkcji z excela i straciłem na nim dużo czasu przez co brakło mi czasu na zadania z programowania, które były łatwe.
Fizyki nie tykałem, miałem nauczyciela, który demotywował do nauki tego przedmiotu.

Przede wszystkim jak się zdecydujesz na jakiś przedmiot, to musisz robić zeszłoroczne arkusze.

7
  1. Jeśli nie umiesz sprawdzić jakie przedmioty taka czy inna uczelnia bierze pod uwagę przy rekrutacji na studia, to obawiam sie ze studia, szczególnie z nauki o przetwarzaniu informacji, nie są dla ciebie. Może lepiej murarz albo pomocnik piekarza? Tam jest mniej czytania (no bo kto by przeczytał na stronie uczelni czego wymagają? za dużo literek!)
  2. Ja bym myślał prędzej pod kątem rynku pracy a nie wątpliwych rankingów uczelni wyzszych.
  3. Specjalizacja zależy od tego co chcesz w życiu robić. Lepiej już spytaj mamy albo taty a nie obcych ludzi w internecie...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1