Studia informatyczne

0

Witam wszystkich,

Dostałam się na studia informatyczne. Niestety w moim liceum mogłam jedynie zdawać rozszerzoną fizykę i matematykę. Programowania zaczełam się uczyć dopiero w wakacje. Z matmą i fizyką nie mam problemów. Boję się jedynie o infe. Jak wygląda pierwszy rok studiów informatycznych na politechnice? Czy jest dużo materiału z informatyki i czy jest trudny dla osoby z małym doświadczeniem?

5

Przestań się martwić informatyką i zacznij matematyką. Serio. Informatyka na studiach jest nauczana od 0 i jeśli tylko będziesz się przykładać to nie będzie problemu. Matematyka, a szczególnie Analiza, to zupełnie inna sprawa.

1

Na pierwszym roku studentom największy problem sprawia raczej matematyka a nie przedmioty informatyczne. Zacznij przykładać się do nauki systematycznie, od początku. I nie martw się przedwcześnie :)

0

Czy jest dużo materiału z informatyki i czy jest trudny dla osoby z małym doświadczeniem?

Tak, nie.

1

Na każdej uczelni masz coś takiego jak: Program studiów i karty przedmiotów

1
discoStar napisał(a):

Na każdej uczelni masz coś takiego jak: Program studiów i karty przedmiotów

Ktore w sumie licealistom niewiele mowia

1
discoStar napisał(a):

Na każdej uczelni masz coś takiego jak: Program studiów i karty przedmiotów

Które nijak mają się do rzeczywistości. Nijak!

1

Zerknij sobie na ogólny rozkład kursów na http://wazniak.mimuw.edu.pl. Tego typu przedmiotów możesz się spodziewać na pierwszym roku(poziom kursów zależy od uczelni).

1
anastazja11 napisał(a):

Dostałam się na studia informatyczne. Niestety w moim liceum mogłam jedynie zdawać rozszerzoną fizykę i matematykę. Programowania zaczełam się uczyć dopiero w wakacje. Z matmą i fizyką nie mam problemów. Boję się jedynie o infe.

Jak można iść w ciemno na studia informatyczne?
Nieważne, czy w Twoim liceum mogłaś zdawać taką, czy inną maturę. To nie egzamin powinien Cię motywować do nauki... Zwłaszcza informatyki!
Aplikowałaś na dany kierunek praktycznie bez żadnego rozeznania w temacie? Bez informatycznych zainteresowań!?

Skoro już idziesz na infę, to nie bój się...
Bądź mężczyzną! :P

0

U mnie by far najwięcej warunków: na 1 semestrze z programowania, na 2 semestrze z algorytmów i struktur danych. Analiza i algebra liniowa (szczególnie to pierwsze) w moim odczuciu jest łatwiejsza od matury rozszerzonej (niepopularna opinia, ostrożnie).

Polecałbym zaznajomić się z podstawami takimi jak funkcje czy pętle.

Z ogólnych pro tipów polecam zwalniać się z wszystkich egzaminów jakich się tylko da, tj. dowiedz się za w czasu czy z danego egzaminu można się zwolnić, jakie warunki trzeba spełnić i dąż do tego. Imo nie warto utrudniać sobie sesji większą ilością egzaminów do zdania i ogólnie znajdywać się w sytuacji typu "gdybym poświęcił 5h więcej w trakcie semestru, to teraz bym się zwolnił i nie musiał poświęcać 30h na egzamin".

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1