Wątek przeniesiony 2020-09-27 16:25 z Off-Topic przez Adam Boduch.

Praca inżynierska

0

Cześć, może macie jakieś pomysły na pracę inżynierską? Miałem jeden ale wydaje mi się zbyt nudny.
Ogólnie szukam czegoś na prawdę fajnego i powiązanego z .net'em ew. z wykorzystaniem dodatkowych języków/środowisk.
Może wy mieliście jakieś pomysły na prywatne projekty, coś co chcieli byście ożywić :D

Zaskoczcie mnie!

3

A co mniej więcej chciałbyś / potrafisz robić, co robisz na studiach? Może masz zainteresowania z których można zrobić temat na inżynierkę?

Bo kierować się tym, że chcesz pisać pracę w .NET to jak mówić że chciałbyś wbijać gwoździe albo używać szlifierki.

6
cebilon123 napisał(a):

Zaskoczcie mnie!

Najlepsze i prawdopodobnie jedyne akceptowalne pomysły ma twój przyszły promotor.

Zaskoczony?

6
cebilon123 napisał(a):

Miałem jeden ale wydaje mi się zbyt nudny.

Ale praca dyplomowa na pierwszym stopniu studiów ma być nudna. Lepiej kombinować tak, żeby jak najłatwiej zrobić i tak, żeby promotor był zadowolony.

Przynajmniej tak jest na studiach humanistycznych, ale nie sądzę, żeby gdzie indziej było inaczej. Studia pierwszego stopnia to taka podstawówka (albo idąc w terminologię "pracową" - coś jak staż/bycie juniorem). Nie masz zbyt wiele wiedzy o temacie i nikt nawet nie oczekuje, że zrobisz coś ambitnego. Ambicja to wróg studenta pierwszego stopnia.

4

Najgorsza, najnudniejsza, najbardziej trywialna praca inżynierska obroniona jest lepsza o najambitniejszej najlepiej się zapowiadającej pracy, jednak niedokończonej, nieobronionej.

1

Ja też polecam nudne, powtarzalne, nie odkrywcze prace. Oczywiście jak ktoś jest ambitny to spoko, ale z praktycznego punktu widzenia najwygodniej iść w stronę inżynierii oprogramowania i zaimplementować system/część systemu, jakaś integracja z zewnętrznym API na 20h roboty i nara, jest inżynier.

0

Podepnę się trochę do pytania - czy praca inżynierska to może być jakiś prosty portal społecznościowy w architekturze SPA? Może ktoś pisał coś podobnego i by chciał pokazać, albo ma jakieś linki do tego typu prac? Bo nawet nie wiem co mogłaby i powinna taka praca zawierać.

1
piotrevic napisał(a):

Podepnę się trochę do pytania - czy praca inżynierska to może być jakiś prosty portal społecznościowy w architekturze SPA?

Jeden rabin (promitor) powie tak, drugi nie.

Bo nawet nie wiem co mogłaby i powinna taka praca zawierać.

To znaczy, że powinieneś zacząć na poważnie szukać promotora. Dopiero z nim ustalisz co i jak.
Powinna zawierać:
Oświadczenie "Świadom odpowiedzialności prawnej oświadczam, że niniejsza praca dyplomowa została napisana przeze mnie samodzielnie [...]"
Oświadczenie o udostępnianiu (tak/nie) pracy w APD (Archiwum Prac Dyplomowych)
Ustaloną wzorem stronę tytułową.

Innych wymagań nie ma. Za wszystko inne zapłacisz kartą MC = zależy od promotora. Dobry, życzliwy promotor to co najmniej połowa sukcesu
Wyjątek: obowiązek wydrukowania pracy lub nie (składasz tylko PDF online) zależy od wydziału/uczelni

1

@piotrevic: jeśli zapytałbyś mnie i byłbym promotorem, to pewnie tak, ale jak już było wspomniane, to zależy od promotora. Koniec, ciężko tutaj cokolwiek wymyślić na forum. Najlepiej jakbyś popytał starsze roczniki co robili i z kim, jeśli masz taką możliwość.

Natomiast zgodzę się w 100% z @Saalin - co prawda za samo bycie ambitnym nie biją, ale za bycie ambitnym i zawalenie pracy/zakresu/terminów już tak. Szkoda sobie narobić problemów.

0

Zrób coś ultra prostego, żeby mieć to z głowy. Mówię serio jako ktoś kto wziął coś ambitnego. Nie warto tracić czasu na ten relikt przeszłości.
Fajniejszy projekt zrób sobie piszą studiami

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0