Praca Inżynierska

0

Cześć,
mam do napisania aplikacje i zarazem prace inżynierską i zastanawiam się w co pójsć tak by mieć łatwo dostepne źródła i by pisanie tej pracy nie było bolączką z góry dziękuje za pomoc w wyborze i pomocne źródła do pisania pracy.
"
Opis:
Celem pracy jest opisanie dostępnych metod ochrony systemów komputerowych oraz opracowanie stategii ochrony dla wybranej sieci komputerowej. Implementacja skrytpów automatyzujących zarządzanie systemami IDS/IPS.
" Przegląd metod ochrony systemów komputerowych przed włamaniami.
Opracowanie strategii ochrony dla wybranej sieci komputerowej.
Implementacja skrytpów automatyzujących zarządzaniem wybranym sysemem IPS/IDS.
Przeprowadzenie testów bezpieczeństwa.
"
Odpowiedź promotora do tego:
"W zasadzie daję wolną reke dyplomantowi w którym kierunku chciałby pójść i na jakich elementach sie skupić:
Może pan wybrać system operacyjny, potrzebny będzie przegląd systemów.
W Najprostszej wersji może pan skonfigurować system ids dla zaprojektowanej przez siebie sieci. Może pan też zaimplementować własną aplikacje która będzie rozponowała jakiś typ ataku i automatycznie aktualizowała reguły ids.
Najtrudniejsze rozwiązanie może polegać na implementacji własnego systemu IDS."

Najlepiej czuje się w pythonie, aczkolwiek nie widzę problemu na nauke innego języka programowania i jednoczesne pisanie.

0

Moim zdaniem, wbrew pozorom, wybrałeś sobie bardzo trudny temat. Bezpieczeństwo sieci to temat-rzeka. Do tego jeszcze automatyzacja i testy? Może podejdź do tego tematu od najłatwiejszej strony, czyli webu. Postaw sobie jakiś serwer na kompie, zrób małą sieć z routerem i może przeprowadzaj jakieś ataki DDoS. Spróbuj to wykryć i zablokować żądania z tego IP.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0