Praca inżynierska

0

Witam temat mojej pracy to "Mechanizmy Systemu Operacyjnego Linux wspomagające synchronizację prcesów".W teorii tutaj można się rozpisać.

Promotor kazał mi się zastanowić się nad częscią praktyczną do tego tematu i tu pada pytanie ma ktoś jakiś pomysł co można zrobić?

0

Semafory http://man7.org/linux/man-pages/man7/sem_overview.7.html ,
fork http://man7.org/linux/man-pages/man2/fork.2.html ,
wait http://man7.org/linux/man-pages/man2/wait.2.html
W pracy pewnie napiszesz czemu akurat wybrałeś dany mechanizm a nie inny, więc możesz napisać czemu nie MPI albo rury.

0

Nie znam się na synchronizacji procesów, ale...

  1. Może mógłbyś zbudować proste narzędzie z interfejsem wiersza poleceń (chyba że wolisz okienkowy). Mogłoby ono zastępować jakieś dostępne narzędzie/narzędzia do wspomagania synchronizacji, ulepszając je choć odrobinę, albo ulepszając przynajmniej część ich funkcjonalności.
  2. Jeśli się na tym dostatecznie znasz, możesz spróbować skomponować oprogramowanie związane głównie z synchronizacją procesów i zagadnieniami powiązanymi, tworząc własną dystrybucję. Możesz rzucić okiem na to (nie czytałem dokładnie ani sam tego nie robiłem): https://www.linuxjournal.com/[...]mal-linux-distribution-source
0

Właśnie o to chodzi, że średnio się znam. Ogólnie wziąłem ten temat bo można się rozpisać w teorii i to nie będzie zbyt trudne, i szukam jakiegoś najłatwiejszego sposobu na część praktyczną dzięki za wszelkie podpowiedzi.

0

Czemu by się nie poznać? Jeśli lubisz Linux (a zakładam, że tak, skoro wziąłeś taki temat) – może warto poszperać trochę głębiej i coś w tym zrobić od siebie. Żeby zmieścić się w czasie, mógłbyś ograniczyć część teoretyczną (=przeznaczyć mniej czasu, niż zakładałeś), a rozszerzyć część praktyczną (=przeznaczyć więcej czasu, niż zakładałeś).

Chyba że ogólnie wolisz poruszać się w teorii, a nie w praktyce – w porządku.

0
mar686 napisał(a):

Właśnie o to chodzi, że średnio się znam. Ogólnie wziąłem ten temat bo można się rozpisać w teorii i to nie będzie zbyt trudne, i szukam jakiegoś najłatwiejszego sposobu na część praktyczną dzięki za wszelkie podpowiedzi.

Praca inżynierska po to jest, żeby trochę się wysilić. Nie ty jeden się martwisz o temat. Na koniec zawsze wychodzi, że można było zrobić coś lepiej.
Bardzo fajnym zastosowaniem może być tu prosty serwer albo kolejka komunikatów. Odpalasz kilka programów, które piszą do kolejki a ta kolejka do pliku. Trochę się da napisać.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0